Septembar 20, 2024, 12:29:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bodyweight vs weight  (Pročitano 4883 puta)

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Bodyweight vs weight
« poslato: Decembar 19, 2012, 05:55:02 posle podne »
Ne, ovo nije josh jedna tema gde neko oce da postane vel'ki i misicav al da ne kroci u teretanu vec da uradim 10 skleka kuci kad mi se cefne.

Ovo je tema o dve stvari, koje me zanimaju ali ne mogu da ih "dokucim"

Koliko veze imaju bodyvejt i vejt liftiing vezbe. Naprimer koliko slichnosti imaju sklekovi sa bench presom?
Da li je benchpres dovoljna zamena za sklekove? Koliko se razlikuju misici koji ucestvuju?
Da li su sklekovi na kraju dobra kombinacija za razvoj grudi sa bench i kosi bench?
Citah negde da je sklek 30/40 posto telesne tezine? Da li recimo nekom to jednako kao da istu tezinu dize na benchpresu? Da li je efekat uopste isti, koliko se razlikuje i u na koji nacin?

Koja je razlika izmedju osobe koja moze da podigne na benchu 100 kg i osobe koja moze da uradi 50 sklekova u seriji? Koja jer azlika izmedju njih u gradji i istreniranosti misica?

Drugo pitanje koje me posebno zanima. ja mogu da uradim jedan ili dva zgiba. Ne znam gde mi je mana tachno t.j koji misic mi popusta. Da li lat pullom mogu da povecam potencijal za zgibove? I isto pitanje, lat pulldown vs zgibovi u ucestalosti misica i pogadjanju misica.

Ja asm lichno krenuo u teretanu bez nekih prevelikih ocekivanja od sebe. Svaka cast nekim momcima ovde ali ja ne zelim da budem ni upola koliko oni. Ali zelim da budem jaci nego sto jesam, misiciviji nego sto jesam i sa manje sala nego sto imam.

I ultimativno me u teretani zanima da ojacham i trosim energiju preko zime, kada ne mogu napolju a preko leta krecem po livadama zgibovi i skleci.

Pa me zanima kako da treniram to da dobijem sto zelim.


« Poslednja izmena: Decembar 19, 2012, 06:03:53 posle podne Milosavljevic »

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2012, 05:59:51 posle podne »
a sta da ti neko kaze da su bodyweight vjezbe bolje od vjezbi sa tegovima??
sta ces ti tada sjest pa plakat,
 kad samo dva zgiba mozes da uradis?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2012, 06:00:34 posle podne »
slicnosti imaju samo RELATIVNE tj da je prilikom pokreta ukljucen pectoralis kao jedan od mngo misica
dali mozes da razvijes grudi sa sklekovima-NE
BENCH PRES JE OSNOVNA VEZBA a sklekovi su vezba koja je izmisljenja u neke druge svrhe

drugo pitanje-ne popusta ti ni jedna misic nego NEMAS SNAGE U CELOM TELU
lat puldown je vezba GDE MOZES DA DOZIRAS OPTERECENJE SKOHODNO TVOJOJ SNAZI i ovoliko i ddalje ne bi trebalo ni da te zanima

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2012, 06:04:57 posle podne »
a sta da ti neko kaze da su bodyweight vjezbe bolje od vjezbi sa tegovima??
sta ces ti tada sjest pa plakat,
 kad samo dva zgiba mozes da uradis?

Ocigledno nisi razumeo. Ja uopste ne trazim "bolje vezbe". Ja idem u teretanu i radim weight vezbe ali bih hteo da ubacim i bodyweight pa zelim da se informisem, sta mogu da postignem bodyweight vezbama i da li da ih ubacam u trening dodatno.

« Poslednja izmena: Decembar 19, 2012, 06:08:36 posle podne Milosavljevic »

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2012, 06:07:05 posle podne »
slicnosti imaju samo RELATIVNE tj da je prilikom pokreta ukljucen pectoralis kao jedan od mngo misica
dali mozes da razvijes grudi sa sklekovima-NE
BENCH PRES JE OSNOVNA VEZBA a sklekovi su vezba koja je izmisljenja u neke druge svrhe

Sta se konkretno razvija sklekovima? Izdrzljivost? Eksplozivnost?
Nisam ni zeleo da razvijam grudi sklekovima ja sam svestan da to nije moguce. Mozda u nekoj maloj meri ali ne da budu lepo gradjene grudi za beachbody. :)


drugo pitanje-ne popusta ti ni jedna misic nego NEMAS SNAGE U CELOM TELU
lat puldown je vezba GDE MOZES DA DOZIRAS OPTERECENJE SKOHODNO TVOJOJ SNAZI i ovoliko i ddalje ne bi trebalo ni da te zanima

Dobro, ali recimo ja zelim da ojacham za zgib dodatno tegovima npr. Na lat pulldown mislim da mogu povuci 60 kg. Ja imam 80 i jedva mogu da se dignem na zgib. Kako to da promenim? Da li to mogu sa latpulldwon napretkom? Npr da li kada budem mogao lat pull da uradim 80 12 puta da li to znaci da cu moci i zgib 12 puta sa mojih 80 kg?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2012, 06:19:15 posle podne »
1.pa i to je relativno.jer ako nemoze da uradi neko 3 skleka onda sigurno nemoze da rzvije ni exolzinost ni snagu.a sigurno nece da "sa vremenom" uradi 150 kg u benchu.
sa vremenom hoce doci do nekog broja skelkova i to je logicno,ali vezba kao vezba ako se radi u pravilnom borju i na pravilan nacin je idelana za izdrzljvisto a u nekim kombinacijima i za explzinost

2.to ne znaci nista apsolutno
a da mozes da razvije snagu kroz adekvatn e vezbe za latimisuse-to da
dali ces onda moci da uradis 10 zgibova..verovatno da,ali ne mora da znaci

=zamaras se sa totalnim glupostima

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2012, 06:22:41 posle podne »
=zamaras se sa totalnim glupostima

Hvala na odgovoru  u svakom sluchaju, vodim se devizom - ko pita, ne skita. Ja nemam nekog savetnika, nekog ko bi mogao da mi kaze "ej to to i to ti je dobro", pa zato bolje da pitam ovde ljude koji vidim da su kvalitetno u sportu. :)


Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #7 poslato: Decembar 19, 2012, 06:25:44 posle podne »
To sto ti imas 80kg nije nikakv podatak, jer imas ljudi koji imaju 100kg i mogu uraditi vise od 10 zgibova,
a isto tako imas i ljude koji imaju 60kg pa ne mogu ni dva da urade.
A isto tako gledajuci logicno, nacin da ti uradis 10 zgibova je: smanjis tjelesnu tezinu i ojacas misice koji te vuku na vratilu.
A sta je ustvari tvoj cilj treniranja?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2012, 06:29:47 posle podne »
To sto ti imas 80kg nije nikakv podatak, jer imas ljudi koji imaju 100kg i mogu uraditi vise od 10 zgibova,
a isto tako imas i ljude koji imaju 60kg pa ne mogu ni dva da urade.

Bitan je podatak, jer onaj sto ima 100 kila treba vise snage da podigne sebe nego ja sto imam 80 kila.

A sta je ustvari tvoj cilj treniranja?

Recimo da je glavni da nabacim malo kvalitetniji izgled u telu. Da skresem ovih 25 % masti sto imam, da pojacham malo misicnu masu, cisto da budem zgodniji.

Eto naprimer uzvi ove krupne momke ovde ja ne bih zeleo ni pola njihove mase. Ne zato sto mi nije privlachno vec jer za to nemam ni para ni vremena ni motivacije.

Otvorio sam temu kako treinram, imas je ovdi. :)






Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2012, 06:33:47 posle podne »
Recimo da je glavni da nabacim malo kvalitetniji izgled u telu. Da skresem ovih 25 % masti sto imam, da pojacham malo misicnu masu, cisto da budem zgodniji.

Pa to ti je cilj, i nema potrebe da se zamaras sa zgibovima i koliko ih mozes uraditi.
I jos jedna vazna stvar, ne mozes da nabacujes misice i skidas salo. Izaberi jedno i usmjeri trening i hranu u taj smjer.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodyweight vs weight
« Odgovor #10 poslato: Decembar 21, 2012, 10:58:36 pre podne »
Citat
Bitan je podatak, jer onaj sto ima 100 kila treba vise snage da podigne sebe nego ja sto imam 80 kila.

snaga je relativan pojam a ovo je bezvevezno razmisljanje