Septembar 24, 2024, 12:21:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Overeem pao na doping testu i mora otkazati meč protiv Lesnara?!  (Pročitano 2279 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Overeem pao na doping testu i mora otkazati meč protiv Lesnara?!
« poslato: Decembar 12, 2011, 10:22:09 pre podne »
Tijekom sjajne noći u Torontu u kojoj smo pratili jedan od najboljih UFC-ovih evenata godine, pojavila se vrlo zabrinjavajuća vijest. Šuška se, naime, da se Alistair Overeem mora povući s UFC-a 141 i meča protiv Brocka Lesnara koji se trebao održati 31. prosinca.

Za sada nema nikakve službene potvrde, no kada se pojavi ovakva informacija, onda je ona najčešće i istinita. Ne zna se koji su razlozi za Overeemovo otkazivanje svog UFC debija, no neki pretostavljaju da se radi o privatnim problemima pošto majka slavnog nizozenskog borca vodi tešku životnu bitku s bolesti zbog čega je The Reem i napustio svoj trening kamp u Las Vegasu i vratio se u Amsterdam.

Nekoliko poznatih svjetskih MMA portala u nedjelju je navečer objavilo informaciju da je Alistair Overeem zapravo pao na doping testu koji je morao napraviti otprilike mjesec dana prije nego što prvi put uđe u UFC-ov oktogon.  U međuvremenu se oglasio i predsjednik promocije, Dana White, koji odbacuje glasine da se dvoboj Lesnara i Overeema neće održati.

Otkazivanje tako velikog meča, za koji se vjerovalo da bi mogao porušiti sve rekorde PPV prodaje, bio bi i veliki financijski gubitak za ovu uspješnu promociju, a naravo i šok za MMA fanove koji jedva čekaju sudar ova dva gorostasa.

Čim je čuo ovu glasinu, bivši prvak i veliki Lesnarov neprijatelj, Frank Mir, ponudio se kao zamjena. Nakon što je slomio ruku Nogueiri, Mir je na press konferenciji izjavio da ne bi imao ništa protiv uskakanja u meč protiv Lesnara za dvadesetak dana.

“Ako je ova glasina istinita, ne bih imao ništa protiv uskakanja protiv Lesnara. Prilično sam zdrav, a tri tjedna bi mi bila dovoljna da se spremim”, rekao je Mir koji se do sada već dva puta susreo s Lesnarom. Jednom je pobijedio, a jednom izgubio.

www.fightsite.hr
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Overeem pao na doping testu i mora otkazati meč protiv Lesnara?!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 12, 2011, 10:54:34 pre podne »
Overeem demantirao sve glasine: Vratit ću Lesnara među kečere

U nedjelju su se pojavile glasine da se Alistair Overeem morao povući iz dvoboja protiv Brocka Lesnara na UFC-u 141 koji je na rasporedu 31.prosinca.

Najprije se špekuliralo da je razlog teška bolest njegove majke zbog kojeg je Nizozemac prije par tjedana napustio trening kamp u Las Vegasu i vratio se u svoj Amsterdam, da bi se pojavile i glasine da je “The Reem” zapravo pao na doping testu koji je napravljen kako bi se vidjelo “gdje stoji” po tim pitanjima.

Dobra vijest za sve ljubitelje MMA-ja jest da su obje glasine vjerojatno netočne. Povodom ovog pitanja se oglasio Dana White koji tvrdi da se radi o potpunoj gluposti i da će Nizozemac nastupiti.

Potom je javnost smirio i sam Overeem obrativši se preko svoje stranice. Čini se kako je problem ipak bio u bolesti njegove majke koja mu ne dopušta da se potpuno posveti treninzima.

Ipak, Overeem tvrdi da će za dvoboj protiv Lesnara biti na 100 posto i da će bivšeg prvaka “rastaviti na dijelove 30. prosinca.

“To što sam se vratio u Nizozemsku za ovaj trening kamp neće biti nikakav faktor. Osim što se brinem za svoju bolesnu majku, jedina druga briga mi je treniranja za ovaj meč. Mogu podnijeti stres jer situacija nije bila niti približno teška kao ona 2006 ili 2007. Tada je moja karijera upala u krizi, a razlog su bili privatni problemi. Imao sam četiri stresne godine.”

“Zam da su se moji fanovi brinuli jer sam trenutačno dekoncentriran, no ova se situacija ne može usporediti s onom iz 2006. Ne brinite, vratit ću Lesnara među kečere”, zaključuje Overeem.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Overeem pao na doping testu i mora otkazati meč protiv Lesnara?!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2011, 12:44:46 posle podne »
Alistair dobio uvjetno zeleno svjetlo za nastup u Las Vegasu

Alistair Overeem dobio je uvjetno zeleno svjetlo za nastup protiv Brocka Lesnara 30. prosinca u Las Vegasu. Odluka je donesena nakon saslušanja pred komisijom iz Nevade koju je Overeem pratio telefonski.

Problem je nastao zbog doping testa koji Overeem nije obavio pravilno. 23. studenog napravio je nalaz krvi umjesto urina i to u Nizozemskoj, da bi urin testirao tek 7. prosinca kod svog privatnog liječnika, umjesto u nadležnoj ustanovi. Moguće opcije bile su davanje Overeemu uvjetne licence za nastup, normalne licence za nastup ili odbijanje davanja licence.

No Komisija je očito bila dobre volje i donijela odluka da će Overeemu dati licencu pod sljedećim uvjetima: da obavi testiranje u roku 72 sata u europskoj ustanovi po njihovom izboru (Alistair je trenutno u Nizozemskoj), još jedno po dolasku u SAD, te da se u idućih šest mjeseci još dvaput podvrgne nenajavljenim testiranjima.

Alistair se izvukao i borba s Lesnarom ide po planu.

T.B./www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Overeem pao na doping testu i mora otkazati meč protiv Lesnara?!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2011, 10:44:14 posle podne »
Više nema ni službeno nikakvih prepreka da se najiščekivaniji meč godine u MMA svijetu održi koncem ovog mjeseca. Alistair Overeem napravio je novi test i dobio je zeleno svjetlo, objavio je to Dana White na svom Twitter profilu.

Nagađanjima je napokon došao kraj hoće li možda Atletska komisija u Nevadi zabraniti nizozemskom borcu da odmjeri snagu s Brockom Lesnarom, nakon što se poprilično zakomplicirano Overeemovo testiranje na nedopuštene susptance. Nakon što je napravljen dodatni test koji je pokazao da je Nizozemac čist, meč je potvrđen

Overeem će biti još jednom testiran nakon što iz Nizozemske, gdje je otputovao kako bi bio uz teško bolesnu majku, stigne ponovno u SAD, no s obzirom da je prošao na ovom testu, zaista bi bilo nevjerojatno da na idućem testiranju rezultat bude drukčiji.

www.fightsite.hr
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me