Septembar 19, 2024, 05:19:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Bolje osećam jednu stranu misica?  (Pročitano 1861 puta)

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Bolje osećam jednu stranu misica?
« poslato: Oktobar 16, 2011, 02:40:21 posle podne »
Imam pitanje oko "osecaja" u mišiću.
Malo sam nesimtrican, kao i svi, što je normalno, i radim na tome da to ispravim. Skoro sve radim sa bučicama, kontrolisano, prilagodjujem sa slabijoj strani, itd, itd. E, sad, sve to ide na polako na bolje, jedino što me zbunjuje je što u jednom pectoralisu imam bolji "osećaj". Na treningu radim sa obe strane isto, pumpa je ista, sve jednako, ali definitino kao ta strana da mi je osetljivija. Za sad nisam primetio da mi ta strana više napreduje, mada još uvek nemam dovoljno iskustva da to tvrdim sigurno. Radi se o tome, što u toj levoj sisi dobijam i jače upale i kao da "osetim" tj. i kad je ne kontrahujem, imam osećaj kao da to činim. I to počinje malo da me nervira, pošto kada vežbam kontrakcije i vezu mozak-mišić sve je jednako, ali ovo se javlja bukvalno kada ne bi trebalo. Osetim tu sisu ponekad i kad šetam, kad sedim, ležim, radim noge... Nije mi jasno šta je to, jedino što mi pada na pamet (lupam) da su nervi na toj strani osetljiviji malo ili nešto drugo? Razumem razliku u kontrakciji i vezi izmedju mišićnih grupa ili strana (lat još uvek vežbam da kontrahujem jednako), ali to je kada kontrahujem, ovo se javlja iz vedra neba. Znači, ne javi se to za vreme serije ili u treningu, nego kada odmaram.

Da li se neko susretao sa ovim?

PS: Nesimetrija nije velika, nego jedno rame mi je malo niže, tako da su mi i latovi i trapez i grudi malo nesimetrični, ali od kako treniram pravilno i izbegavam odredjene vežbe sve ide na bolje.
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bolje osećam jednu stranu misica?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2011, 10:02:36 pre podne »
mislim da prvi deo tvog POTPISA adekvatano moze da ti bude odgovor...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Bolje osećam jednu stranu misica?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2011, 12:26:02 posle podne »
tripujes... ne razmisljaj o tome...:)

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Bolje osećam jednu stranu misica?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2011, 07:12:43 posle podne »
Ok. Tako sam i mislio, ali, bolje da pitam. Ko pita ne skita.  :)
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."