Septembar 19, 2024, 05:34:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: diskushernia i visak kilograma  (Pročitano 1555 puta)

Van mreže bokili

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
diskushernia i visak kilograma
« poslato: Mart 04, 2012, 04:52:14 posle podne »
Pozdrav svima! :)
Kao i postovani Pedja Petrovic, zaradila sam 3 diskushernije pre 2 godine, u lumbalnom delu, srednje teske.
Bila sam i nepokretna i svasta, izbegla sam operaciju jer mi nije palo stopalo. Imam 25 kila viska.
Mnogo bi mi znacilo da saznam koje sprave u teretani smem da koristim da bih napravila misice i ojacala trbusni i ledjni deo, da bih sto bolje funkcionisala, naravno a da to ne skodi mojoj kicmi. Trenutno pazim na ishranu i idem na kardio, i krenula sam da mrsavim.

Hvala vam puno i molim vas da mi pomogne ko zna, narocito bi mi znacio Pedjin savet, jer zna kako je to.

HVALA BESKRAJNO! :)

Van mreže bokili

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: diskushernia i visak kilograma
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2012, 01:36:48 posle podne »
juhu ima li koga da kaze nesto na ovu temu??? :o :'(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: diskushernia i visak kilograma
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2012, 03:39:57 posle podne »
evo pedje
izivni sto se odmah nisam javio (guzva)
elem
moras da upamtis jednu stvar a to je DA TI NIKO NA OVOM SVETU nemoze preko neta dati savet sta da radis u tereani sa takvom vrstom povrede
razlog za to je da npr vezbe koje meni pasu i odgovaraju ,mozda tebi ne i mogu da ti izazove strahovite posledice.
ja imma drugara koji ima DH kao i ja ali,
npr vezba hypereksteznije meni savrseno odgovara,pogtovo u slow motion ritmu izvodjenja i osecam se jako dobro,dok on ne sme ni da pomisli jer mu oci ispadaju od bolova do radi tu vezbu,a npr neke vezbe u parteru koje on redovno radi ja nesmem ni da POMISLIM jer imam tolike bolove da je to strasno.
iz ovog i slicnih razloga ti kazem da nesmes da vezbas preko interneta vec da nadjes nekog pametnog insutrkotra koji zna BAR malo o vrsti povrede koja se zove DH i da te provede kroz nekoliko vezbi za npr donji deo stomaka i donji deo ledja
e onda ce da se ustavnoi sta ti odgvara a sta ne
ako sa necim imas problem-odustaj i ides dalje tj na sl vezbu i onda se odrede vezbe na osnovu vidjenog i napravi se program treninga po misicnim partijima koji ce ukljucvati trening za donji deo stomaka i donji deo ledja nakon svakog treninga
ono sto je veoma vazno je da pre svega SKINES KG jer je to jedna od osnovnih stavki zbog kojih imas bolove ili ako nemas moguce da ced da ih dobijes itd itd itd
dakle,visak kg je UBICA za DH
pomogao??