Septembar 20, 2024, 12:11:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Prednje/Zadnje rame  (Pročitano 6269 puta)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Prednje/Zadnje rame
« poslato: Oktobar 09, 2011, 01:43:24 posle podne »
Gledao sam neki split koji je Pedja predlagao za 4x trening nedeljno koji glasi ovako:
Grudi+Prednje rame
Ledja+Zadnje rame
Ruke
Noge

E sad, meni tu nije jasno kako da odvojim prednje i zadnje rame, tj koje vezbe da radim za koje?
Obicno kada sam trenirao ramena, radio bih prvo neke pressove, sa sipkom, na smithu ili sa bucicama, pa onda po 2-3 serije veslanja i letenja da pogodim prednje, srednje i zadnje deltoide, a uopste mi nije jasno kako da podelim te vezbe kod ovog splita, tj kad sta da radim. Ako biste bili ljubazni da mi objasnite?
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2011, 04:58:21 posle podne »
Jel bi mogao bar neko da mi kaze kada da radim pressove za ramena a kada letenja I veslanja, tj sta sa grudima a sta sa ledjima?
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2011, 05:03:19 posle podne »
Gledao sam neki split koji je Pedja predlagao za 4x trening nedeljno koji glasi ovako:
Grudi+Prednje rame
Ledja+Zadnje rame
Ruke
Noge

E sad, meni tu nije jasno kako da odvojim prednje i zadnje rame, tj koje vezbe da radim za koje?
Obicno kada sam trenirao ramena, radio bih prvo neke pressove, sa sipkom, na smithu ili sa bucicama, pa onda po 2-3 serije veslanja i letenja da pogodim prednje, srednje i zadnje deltoide, a uopste mi nije jasno kako da podelim te vezbe kod ovog splita, tj kad sta da radim. Ako biste bili ljubazni da mi objasnite?

nema potrebe da se opterecivas sa tim jer taj program sigurno i defitivno nije za tebe
treba da se drzis sistema gde ces da vezbas JEDAN MISIC/JEDAN dan..


bdw...gde sam ja to TACNO predlagao takav split?
pretpostavljam da si citao neki od mojih textova samo sto si verovatno neke reci IZVADIO iz konteksta

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2011, 05:44:47 posle podne »
Ovaj tvoj split podseca na ono sto sam ja radio,samo sto fali dan odmora izmedju toga i idu prvo noge pa ruke,ali uglavnom Pedja ti je lepo rekao,nema potreb trenutno time da se opterecujes koje ces rame s cim pogoditi,radi neki klasican split pa ces kasnije razmisljati o ramenima koja ti sigurno nece zaostajati ako ubacis koju vezbu i za njih gde god.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:11:34 posle podne »
Trenutno i vezbam 1 misic jedan dan(grudi,ledja,odmor,ramena,ruke,noge,odmor), nego mi se sve cesce desava da ne stignem 5 treninga sedmicno pa mi jedan trening pobegne u sledecu nedelju, pa sam zbog toga sam pitao za ovaj 4 dana sedmicno split. Hvala u svakom slucaju.
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2011, 11:18:35 posle podne »
ok realno za rame ti i ne treba poseban dan,eto ubaci letenje za srednje i zadnje rame sa ledjima ili cak s arukama na kraju treninga i eto ti 4 treninga imas.O prednjem ramenu ne moras brinuti,u zivotu nisam video da je nekom prednje rame nerazvijeno ili da zaostaje,dovoljno ga pogodis raznim potiscima za grudi.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2011, 11:54:08 pre podne »
E hvala ti Filipe, resio si za mene veliki problem :D
Ovo za potiske za grudi si totalno u pravu sto se mene tice, posto skoro uvek posle treninga za grudi dobijem upalu prednjeg ramena, i pored toga sto radim kontrolisano.
A potiske za ramena nemam znaci potrebe da radim ako osecam da mi potisci za grudi pogode i prednje rame?
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2011, 12:13:45 posle podne »
Ne moras bas bukvalno shvatati...Potisci i jedni i drugi imaju svoje mesto, i ako pravilno radis obe vezbe dolaze u obzir...ali, ako ti se desava da vezbama za grudi pogodis i prednje rame, onda jednostavno na treningu za ramena se mozes vise fokusirati na srednje i zadnje rame...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2011, 02:33:30 posle podne »
ok realno za rame ti i ne treba poseban dan,eto ubaci letenje za srednje i zadnje rame sa ledjima ili cak s arukama na kraju treninga i eto ti 4 treninga imas.O prednjem ramenu ne moras brinuti,u zivotu nisam video da je nekom prednje rame nerazvijeno ili da zaostaje,dovoljno ga pogodis raznim potiscima za grudi.
ja dok sam se drzao teorije jebes ramena do tada i nisam ni imao
sada su mi jedna od omiljenih partjia
a ide i jedan text za fikija od KRIS DIMA
ps
nije tema:KAKO SAM DOBIO INFARKT:D

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Prednje/Zadnje rame
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2011, 02:53:48 posle podne »
u zivotu nisam video da je nekom prednje rame nerazvijeno ili da zaostaje,dovoljno ga pogodis raznim potiscima za grudi.
Ja dok nisam poceo da ga radim,i dok nije ojacalo nisam ni grudi mogao cestito da uradim,a da nemam velike bolove u prednjem ramenu i cudan osecaj pri radjenju bilo potiska ili bencha...u sustini,ako bih neki trening morao da izbacim (ne mislim za stalno,nego ako mi bas guzva neki period) to bi definitivno bile ruke.
e sad svako je razlicit,ti ramena ne radis a super izgledaju.