Jun 21, 2024, 08:07:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: ptmetSaund
X3MShop banner

Autor Tema: Cyborg pala na Stanozolol!  (Pročitano 5299 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Cyborg pala na Stanozolol!
« poslato: Januar 07, 2012, 04:32:45 posle podne »
Cristiane "Cyborg" Santos pala na doping testu!

Prvakinja Strikeforce-ove ženske perolake kategorije i (prema mnogima) najopasnija žena u slobodnoj borbi, Cristiane Santos, pala je na doping testu nakon 16-sekundne pobjede nad Hiroko Yamanaka.

Borba je održana 17. prosinca na priredbi "Melendez vs. Masvidal" a "Cyborg" je test obavila uoči iste. Atletska komisija Kalifornije otkrila je da je Cristiane kažnjena sa 2,500 dolara i oduzimanjem dozvole, a zbog nedozvoljene supstance (Stanozolol) posljednji meč proglašen je "no decision." Koliko će dugo imati crveno svijetlo kod komisije, još nije poznato.

Tragedija za Strikeforce, Showtime i ženski MMA, koji se ionako muči ne bi li se istaknuo među muškom ekipom. Dobro je poznato da je "Cyborg" već dugo vremena jedno od zaštitnih lica ženske slobodne borbe.

I.F./www.profightstore.com

Cris Cyborg Santos vs. Hiroko Yamanaka FULL FIGHT
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže PEJABG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 523
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2012, 04:54:46 posle podne »
licimuri  :)

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2012, 05:01:54 posle podne »
Ako moze objasnjenje odakle doping kontrola u strikeforce/UFC-u?
Sto to rade?

Van mreže PEJABG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 523
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2012, 05:51:29 posle podne »
iz istog razloga kao u svakom drugom sportu. a sta tek kazes na doping kontrolu u bb-u?

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2012, 06:40:52 posle podne »
Ako moze objasnjenje odakle doping kontrola u strikeforce/UFC-u?
Sto to rade?
a sto ne bi bila? bas u mma treba da je najstozija,da ne preraste u borbu kerova :D ...

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2012, 07:22:25 posle podne »
Ako moze objasnjenje odakle doping kontrola u strikeforce/UFC-u?
Sto to rade?
a sto ne bi bila? bas u mma treba da je najstozija,da ne preraste u borbu kerova :D ...
Pa pazi i Mr.O takmicari imaju dopin kontrolu i prolaze je oni su natural, Djokovic samo ne jede gluten, samo se zli Ameri dopinguju i sl. Hate to burst your bubble, but...


E sad da elaboriram pitanje> Odakle potreba ove organizacije da vrsi doping kontrolu. Pa i NBA to radi samo u predsezoni i to klubovi pojedinacno (vise ih jure za koks i sl.).
Prave probleme takmicarima sa ovom doping kontrolom?

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2012, 11:23:59 posle podne »
u jbt ala ova pegla

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2012, 10:35:42 pre podne »
Cristiane Santos o padu na doping testu : Koristila sam dodatak prehrani

Atletska komisija Kalifornije jučer je obznanila kako je Strikeforceova perolaka prvakinja, Cristiane Santos, pala na doping testu obavljenom uoči borbe s Hiroko Yamanaka.

"Cyborg" je, podsjećamo, 16-sekundnim trijumfom obranila titulu prvaka, a istu je izgubila nakon jučerašnjeg skandala. Ostala je bez dozvole, a i kažnjena je s 2500 dolara.

Brazilka se nakon svega i sama oglasila (putem MMAPrime.TV) :

"Ja sam odgovorna za sve što stavljam u svoje tijelo, i ne postoji izlika za ovo. Ne opravdavam korištenje ilegalnih supstanci radi dobivanja prednosti nad protivnikom niti u kojem slučaju, i prihvaćam svaku kaznu nadležne Atletske komisije i Strikeforcea.

Za vrijeme priprema za posljednju borbu bilo mi je teško doći do potrebne težine, i koristila sam dodatak prehrani za kojeg su mi garantirali da je siguran i dozvoljen. Moja namjera nije bila doći do bilo kakve prednosti nad Hiroko Yamanaka, niti prevariti komisiju, Strikeforce i fanove. Treniram više nego bilo tko drugi i ne trebaju mi nedozvoljena sredstva kako bi pobijedila u borbi. To sam dokazala više puta.

Moja jedina greška je ta što nisam potvrdila ispravnost prehrambenih dodataka kod doktora. Na žalost, moram prihvatiti posljedice i biti odgovorna za učinjeno. Učinit ću sve kako bi pokazala da se mogu natjecati na profesionalnom nivou bez nedozvoljenih supstanci, i tražiti ću Boga za oproštenje."

Direktor Strikeforcea, Scott Coker, jučer je izjavio kako će se suzdržati od optužbi prije nego se čuju obje strane, a Dana White isti je dan natuknuo kako je ovo možda kraj za SF žensku perolaku kategoriju.

I.F./www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2012, 07:34:36 posle podne »
Hahahah, sta prica jbt, pa ovo je komedija, mozda bi joj trogodisnjaci poverovali :)  "Moja jedina greška je ta što nisam potvrdila ispravnost prehrambenih dodataka kod doktora"

Van mreže PEJABG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 523
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #9 poslato: Januar 09, 2012, 02:47:34 posle podne »
Hahahah, sta prica jbt, pa ovo je komedija, mozda bi joj trogodisnjaci poverovali :)  "Moja jedina greška je ta što nisam potvrdila ispravnost prehrambenih dodataka kod doktora"
ma jok nego ce da kaze , da namerno sam uzimala steroide. sa ovom izjavom evo nje za par meseci opet u ringu

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #10 poslato: Januar 09, 2012, 03:47:16 posle podne »
Doktorica i borac Rosi Sexton oštro osudila “hormonalno muško” Cris Cyborg!

Cris Cyborg je i dalje glavna tema svih svjetskih MMA medija. Iako se najbolji ženski borac na svijetu pokušao izvući pričom o problemima sa skidanjem kilograma, ostaje činjenica da je Brazilka pala na doping testu i da će joj Zuffa oduzeti titulu prvakinje Strikeforcea.

Razumljivo i očekivano, javili su se i mnogi oni koji su već neko vrijeme upozoravali na “muškobanjasti” izgled njezina tijela i činjenicu da je takve mišiće ženi gotovo nemoguće izgraditi samo vježbanjem u teretani i proteinima. Najglasnija je Britanka Rosi Sexton. Osim što je jedan od najboljih ženskih boraca svijeta, Sexton je i doktorica znanosti i priznati znanstvenik. Kao gost komentator za Bloody Elbow, Sexton je otvoreno progovorila o upotrebi steroida u ženskom MMA-ju.

“Nije preveliko iznenađenje kada netko u MMA-ju padne na doping testu. Generalno je već prihvaćeno da mnogo boraca upotrebljava steroide (bolje je možda reći svi), no testove se relativno lako prevari ili dobrim tajmingom ili sredstvima koji maskiraju testove. Borci padaju na testovima isključivo kada naprave neku pogrešku. Stoga, ukoliko ih svi upotrebljavaju, u čemu je problem?”

“Problem je što se radi o borilačkom sportu. Osim novca i ponosa, u MMA-ju postoji i fizička šteta i ozljede. Naprimjer, u ženskoj konkurenciji možete doslovno vidjeti kako žena koja je po hormonima muškarac premlati pravu ženu. To je često vrlo ružno za gledati. Loše je za sport, a loše je i za borce. Čini se da se poštenim sportašicama to vrati tako da im netko demolira lice.”

“Moram izabrati. Možemo odlučiti da steroide želimo izbaciti iz ovog sporta. U tom slučaju Atletske komisije i vladina tijela, ali i promocije, moraju raditi zajedno kako bi implementirali prave testove na doping. Svjetska Anti-dopinška agencija mora surađivati s ovim sportom kako bi se standardizirali nasumični testovi boraca koji su esencijalni da bi borba protiv dopinga uspjela. Možda nikada neće biti moguće iskorijeniti potpuno doping iz sporta, no možemo stisnuti mrežu oko prijestupnika pružiti šansu čistim sportašima da steknu prednost. Neke Atletske Komisije su napravile korak prema pravom testuranju, no mnogo toga još mora biti napravljeno.”

Sexton je na kraju vrlo mudro zaključila:

“Samo vježbanje u teretani jednoj ženi neće dati mišiće baš kao niti jedenje crva ili micanje ruku neće učiniti da letite.”

www.fightsite.hr
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Cyborg pala na Stanozolol!
« Odgovor #11 poslato: Januar 09, 2012, 06:26:28 posle podne »
Jedenje crva i micanje ruku nece uciniti da letite:-). Sjajno
Men sana in corpore sano !