Jul 03, 2024, 04:26:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Leben suspendovan na godinu dana  (Pročitano 1669 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Leben suspendovan na godinu dana
« poslato: Novembar 29, 2011, 09:47:36 posle podne »
Chris Leben je suspendovan na godinu dana zbog toga što nije prošao test droge.

Posle borbe na UFC 138 protiv Marka Munoza, Chris Leben je pao na testu za droge. To je automatski povuklo i sankcije na godinu dana.

Ovu vest je u javnost izneo predsednik UFC-a, Dana White, koji je pri tome ponudio i profesionalnu pomoć Lebenu ako se ispostavi da on ima problema sa zavisnošću.

Leben je bio pozitivan na dvee supstance: Oxycodone i Oxymorpone. Oxycordone je analgetik (pain killer) koji se dobija kao derivat opijuma. Kombinovan sa paracetamolom se može naći u lekovima za bolove kao što su ibuprofeni. Sličnu primenu ima i Oxymorphone koji ima još jače delovanje na sprečavanje bola.

    “Ja volim Chrisa i želim mu sve nabolje u životu, ali sudeći prema njegovim potezima, čini se da će biti suspendovan na godinu dana”, izjavio je White i dodao:

    “Ukoliko mu treba profesionalna pomoć, mi ćemo mu pomoći. Želimo da uspe, ne samo u oktagonu, nego i u privatnom životu.”

Ovo nije prvi put da Leben ima problema s nedozvoljenim supstancama. Nakon dvoboja protiv Michaela Bispinga 2009. Leben je pao na doping testu jer mu je u krvi pronađen anabolički steroid Stanozolol. Kao posledica je usledila suspenzija na devet meseci i novčana kazna.

www.borilacki-klub.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me