Septembar 24, 2024, 03:24:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: ishrana  (Pročitano 3285 puta)

Van mreže mavetik

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
ishrana
« poslato: Avgust 26, 2011, 12:36:50 pre podne »
da li mi neko moze pomoci oko ishrane? bavim se profesionalno rukometom, svaki dan treniram a ipak ima visak kolograma 10.
dorucak : pahuljice u mleku. rucak: pilece belo sa rizom. uzina: salata paradajz ili krastavac. vecera: tunjevina ili pilece belo sa rizom ili barenim krompirom. posle pojedem, saku kikirikija, badema, lesnika, orasa   kako kad.
koristim od suplemenata DAILY FORMULA-universal nutrition. interesuje me sta jos da ubacim od preparata? znaci , samo da skinem kilograme tj salo a mislic da ostane, to mi je cilj  :))
hvala
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2011, 12:44:43 pre podne mavetik »

Van mreže sickness

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: ishrana
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2011, 08:22:07 posle podne »
Gledaj da izbegavas UH za veceru ...

Van mreže sickness

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: ishrana
« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2011, 08:22:51 posle podne »
A dosta toga mozes da nadjes citajuci ostale postove , ima ih i previse o ishrani... :) pa lagano

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: ishrana
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2011, 08:56:28 pre podne »
Malo vise procitaj o ishrani. Nemora da znaci da unosis previse UH.  Ako se nedebljas onda mozda cak sto vise jedes i premalo nego sto je tebi potrebno.  Naprimjer  kada se covjek defa i smanji  nepravilno ishranu gubi na kilazi a osjeca se opet debeo,mekan,mlitav itd.
Moj savjet ti je da dobro procitas o ishrani ovdje ima strasno puno tema i clanaka koje je Peda napisao.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2011, 08:58:05 pre podne celox »

Van mreže freak1

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: ishrana
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2011, 09:38:50 pre podne »
pogledaj moju temu ovde u nutrition.Tema se zove moja rotacija,tu imas sve.A i gospodin Pedja Petrovic je potvrdio da je plan dobar.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24077.0.html

Van mreže Marija.R.

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: ishrana
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2011, 11:05:01 pre podne »
Poštovani forumaši...
Navela bih vam svoju ishranu(u cilju skidanja suvišnih kilograma),pa ako imate neki koristan savet ili korekciju,pišite,pomagajte ako nije dobro  :)
Doručak: oko 30-40 gr ovsenih pahuljica prelivenih mlekom sa 0,5%
I užina: 1 zelena jabuka/1 kruška
Ručak: pola tune (u salamuri) izmešano sa 1 paradajzom/kupus salatom/krastavcem i kašikom ella sira ili čorba od tikvica ili belo meso i salata
II užina: 1 zelena jabuka/1 kruška/30ak gr sirovog lešnika ili badema
Večera: bareno jaje i 1 kuvan krompir/100 gr belog mesa i salata...

Pijem dosta vode,čajeva(pogotovo zelenog) i popijem po 1 sok od ceđenog voća limun,crveni grejp/žuti grejp,crveni grejp/šargarepa,limun....

Očekujem savete...

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: ishrana
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2011, 02:16:26 posle podne »
Pozdrav i tebi.
Tri obroka u toku dana je MALO,a voce se ne racuna kao obrok,sta vise ti ga imas i previse .
Pocni da citas forum,odeljak nutition,ali evo par smernica.
U prvom obroku izbaci mleko,i ubaci neki izvor proteina (npr. jaja)
Rucak neka sadrzi neki izvor uh.
Za veceru izbaci taj krompir,jer ti kasno uvece ne treba uh sem ako nije trening pre toga,a mozes ubaciti malo zdravih masti .Ove masti iz uzina II prebaci u neki medjuobrok.
Napisi visinu ,tezinu..i obavezno pocni da citas,ima puno dobrih jelovnika,i sigurno ces se pronaci negde,a usput ces i nauciti nesto :)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!