Septembar 20, 2024, 01:33:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molim za pomoć  (Pročitano 9560 puta)

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Molim za pomoć
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2011, 01:28:05 posle podne »
Jedan prijatelj sportista mi je preporucio da se  2-3 dana pred testiranje hranim samo visokoproteinskom hranom  (riba,piletina itd) da izbacim ugnjenohidrate ,da se zalihe istrose a 2 dana pred testiranje da jedem samo njih (pirinač,krompir,voće itd) .
On je odbojkaš i tvrdi da mu to baš pomogne pred važna takmičenja, da mu da snagu.

Da li je to istina, da li bi mi to pomoglo?
Hvala

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Molim za pomoć
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 29, 2011, 06:27:55 posle podne »
Zo ovo vreme o kojem pricas ne moze ti pomoci niko na svetu. Jedina pomoc koju moes da dobijes je iz tvoje glave tj da imas volje da das 1000% od sebe i onda kad ne mozes vise da izguras da ne odustanes. Veruj mi mi smo zivotinje i kad hocemo uspemo i nemoguce. Nemoj da stanes tih par sekundi pa makar crko posle testa nastavi napred i neka ti je sa srecom! Kreni da trcis ubedjen da ces izgurati i ubedi sebe da si dosao da napravis najbolji rezlutat. Ja sam uvek radio tako dolazio sa namerom pobedim i uvek sam super prolazio. Javi kad uspes koje ti je bilo vreme! ;)
Ps. Disanje je najvaznije. Ja kad trcim podelim izdisaj u dva koraka i udisaj u druga dva. I kad ne trcim po jako dugo mugu uvek da istrcim mnogo!
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2011, 06:30:57 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Molim za pomoć
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 29, 2011, 06:46:44 posle podne »
Zo ovo vreme o kojem pricas ne moze ti pomoci niko na svetu. Jedina pomoc koju moes da dobijes je iz tvoje glave tj da imas volje da das 1000% od sebe i onda kad ne mozes vise da izguras da ne odustanes. Veruj mi mi smo zivotinje i kad hocemo uspemo i nemoguce. Nemoj da stanes tih par sekundi pa makar crko posle testa nastavi napred i neka ti je sa srecom! Kreni da trcis ubedjen da ces izgurati i ubedi sebe da si dosao da napravis najbolji rezlutat. Ja sam uvek radio tako dolazio sa namerom pobedim i uvek sam super prolazio. Javi kad uspes koje ti je bilo vreme! ;)
Ps. Disanje je najvaznije. Ja kad trcim podelim izdisaj u dva koraka i udisaj u druga dva. I kad ne trcim po jako dugo mugu uvek da istrcim mnogo!

Brate pisi neki clanak za motivaciju, imas talenta.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Molim za pomoć
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 29, 2011, 07:22:01 posle podne »
Hvala na odgovoru. Znaci da se nezamajavam oko te dijete, da jedem normalno ...
Danas sam pokusao , citav dan gulim neku piletinu,bijelanca, jogurt  osjećam se baš malaksalo . Evo sad sam sa terena i jako slabo sam trcao 12.45 (mada danas me boli i tetiva na odskocnom zglobu) , dok sam prekljuce recimo normalno jeo i pokidao se ali sam uspio i istrcao 2400m za 11.55min (znaci prolazno) al sam zamalo okinuo u nesvijest.

Test mi je u Srijedu, Znaci Imam jos 3 dana, u utorak bi trebao odmarati ,znaci jos 2 dana imam za trcanje.

Mozda bi bilo pametno da pojacam malo ishranu te da ova 2 dana iskoristim max , da idem 2 puta dnevno i trcim po tacno 6 krugova (ujutru zorom  i navece 18-19h) ??


Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Molim za pomoć
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 29, 2011, 07:29:13 posle podne »
Gledaj samo da se ne preforsiras, bitno ti je da budes odmoran za test. Mnogo ti je bitnija glava u svemu tome tako da ovo sto je dominikanac napisao je krucijalno.  Naravno obavezno povedi racuna o disanju jer je to kljuc za trcanje na duze staze, naravno lepo se zagrej i istegni. Sve najbolje
Men sana in corpore sano !

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Molim za pomoć
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 29, 2011, 08:23:34 posle podne »
Da sam ja u pitanju ja bih trckarao do nedelje onda u ponedeljak Lagano ali bas lagano trckaranje i hodanje u utorak odmor tj samo hodanje i istezanje i u sredu test. Sto se tice dijete ne znam sta da ti kazem ima pametnijih ali ja ne verujem da ti izbegavanje UH moze pomoci cak naprotiv jedi kvalitetne UH da ti daju dovoljno energije. Cek Pedja ce ti reci ili neko ko ima vise iskustva oko ishrane.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti