Septembar 19, 2024, 07:22:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Početnik u nedoumici  (Pročitano 1970 puta)

Van mreže lafa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Početnik u nedoumici
« poslato: Septembar 24, 2011, 09:39:32 posle podne »
Pozdrav svima, imam jednu nedoumicu, naime pre par godina (recimo 7-8) sam ušao u teretanu da malo povratim mišićnu strukturu jer sam već bio zapostavio vaku fizičku aktivnost. Počeo sam sa nekim klasičnim spravama, ne znam ni kako se zovu a kada bih koristio tegove išao bih samo na 5kg, za početak. Elem, jedno veče sam da bih došao do daha (jer je bilo vrelo letnje veče) stao na par minuta ispred ventilatora i naravno, jutro je bilo vrlo vrlo bolno. Kasnije sam se lečio od zapaljenja nerva, radio fizikalne vežbe i razne terapije (struja, lekovi, vežbe i merdevine za vežbanje). Najviše su mi prijale vežbe na merdevinama i mast koju sam koristio. Merdevine nemam kod kuće pa sam i to morao da batalim, tako da je ostala samo mast. Otada do danas lagano sam se privikao na problem ali i poboljšao svoje stanje, a dosta su mi pomogli kiropraktičari, pa sam već 3-4 godine dosta bolje ali ipak to nije to. Ono što me najviše interesuje jeste kako sada početi posle dosta vremena sa nekim fizičkim aktivnostima, šta prvo primeniti. Počeo sam sa prostim vežbama istezanja svako jutro ali je to baš neki minimalan napor i to je za sada sve od vežbi, dakle šta dalje? Da li nastaviti sa vežbama ili ići možda u teretanu ili raditi brzo hodanje, trčanje, vožnju bicikla a najviše me brine kičma, tako da bih bio zahvalan na dobrim savetima, a muskulatura mi je totalno u autu, čim nešto malo duže radim ili malo težu stvar podignem i radim sa tim malo duže, već mi kasnije titraju mišići (ako je to dobar opis)?
P.S. Molim administratore da premeste post ukoliko nije odgovarajuća kategorija.
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2011, 09:44:35 posle podne lafa011 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Početnik u nedoumici
« Odgovor #1 poslato: Septembar 25, 2011, 09:54:40 pre podne »
mislim da Vas problem sa kicmom ako i ukoliko toliko dugo traje defitivno NIJE od ventilatora tj da je taj ventilator bio samo INCIJALNA kapisla za nesto za sta bi trebalo da se postavi TACNA DIJAGNOZA pa prema tome da se i onda odredi plan i program vezbanja
dakle pitanje
DALI POSTOJI TACNA DIJAGNOZA za vas bol u ledjima

Van mreže lafa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Početnik u nedoumici
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2011, 06:55:31 posle podne »
Postoji, samo bih morao da potražim dokumentaciju pa da prepišem šta je napisano, čim pre. Interesuje me da li je neki problem što radim ove obične vežbe (polako i sporo savijanje u struku sa ispravljenim kolenima, naginjanje na bočne strane sa spojenim rukama u vis, odručivanje i vežba kruženja kukovima, kruženje glavom - ne znam kako se nazivaju vežbe pa ih opisujem najbolje što umem, izvinjavam se) a one su slabog inteziteta (dakle, do 5 puta svaka vežba a ukupno trajanje svih vežbi nije duže, čini mi se, od 5 minuta)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Početnik u nedoumici
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2011, 07:31:27 posle podne »
to su obicne REHABILATACIONE vezbice i nista vise
jako slozen problem
jel bi mogli da mi kazee tacno sta pise

Van mreže lafa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Početnik u nedoumici
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2011, 05:17:20 posle podne »
Čim uzmem dokumentaciju, mislim da mi je ostala kod roditelja, da nije kod mene. Tada javljam i nadam se da ima dobrih vesti za mene (samo to je radjeno pre par godina 6-7, pa ne znam tačno kakva je sada situacija, mada mi je bolje kako je tada bilo).