Septembar 17, 2024, 04:47:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: kiseonik  (Pročitano 6630 puta)

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
kiseonik
« poslato: Novembar 10, 2011, 11:45:34 pre podne »
momci interesuje me neki clanak o kiseoniku ako ima ja sam prelistao forum nisam ga nasao .....i koliku on ima ulogu za misicni rast?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #1 poslato: Novembar 10, 2011, 11:56:49 pre podne »
momci interesuje me neki clanak o kiseoniku ako ima ja sam prelistao forum nisam ga nasao .....i koliku on ima ulogu za misicni rast?

hoces biti malo konkretniji
mislis na VESTACKI kiseonik  ili kiseonik koji udisemo ?
a sada
veliko je pitanje sta si ti tacno citao o istom jer je ocigledno da JESI nesto jer sigurno ne bi pitao ovakvo pitanje "nako?

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: kiseonik
« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2011, 12:10:34 posle podne »
momci interesuje me neki clanak o kiseoniku ako ima ja sam prelistao forum nisam ga nasao .....i koliku on ima ulogu za misicni rast?
Mislis na kiseonik putem disanja u toku treninga?
Udahnes prije treninga najvishe shto mozhesh, i ispushtaj po malo tokom treninga tako da na kraju treninga ispraznish sve..
Nemoj isprobavat kad je prazna teretana (mozda ti zatreba noshenje)..

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #3 poslato: Novembar 10, 2011, 01:57:21 posle podne »
Ma kiseonik je za p....ce.Čvrsti momci ne dišu.A jel sad kiseonik spada u suplementaciju ili hemiju?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: kiseonik
« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2011, 04:12:47 posle podne »
Vezbanje uz kontrolisano smanjeno prisustvo kiseonika, moze da utice na poboljsanje performansi u odredjenim sportovima kao sto je npr. MMA....

Vezbanje na vecoj/velikoj nadmorskoj visini, ili trcanje na traci sa gas maskom... naravno pod uslovom da je trener prisutan i da borac poseduje odredjeni nivo fizicke spremnosti... itd... da neko ne dobije sulude ideje

Vezano za misicni rast, verovatno je mislio na neke no reaktore i sl?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2011, 05:06:33 posle podne »
Vezbanje uz kontrolisano smanjeno prisustvo kiseonika, moze da utice na poboljsanje performansi u odredjenim sportovima kao sto je npr. MMA....

Vezbanje na vecoj/velikoj nadmorskoj visini, ili trcanje na traci sa gas maskom... naravno pod uslovom da je trener prisutan i da borac poseduje odredjeni nivo fizicke spremnosti... itd... da neko ne dobije sulude ideje

Vezano za misicni rast, verovatno je mislio na neke no reaktore i sl?

ili je video sliku roonie colemana gde u backstage-u prezivljava sa kiseonikom...??

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2011, 05:07:22 posle podne »
Vježbanje na velikoj nadmorskoj visini da ali smanjenje kiseonika , nisam siguran da li je to korisno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2011, 05:17:00 posle podne »
Vježbanje na velikoj nadmorskoj visini da ali smanjenje kiseonika , nisam siguran da li je to korisno.

pa kod kond priiprema vrhunskih timova,obavezno se rade dve faze..boravak na planinina pa onda odlazak na blagu klimu tj mediteransku
ovo se radi zbog crvenih i belih krv zrnaca tj njihovog svojstva da budu uvecana cak i samim boravkom na razlictim klimama.
ali sa msicinom masom...NO NO

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2011, 06:10:24 posle podne »
Pa za mišićnu masu mi je logično da je bolje više kiseonika ali mi je upitna ikakva korist od smanjenja kiseonika prilikom treninga.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: kiseonik
« Odgovor #9 poslato: Novembar 10, 2011, 06:58:12 posle podne »
Visinske pripreme se rade zbog crvenih krvnih zrnaca, telo se adaptira na visinske uslove smanjenog kiseonika, i povecava nivo RBC, pa kada se vrati opet u nize predele ima taj benefit povecanog broja crvenih krvnih zrnaca (RBC). Imas opcije visinskih priprema, da spavas u hiperbaricnoj komori, da se rokas EPO, ili da te bas briga, posto nisi bas biciklista, ako me razumes.
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kiseonik
« Odgovor #10 poslato: Novembar 10, 2011, 07:10:22 posle podne »
Pa za mišićnu masu mi je logično da je bolje više kiseonika ali mi je upitna ikakva korist od smanjenja kiseonika prilikom treninga.

nije logicno jer misicna masa nije povezana sa kolicinom kiseonka
stevcho je DOLE objasnio

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: kiseonik
« Odgovor #11 poslato: Novembar 10, 2011, 07:41:06 posle podne »
Visinske pripreme se rade zbog crvenih krvnih zrnaca, telo se adaptira na visinske uslove smanjenog kiseonika, i povecava nivo RBC, pa kada se vrati opet u nize predele ima taj benefit povecanog broja crvenih krvnih zrnaca (RBC). Imas opcije visinskih priprema, da spavas u hiperbaricnoj komori, da se rokas EPO, ili da te bas briga, posto nisi bas biciklista, ako me razumes.
Svaka cast za odgovor
Men sana in corpore sano !

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2011, 10:05:44 posle podne »
Stevcho jasan je meni princip iza visinskih priprema.Mene zanima da li ima koristi od ovog smanjena količine kiseonika(iliti kako ga krste hipoksičnog vježbanja).Pošto sam ošacovao jedno biciklo.Onda mi osnovni ves bude dizač tegova - rekreativac a dopunski biciklista.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: kiseonik
« Odgovor #13 poslato: Novembar 10, 2011, 11:34:40 posle podne »
Mislis na ovo sto je Milos pricao? Kako mislis to da izvedes Debeli, nije mi potpuno jasno pitanje.

A iskreno sve i da jesam, aerobni sportovi me nimalo ne zanimaju, tako da ne znam da li ti mogu pomoci.
No curling in the squat rack!

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: kiseonik
« Odgovor #14 poslato: Novembar 11, 2011, 12:00:28 pre podne »
Pa mislio sam zadržati dah dok ne poplavim.Samo me zanimalo da li ta stvar funkcioniše( a ja mislim ne da budemo jasni) , a za biciklo sam se zezao jer si ga ti spomenuo.Mislim , nemo da se ljutiš.