Jun 26, 2024, 07:33:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine  (Pročitano 7054 puta)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2011, 10:11:56 posle podne »
pirat veruj mi da znam o insu dosta a da ti se od insa ne prispava moze da kaze onaj ko nema pojma o tome i nikad ga nije uzeo
x2

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u prote
« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2011, 10:57:36 posle podne »
pirat veruj mi da znam o insu dosta a da ti se od insa ne prispava moze da kaze onaj ko nema pojma o tome i nikad ga nije uzeo. btw ja sam rekao u stranu sa insom tj da ne uzimas njega u obzir.

alo bre nemoj  da me zajebaqvas  , o cemu ti pricas jbt... ??????? kakav crni inslulin i uzimanje istog ??? gde ti vidis da se ovde uopste pricalo o tome? gde ? to si se ti dotakao te teme ... da ti slucajno ne poredis efekat uzimanja insulina vestacki i onda kada pankreas sam luci ? ne razumem sta si ti hteo time da kazes uopste uvodeci inslulin u celu pricu... pa jbt onda bi se svima posle svakog obroka spavalo... stvar je jasna ko dan nakon treninga pada krvni pritisak , jos plus kada se najedete onako na brzinu natrpate sve u zeludac on dodatno povuce krv zbog peristaltike i tada coveku moze da se pridrema ali i to je stvar sve psihe dal ce neko da ode da se izvali posle fizicke aktivnosti ili ce da nastavi dalje dan...

 

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u prote
« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2011, 11:06:26 posle podne »
ajde ne pali se. procitaj prethodne postove i vidi ko je prvi prozvao koga na racun insa. i nemoj mi tu te upitnike. dovoljan je jedan. hormon je hormon naucnice. i procitaj drugi post moj kad nadjes odgovor napisi a ne hvataj se za ono sto si sam trazìo. ti hoces da ispadnes u pravu izvlaceci stvari iz konteksta. i da ne ispadne nigde nisam rekao da nisi u pravu.
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2011, 11:18:58 posle podne BUKAS »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2011, 11:21:39 posle podne »
to ko koga prvi proziva necu uopste da zalazim ... citaj ti malo postove pa ce ti biti jasno ... kad si prvi put spomenuo insulin ja sam na osnovu teme i onoga o cemu se decko zali zakljucio da jedino o cemu mislis je iritacija insulina tokom treninga , nakon mozda pwm , hrana u svakom slucaju prirodno lucenje insulina kao odgovor ogranizma , pankreasa.. ali neeee ti iz  samo sebi poznatog razloga uveo u temu vestacko uzimanje insulina ... i sad kako da se ne iznervira covek kad mi tako navedes argumente neke i jos mi natrpas reci u usta koje nisam rekao ... ajde neka bude i to sto si rekao , kad uzmes jedinicu insulina , ajde objasni mi zasto se coveku spava? i naravno jel govoris o individui koja uzima insluin iz razlga sto ima dijabetes ili iz razloga zato sto zloupotrebljava koriscenje istog... eto kad si se vec dotakao te teme...
nemoj mi samo reci da se coveku spava jer trosi kalorije tokom varenja ...
a ovome sto se spava evo jedan mali eksperiment , nek sledeci put izdrzi posle terninga i jela tih udarnih nekih 20 minuta ili nek saceka da prodje recovery time srcane frekvence pa nek onda jede ... pa da vidimo dal ce mu se prispavati...

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #19 poslato: Decembar 05, 2011, 11:26:11 posle podne »
meni se eto nikad ali nikad ne prispava ...  a moze da vam se prispava iz dva razloga a to je zato sto vam je pao pritisak nakon terninga i zato sto ste opteretili zeludac hranom pa je on povukao dosta krvi da bi vario ... a ta prica sa inslulinom ako je upste znas nema blage veze sa spavanjem...


Majstore, previše si se udubio u teoretisanje pa od silnih informacija počinješ malo da tiltuješ, al ok... nema veze sa insulinom? Aj života ti, kao test probaj da stučeš 100 gr. glukoze pred sam trening (ako uopšte treniraš, ne znam) pa vidi kako ćeš se osećati...
Pre treninga pojedem meso + pirinač (ne neku nenormalnu količinu, 80 do 100 gr. najviše) i na treningu zevam, hoću da zaspim... pojedem meso, salatu i 40 gr. oraha i nemam taj problem... aj upotrebi moći google-a i objasni mi ovaj fenomen koji mi se ne događa jednom, dvaput, da bi bio slučajnost već je pravilo, bar kod mene...
Meni nikad nije bilo jasno kako ljudi dobijaju „snagu“ od pirinča pred trening, razumljivo mi je da se dan pred jak trening odradi punjenje, ali pred sam trening trpanje hidratima mi samo sj.ebe ceo trening...

p.s. ovo govorim kako je kod mene lično, što ne znači da je i kod nekog drugog, kod tebe npr. tako, možda ti drugačije reaguješ, ali vidim da nije redak slučaj... ako se sećam, mislim da Hans negde reče da hidrate jede pred spavanje da bi mogao da zaspi, što nije nelogično uopšte...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #20 poslato: Decembar 05, 2011, 11:32:13 posle podne »
ja ne jedem pred trening 2 sata ... odlazim praznog stomaka na trening , ne zbog toga sto mi se spava nego iz nekhi drugih razloga nebitno...  to sve zavisi od metabolizma , ti mozes da se punis i dva dana pred trening pa da osetis taj kik od uh tek treci dan ...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #21 poslato: Decembar 05, 2011, 11:33:56 posle podne »
zasto pred trening 100 g glukoze? uzmi sad ! po tvome bi trebalo odma da ti se prispava heheh

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2011, 11:47:07 posle podne »
@Pirat
cisto za tvoju informaciju postoje studije koje dokazuju da unos UH ima i te kakve veze sa spavanjem
ali vjerujem da si ti iznad svega toga...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #23 poslato: Decembar 05, 2011, 11:49:55 posle podne »

ali vjerujem da si ti iznad svega toga...

sve znas  ;)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u prote
« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2011, 11:52:15 posle podne »
mislim da si svojim postom objasnio ko hoce da zna vise o insulinu i ko potencira tu temu. ja da ti objasnjavam oko insa ne pada mi na pamet da ti prepricavam knjige, licno i iskustva drugih. a to da varenje hrane nema veze sa tromoscu lenjoscu i spavanjem, zajebao si se.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #25 poslato: Decembar 06, 2011, 12:00:30 pre podne »
ja to nisam rekao , svakako da ima veze samo ne onako kako ti mislis da ima ... a niko mi jos nije objasnio kako to inslulin deluje na pospanost , niti dao neki argument...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u prote
« Odgovor #26 poslato: Decembar 06, 2011, 12:06:13 pre podne »
jesi cuo za obaranje secera? iscitaj bre malo o tom divnom i opasnom hormonu.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #27 poslato: Decembar 06, 2011, 12:14:01 pre podne »
tesko da ces zaspati kad ti padne secer... moze da ti bude lose i da budes malaksao , da ti se vrti u glavi , padnes u nesvest osetis jaku glad ali da zaspis , tesko ;)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u prote
« Odgovor #28 poslato: Decembar 06, 2011, 12:15:40 pre podne »
ok kako ti kazes!

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: PAŽNJA PROTEIN SKEPTICI! 5 lekcija zbog kojih ćete početi vjerovati u proteine
« Odgovor #29 poslato: Decembar 06, 2011, 12:22:57 pre podne »
@Pirat
em si neznalica, em si ljenstina
http://en.wikipedia.org/wiki/Postprandial_somnolence

edit: a za ovo da od sintetickog insulina nemozes da zaspes, recicu ti samo haha...
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2011, 12:25:00 pre podne VeljaP »