Jul 02, 2024, 09:01:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Trening ledja... :))  (Pročitano 8123 puta)

Van mreže LakIIII

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Trening ledja... :))
« poslato: Decembar 06, 2011, 04:44:01 posle podne »
Ovo je moj danasnji trening za ledja.Ovako on otprilike izgleda s tim da svake nedelje jednu vj zamijenim njoj slicnoj,da bih razbio monotoniju,mijenjam tezinu a samim tim i br ponavljanja.Radim od 3-5 serija kako sam kad raspolozen i u zavisnosti koja je vjezba u pitanju,kako mi odgovara i slicno...iz serije u seriju smanjujem br ponavljanja,od nekih pocetnih 15-ak zagrijavanja do poslednje serije koju radim 6-8 ili 10 pon.i to u zavisnosti od vjezbe.Danas je to izgledalo ovako:
-vucenje na lat ispred
-t sipka
-veslanje u preklonu sipkom
-veslanje u preklonu obrnuti hvat
-seganje bucicom(tako je bar primitivan naziv nzm kako se tacno zove vj msm da znate o cemu je rijec)
-mrtvo dizanje
-slijeganje ramenima bucicama

Sto se tice pauza izmedju serija one su zaista minimalne ne prelaze 30-40 sek. jer treniram sa drugom i pauza nam je bukvalno,kad jedan zavrsi odma radi drugi...Mozda ovih 7 vjezbi izgleda mnogo,ali moram reci da veslanje u preklonu sa sipkom (normalni i obrnuti hvat) radim po 3 serije,takodje mrtvo 3 serije kao i slijeganje ramenima bucicama...dok ostale vj radim po 4 serije.Ne volim da forsiram tezine po svaku cijenu,ali ledja mi dosta dobro idu tako da ni tezine nisu bas male  :D  Sto znaci da je ovaj trening(makar meni)dosta naporan...Posle tren popijem whey+dex. sto i nije neka suplementacija ali trenutno mogucnosti tako nalazu. :) A nijesam na pocetku rekao imam 18 god i treniram nekih god dana sa malim pauzama,ali se nadam da ubuduce tih pauza nece biti,samo Boze zdravlja :D  POZELJNI SU KOMENTARI NA SISTEM TRENINGA I NA SVE OSTALO U TEXTU NARAVNO..POZDRAV :))

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2011, 09:45:10 posle podne »
Mnogo brate, za taj staz u teretani, ovo ti je preobiman trening, i samo zato sto u pocetku napredujes od bilo kakvog treninga samo zato i imas neki napredak. Za ledja ti je dosta 4 vezbe po 3 radne serije za pocetak(bez serija zagrevanja). Npr lat vucenje(ispred,iza,usko,siroko),t-sipka,veslanje bucicom,veslanje sajla,mrtvo,hiperekstenzija, a trapez(sleganja) mozes raditi i sa ramenima. Moje misljenje, nek me isprave iskusniji ako treba, pozdrav!
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže LakIIII

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2011, 10:28:54 posle podne »
vazi drug :) hvala :) a za trapez probao sam sa ramenima,neko vrijeme sam radio tako ali mi ovako vise odgovara..jer ramenima bas posvetim paznju tj.radim ih kao 1 nedeljno kao i sve dr partije :)

Van mreže raki

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2011, 12:53:35 posle podne »
bato zgibovi,mrtvo,extenzija i testera za ledja zakon bar meni:)

Van mreže Pionesa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2011, 08:54:00 pre podne »
Pa sad ... :/ ne kontam kolike su ti kilaze sa mrtvim i ostalim vezbama? praviti pauze 30 sekundi a dizati 100-200kg mrtvo i ostale vezbe u ponavljanju do 8-10 x pa sad...ne znam bas..a i imas 7 vezbi...pa se pitaj dal svaku vezbu pogodis maximalno...
"Confidence is the most important thing you can teach someone... if you can teach them confidence, you don't have to teach them anything else."

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2011, 10:19:36 pre podne »
za ledja samo maksimalno koncentracija i onda su ti i tri vezbe dosta.Tako sam i ja mlatarao po trideset serija a svaku petu osetim u ledjima,i sad imam problema s donjim delom.Sto bi reko cika Dorian sqeeze!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2011, 10:44:46 pre podne »

Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2011, 02:08:48 posle podne »
za ledja samo maksimalno koncentracija i onda su ti i tri vezbe dosta.Tako sam i ja mlatarao po trideset serija a svaku petu osetim u ledjima,i sad imam problema s donjim delom.Sto bi reko cika Dorian sqeeze!
ovo nikako nisi upravu malo je tri vezbe za tako veliku misicnu partiju

Van mreže LakIIII

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #8 poslato: Decembar 13, 2011, 05:38:49 posle podne »
I ja mislim da je malo 3 vjezbe za veliku misicnu partiju kao sto su ledja..ali isto cu taj br svesti na nekih 5 vjezbi ali ispod nikako,s tim da vjezbe radim uz maximalnu koncentraciju naravno :) a sto se tice tezina,iskreno ne racunam vec samo stavim onoliko koliko smatram da mi najbolje odgovara,ali ajde...mrtvo radim od 120 do 140kg..nikad preko za sad..,veslanje sipkom sa nekih 90kg,testera oko 50kg...to su otprilike neke tezine...ali vodim se tim principom kad se trenira trenira se..kad se odmara-odmara....tako da gledam da mi pauze izmedju serija ne prelaze nekih 50sek..nikad preko! P.S. Pedja hvala na textu,citao sam ga i ranije,dobar :D

Van mreže LakIIII

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #9 poslato: Decembar 13, 2011, 05:41:42 posle podne »
A nzm jesam li rekao ranije,tezak sam trenutno 90kg i na masi sam..eto cisto da imate neku predstavu kad vec slika nema :D

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #10 poslato: Decembar 13, 2011, 06:01:38 posle podne »
Gde vezbas sa bucicama od 50kg?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #11 poslato: Decembar 13, 2011, 06:04:43 posle podne »
Na osnovu ove tvoje izjave ''A nijesam na pocetku rekao imam 18 god i treniram nekih god dana sa malim pauzama...'' moje misljenje je da ti je to previse(5 vezbi), a ti kako hoces...na pocetku treniranja napredovaces ma kako trenirao, iz prostog razloga sto telo pre toga nije nista radilo tako zahtevno, i dodatni plus su tvoje godine, ali to nije razlog da ne treniras pametno, tj onako kako treba. poz
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže LakIIII

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2011, 08:12:43 posle podne »
ok Modulator hvala na savjetu u svakom slucaju,ali nekako kao da nisam pogodio ledja sa svih strana ako ne odradim makar tih 5 vjezbi.Isto tako svake nedelje neku vjezbu zamijenim njoj slicnoj kako bih razbio monotoniju :) a vlado vjezbam kuci u teretanu..mogu da stavim za bucice tezine dovoljno nzm tacno tu oko 60kg ali testeru radim sa 50... nekih 8 ponavljanja sa tom trezinom za sad..ali to mi budu 2 poslednje serije dok prve 2 radim sa nekih 8-10 kg manje kako kad :)

Van mreže LakIIII

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2011, 08:14:54 posle podne »
testeru radim na klupi,onaj polozaj kada je npr lijevo koljeno i lijeva ruka na klupi,dok desna vuce/...nadam se da ste razumjeli :)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Trening ledja... :))
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2011, 09:03:03 posle podne »
Ma radis ti to i sa 100kg, sa maksimalnom koncentracijom, nego stidis se da kazes...
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.