Septembar 27, 2024, 01:21:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Suva koza  (Pročitano 6296 puta)

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Suva koza
« poslato: Decembar 11, 2011, 10:31:19 pre podne »
Imam vec godinama problema sa suvom kozom, mnogo peruti, cak mi se i usi perutaju, generalno gde god je tanja koza ( :D ), pogotovo na prstima ruke koza je neverovatno suva do te granice da puca i krvari nevezano da li je to leto ili zima.... pretpostavljam da je to nedostatak vitamina koji sam pokusao da nadoknadim vitaminsko-mineralnim kompleksima ali nikakav rezultat... pa ako neko ima ideju... samo nemojte molim vas da savet bude ide kod koznog jer ce oni da me smaraju sa raznoraznim kremama a ocigledno je da je problem u samoj suvoci cele koze - mnogo peruti itd tako da ne vidim da ce neke kremice da mi pomognu... nedostatak vitamina je u pitanju, verovatno A....ali ako neko ima neku drugu ideju - pucajte :D

Van mreže saska 88

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 426
Odg: Suva koza
« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2011, 10:51:20 pre podne »
Što se tiče peruti na glavi, mogao bi da probaš medicinski šampon "Nirel", imaš ga u apotekama, a ovo za suvu kožu i njeno pucanje, možda da probaš sa Omega-3 kapsulama, 3x dnevno po jedna kapsula.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2011, 12:25:03 pre podne EXTREME »

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Suva koza
« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2011, 11:48:56 pre podne »
Što se tiče peruti na glavi, mogao bi da probaš medicinski šampon "Nirel", imaš ga u apotekama, a ovo za suvu kožu i njeno pucanje, možda da probaš sa Omega-3 kapsulama, 3x dnevno po jedna kapsula.

probao nirel nego vreme je bilo malo bolje ali se ubrzo vratilo, kazem ti siguran sam da je i ta perut koje ima u slojevima posledica nedostatka vitamina, uzecu omega 3 ionako sam trebao odavno da pocnem da ih pijem :)
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2011, 12:24:33 pre podne EXTREME »

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Suva koza
« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2011, 12:23:56 posle podne »
Najverovatnije omega 3. Moze biti i nedostatak vitamina, ali obican multi kompleks bi ti pomogao, a tebi nije.
Definitivno kreni sa omega 3, ali jace doze od ove 3x1. Uzimaj kolicinu koju mozes da ispostujes bar jedno 2 meseca.

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Suva koza
« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2011, 12:38:28 posle podne »
Najverovatnije omega 3. Moze biti i nedostatak vitamina, ali obican multi kompleks bi ti pomogao, a tebi nije.
Definitivno kreni sa omega 3, ali jace doze od ove 3x1. Uzimaj kolicinu koju mozes da ispostujes bar jedno 2 meseca.

ok, hvala pokusacu pa cemo videti

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Suva koza
« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2011, 11:05:36 posle podne »
Super complete formula od ultimate nutrition, teraj pune doze koliko pise na kutiji, znaci 3 x 3 tablete dnevno.. tako radi nekoliko meseci pa ces videti da ce se kvalitet koze popraviti..

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Suva koza
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2011, 12:31:52 pre podne »
Super complete formula od ultimate nutrition, teraj pune doze koliko pise na kutiji, znaci 3 x 3 tablete dnevno.. tako radi nekoliko meseci pa ces videti da ce se kvalitet koze popraviti..


Sale to je taj multivitamin sto pijem :) samo ne pijem 9 nego 6.... vraticu na 9 ali cu da ubacim i omega 3 pa cemo da vidimo...mada iskreno izgubio sam veru da ce ista da mi pomogne...

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Suva koza
« Odgovor #7 poslato: Decembar 12, 2011, 09:21:26 pre podne »
Ja ne vidim zasto ne bi otisao kod dermatologa.Jeste da smo skloni da pljujemo
lekare i njihovo (ne)znanje i cesto smo u pravu ali postoje neke stvari u vezi kojih
oni mogu da pomognu bolje od nas koji nagadjamo ili postavljamo internet dijagnoze.
Zaista te nista ne kosta,sve kratko traje-i svakako ces morati da koristis kreme,ne moze
sve da se resi iznutra ako me razumes.

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: Suva koza
« Odgovor #8 poslato: Decembar 12, 2011, 09:50:33 pre podne »
Probaj B-komplex... on je bas ono za kosu, kozu i nokte...

Natrolov B-100, sadrzi 100mg B komplexa u svakoj tableti... a kosta nekih 1500din (100 tab).. moja komsinica koja je imala hemoterapije je koristila bas taj kad je oporavljala organizam... a mozes misliti u kavom stanju su joj koza i kosa bili...

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Suva koza
« Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2011, 11:39:42 pre podne »
Probaj B-komplex... on je bas ono za kosu, kozu i nokte...

Natrolov B-100, sadrzi 100mg B komplexa u svakoj tableti... a kosta nekih 1500din (100 tab).. moja komsinica koja je imala hemoterapije je koristila bas taj kad je oporavljala organizam... a mozes misliti u kavom stanju su joj koza i kosa bili...


Da, to sam i ja mislio ranije pa sam mesecima pio od ISS super vitamin pack to je negde oko 600mg...isto nista...e sad dal bi jos tih 400 nesto promenilo.... ne znam sve je moguce

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Suva koza
« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2011, 11:43:34 pre podne »
Ja ne vidim zasto ne bi otisao kod dermatologa.Jeste da smo skloni da pljujemo
lekare i njihovo (ne)znanje i cesto smo u pravu ali postoje neke stvari u vezi kojih
oni mogu da pomognu bolje od nas koji nagadjamo ili postavljamo internet dijagnoze.
Zaista te nista ne kosta,sve kratko traje-i svakako ces morati da koristis kreme,ne moze
sve da se resi iznutra ako me razumes.

Da, naravno ali kazem ti da je meni koze svuda jako suva i na mestima gde je tanka kao usi, prsti, teme glave itd... se peruta i ljusti....na prstima je naravno najizrezenije  zbog tegova koji dodatno iritiraju tako suvu kozu i onda jednostavno dolazi do pucanja koze.... nekako mi je logicno da je ovaj problem dolazi iznutra :)