Septembar 25, 2024, 02:22:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: PLAN JELOVNIKA,DA LI VREDI POMOC I SAVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Pročitano 2131 puta)

Van mreže kojot85

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
PLAN JELOVNIKA,DA LI VREDI POMOC I SAVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« poslato: Septembar 19, 2011, 06:55:38 posle podne »
E ovka prvo pozdrav svima na forumu detaljno sam iscitao forum(lazem jedno 80 posto),pa sam mislio da sa vama podelim plan ishrane i treninga u okviru mojih mogucnosti da bi mi vi na osnovu toga dali predlog sugestiju ili da bi mi rekli da li to jednostavno valja ili ne.
85 sam godiste visok metar i osamdeset pet sest trenutno na nekih 75-76 kg(sa izuzetno mrsavim nogama genetika ) sportom se bavim (rekreativno) od kada znam za sebe, ali poslednjih godinu i malo vise totalno se zapustio od coveka koji je svaki drugi treci dan igrao fudbal basket isao na trcanje ili radio propadanja zgibove (cale napravio fenomenalnu spravu u podrumu pre desetak god) sklekove pretvori se u nevidjenu lencugu sa viskom piva :) i lose hrane u sebi  i sam se sebi zgrozio kada sam se vide u ogledalu, da ne duzim vise pre tri meseca presecem krenem polako na trcanje aktivira se podrumska sprava a pre mesec dan krenem i  u teretanu  jelovnik koji cu sada napisati sam pokusao da uklopim sa poslom i naravno vise sa finansijama
PRVA SMENA
obrok 1   4-5 kuvanih jaja(jedno yumance) u pola sedam
obrok 2 sendvic integralna kifla i 200 grama mesa oko pola jedan
obrok 3 200-250 grama mesa pirinac, krompir ne vise od 100-120gr ili mesano povrce iy kesice zamrznuto oko pola pet pet
trning oko pola osam
obrok 4 isto kao i tri oko devet
obrok 5 ella sir
DRUGA SMENA
obrok 1 cimu stanem jaja 4-5 pola devet devet
obrok 2 200 grama mesa u kom sa nekim kuvanim povrcem pola jedanest jedanest
obrok 3 kifla i meso oko tri
trning u isto vreme i ostla dva obroka isto
Ovsene prave mi prave s.... ali bukvalno em ih jedem nazor em mi smetaju stomaku zato ih i nema a iskreno mislim da mije ovo sasvim dovoljno uh :)
suplementacija tek za 15-tak dana aliovo mi je neki plan the surge 30gr pre i posle +Syntia(ne znam za gramazu pomoc)posle + kreatin
E to bi bilo to sada pitanja da li cu moci sa ovim jelovnikom moci da postignem nest to jest da nabacim malo mase i to je to nista spektkularno znaci da se otarasim masti te ruzne i gadne masti i da dobjem nesto cistih misica HVALA UNAPRED!!!!!!!!!!!!!

Van mreže kojot85

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: PLAN JELOVNIKA,DA LI VREDI POMOC I SAVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2011, 09:31:28 posle podne »
NEKO BILO STA DA KAZE PREDLOG SUGESTIJU

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: PLAN JELOVNIKA,DA LI VREDI POMOC I SAVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2011, 10:48:42 posle podne »
Citat
PRVA SMENA
obrok 1   4-5 kuvanih jaja(jedno yumance) u pola sedam
obrok 2 sendvic integralna kifla i 200 grama mesa oko pola jedan
obrok 3 200-250 grama mesa pirinac, krompir ne vise od 100-120gr ili mesano povrce iy kesice zamrznuto oko pola pet pet
trning oko pola osam
obrok 4 isto kao i tri oko devet
obrok 5 ella sir
1. pojedi jos koje zumance slobodno i ubaci UH (ovsene) u prvi obrok
2. kifla i nije neko resenje, ponesi kuvani pirinac u plasticnoj posudi pa jedi sa tim mesom. Inace, prevelika vremenska razlika izmedju prvog i drugog obroka (citavih 6 sati!!!)
3. ne moras da mesas dva izvora UH, uzmi ili pirinac ili krompir, povrce svakako treba da uzimas sto cesce
4. trening ti je 3 sata posle obroka, i dobro je i nije...sve zavisi, uglavnom ja bih tu razliku smanjio
5. ok, samo ne pise kolicina pirinca, tj. krompira. Verovatno znas da ti treba dosta vise krompira nego pirinca jer pirinac ima oko 80, a krompir oko 20gr UH/100gr
6. ok

Citat
DRUGA SMENA
obrok 1 cimu stanem jaja 4-5 pola devet devet
obrok 2 200 grama mesa u kom sa nekim kuvanim povrcem pola jedanest jedanest
obrok 3 kifla i meso oko tri
trning u isto vreme i ostla dva obroka isto

1. ubaci UH
2. ok. mozes pomeriti taj obrok jedno sat vremena kasnije
3. ok, mada opet ta kifla
4. ako ti je trening u pola 8 a poslednji obrok si imao oko 3 to je previse vremena bez hrane

Citat
Ovsene prave mi prave s.... ali bukvalno em ih jedem nazor em mi smetaju stomaku zato ih i nema a iskreno mislim da mije ovo sasvim dovoljno uh Smeško
postoji 100 nacina da ih spremis tako da ti se svide, meni su omiljeni obrok...ali ako ti smetaju onda jbg

Citat
suplementacija tek za 15-tak dana aliovo mi je neki plan the surge 30gr pre i posle +Syntia(ne znam za gramazu pomoc)posle + kreatin
suplementacija ti ne treba jer jos nisi naucio pravilno da se hranis, a i israna ti je relativno slaba sa proteinima tako da je bolje da novac ulozis u hranu a suplementaciju ostavis po strani za neka druga vremena.

Citat
E to bi bilo to sada pitanja da li cu moci sa ovim jelovnikom moci da postignem nest to jest da nabacim malo mase i to je to nista spektkularno znaci da se otarasim masti te ruzne i gadne masti i da dobjem nesto cistih misica HVALA UNAPRED!!!!!!!!!!!!!
i jedno i drugo tesko da ces uspeti istovremeno da uradis, tako da je odgovor na tvoje pitanje NE :)
odluci se sta zelis da radis jer ne mozes uporedo da budes u kalorijskom deficitu i da dobijas misicnu masu.
Ovo je nesto ukratko, verovatno sam nesto propustio, ali u principu to je to za sada.
Popravi to jos pa se opet javi ;)

Van mreže kojot85

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: PLAN JELOVNIKA,DA LI VREDI POMOC I SAVETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2011, 10:53:51 posle podne »
Problem sa ovsenim sam resio i sad ih samo krkam whey i ovsene odlicna kombinacija,kifle gledam da izbegnem kada god mogu frikomovo mesano povrce prava stvar bar meni,satnicu obroka ne mogu da menjam za sada mi to nepravi problem. Uglavnom prosla skoro tri meseca i ja sam zadovoljan videcemo kako ce biti dalje sto je naj vaznje ucim i dalje podrav !!!!!!!!!!!