Oktobar 06, 2024, 08:20:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Alergija na ambroziju  (Pročitano 2278 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Alergija na ambroziju
« poslato: Novembar 24, 2011, 09:10:23 pre podne »
Letos sam bio na analizama i utvrdili su mi da sam alergican na ambroziju, i u manjoj kolicini na korove i polen. Prvo mi je celo leto bilo nepodnoslivo: krvave i suzne oci, svrab u ocima, stvaranje krmelja. Doktorka mi je dala da pijem Xyzal, koji, blago receno, nije pomogao jer se alergija dosta jako ispoljava. On je inace jaci od Presinga.
Drugar mi je rekao da idem na Torlak da mi prave vakcinu/injekciju koju cu primati svako prolece. Koliko sam razumeo, vakcina upravo sadrzi alergene u manjim kolicinama, i trebala bi da se prima svakog proleca zbog navikavanja organizma. Opet, od drugih sam cuo da vakcina ne valja zbog dosta razloga, da treba da pijem neke posebne cajeve...
Jos jedan problem je sto sam i pre par dana opet poceo da kijam i da mi suze oci (znaci u zimu, kad ne bi trebalo da je jaka koncentracija amborzije), sto mi smeta, em u treningu, em u svakodnevnim aktivnostima.

Da li neko ima neki savet ili iskustva?

Van mreže kokanidja

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: Alergija na ambroziju
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2011, 12:13:38 posle podne »
Ja mogu da ti kazem da sam i ja alergican na ambroziju, vlagu, kucnu prasinu... ali leti nikad nemam problema, samo zimi, ne znam kako to, ali zimi mi uvek izadje neka alergija po kozi, i mislim da tu nema pomoci... mazem kremu sinoderm... i jos sta mnogo pomaze to je suncanje, znaci cim suncas prolazi odma, ali zimi jedino u solarijum da ides :D
Samo trening, zdrav razum, na pravi put vraca.
http://youtu.be/WmAnUJ8Y6Z8

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Alergija na ambroziju
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2011, 01:30:25 posle podne »
Ja mogu da ti kazem da sam i ja alergican na ambroziju, vlagu, kucnu prasinu... ali leti nikad nemam problema, samo zimi, ne znam kako to, ali zimi mi uvek izadje neka alergija po kozi, i mislim da tu nema pomoci... mazem kremu sinoderm... i jos sta mnogo pomaze to je suncanje, znaci cim suncas prolazi odma, ali zimi jedino u solarijum da ides :D

Ma lako bi ja da je to povezano sa kozom, nego mene zajebavaju oci najvise, uvek suzne i krvave.
A u solarijum bi trebalo uskoro da krenem, iako nikad nisam imao problema sa kozom. :)
Jos neko?

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Alergija na ambroziju
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2011, 11:40:14 posle podne »
i ja sam na polen..i to od pre 2-3 godine...al ne pijem nista..znam samo da treba da se uzimaju lekovi mesec dana pre pocetka povecanja koncentracije polena...

a nemam problema zimi sa tim...(verovatno si postao alergican na jos nesto,moguce na prasinu )
,mada ne mogu spavam u zagusljivoj sobi nikako,odma krene da me iritira grlo-nos...ja i zimi spavam sa otvorenim prozorom,bude mi 10-15 stepeni u sobi max :D ...disem ko kompresor
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2011, 11:44:41 posle podne Black&Decker »