Septembar 20, 2024, 12:29:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: moj plan treninga!!!  (Pročitano 8244 puta)

Van mreže PumpajSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
moj plan treninga!!!
« poslato: Septembar 24, 2011, 06:46:33 posle podne »
Pozdrav svima na forumu punom informacija koje su mi pomogle! isao sam nekoliko godina u teretanu ali toliko neredovno i bez pravog plana treninga i bez vodjenja racuna o ishrani, a sad sam odlucio da uozbiljim celu pricui krenuo sam skoro opet u teretanu. imam 23 god, 183 cm, 72kg,  evo da napisem svoj plan treniranja, svake sugestije su dobrodosle!

evo ga plan po kojem radim jednu misicnu grupu 1 nedeljno, u okviru treninga 2 misicne grupe, za svaku grupu po 3 vezbe. za svaku vezbu radim po 4 serije u proseku od 8-12 ponavljanja, od kojih zadnje 2 serije radim do otkaza(zanima me vase misljenje o ove 2, da li je dobro zadnje 2 raditi do otkaza i jel ima bolje resenje od toga, predpostavljam da da:)
ovako izgleda raspored treninga po danima:

dan1-ledja(siroki zgibovi ispred glave, povlacenje na lat-u isto ispred glave do grudi, veslanje) i triceps(sedeca triceps extenzija,povlacenje na lat masini, sa sajlom extenzija)

dan2-odmor

dan3-noge(potisak nogama, lezeci nozni pregib, vezba za listove gde je tezina na ramenima)

dan4-grudi(bench klasicni, kosi bench, pec deck) i biceps(pregib na kosoj klupi sa krivom sipkom, isto na kosoj ali sa jednim tegom,  pregib stojeci sa krivom sipkom)

dan5-odmor

dan6-ramena(sedeci potisak sa bucicama, bocno dizanje bucica, prednje dizanje bucica) i podlaktica 3 vezbe koje cu da ubacim

dan7-odmor                     

sto se tice vezbi za stomak nasao sam neki program na youtubu koji mi odgovara i koji radim 1 nedeljno, animacija treninga pusticu link ovih dana


Van mreže kokanidja

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2011, 06:57:49 posle podne »
PON: Grudi
UTO: Ledja
SRE: Noge
CET: Ramena
PET: Ruke
SUB: off
NED: off

mozes i ovako :)
Samo trening, zdrav razum, na pravi put vraca.
http://youtu.be/WmAnUJ8Y6Z8

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2011, 07:33:47 posle podne »
PON: Grudi
UTO: Ledja
SRE: Noge
CET: Ramena
PET: Ruke
SUB: off
NED: off

Ovako je ipak bolje. I potpuno je besmisleno raditi svaki mišić kroz 3 serije. Negdje to ide, tipa za biceps i triceps ( za triceps mogu i 4 ali od toga ne vise i pri tome ne pretjerivati s tezinama ), ili listove.
Za leđa 4-5, noge 5-6 , prsa 4-5, ramena 5-6. Ali ipak moras da imas predozbu o tome kako se sastoji pojedini mišić, lakse bi ti bilo onda razluciti kojim intenzitetom ces trenirati određenu grupu mišića.

Kakva je ishrana ?

Van mreže PumpajSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2011, 08:01:05 posle podne »
sto se tice ishrane uozbiljio sam i to ali barem za sada necu sastavljati neki rigorozni plan, dok ne sredim i san i jos neke stvari. U principu drzim se da bude nekih 5 obroka dnevno, po mogucnosti kvalitetnije. Dnevno to ispadne spontano ali evo recimo ovako: obrok1- 3 cela jaja, cureca prsa, neki sir i jogurt sa malo mm obr2-spageti sa rcm 200 gr piletine, teletine ili junetine(ovakav obrok posle treninga uvek praktikujem) obr3-3 banane(ovo ne znam koliko je korisno al tako se obicno zadesi) ob4-obicno neko punjeno pilece belo meso sa lepinjom negde napolju na nekom rostilju  obr5-nekih 4 belanaca, ella sir, malo jogurta. Kazem ovo verovatno nije nesto posebno ali kako je pre bilo, ovo je napredak u oblasti nutrition-a:) izbacio sam cokolade i sl stvari, secer iz kafe,majonez, kis. pavlaku, punomasne sireve itd. Povecao sam unos mesa i generalno proteina, smanjio masti i secere, povecao kvalitet uh. Naravno ove stvari koje sam izbacio tu i tamo uzmem, ali sam smanjio drasticno. I ako vec jedem slatko gledam da to bude ujutru posle dorucka za koji nekad jedem i ovsene koje nekad nisam mogao da smislim:) jednom nedeljno jedem ribu i krompir salatu, posto cale sprema vikendom:) ubacio sam tu i tamo bademe, lesnike, kikiriki. ne koristim suplemente, ako ih budem koristio uopste to ne verujem da ce biti uskoro, nego kad odrzim kontinuitet solidno-dobre ishrane, boljeg treninga i ostalog. Napreduje se polako ali sigurno:)

Van mreže PumpajSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2011, 08:04:55 posle podne »
e da mislim da nisi razumeo dobro ono za 3 serije. radim 3 vezbe, a svaku od njih po 4 serije. razmislicu za onaj plan treninga mozda je bolje tako

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2011, 09:42:21 posle podne »
PON: Grudi
UTO: Ledja
SRE: Noge
CET: Ramena
PET: Ruke
SUB: off
NED: off

mozes i ovako :)

Odmor samo izmedju dana za noge i dana za ramena...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 25, 2011, 09:48:21 pre podne »
ja pretpostalvjam da je ova "curetina" u stvari cureca salama,pa da je ovaj rucak sa spagetima u stvari mleveno meso sa spagetima (narodna kuhinja),o punjenom pilecem belom sa kisoka je mnogo toga receno,ili da pojednostavim ISHRANA je blagi uzas

Van mreže PumpajBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 25, 2011, 08:53:02 posle podne »
mislio sam na cureca prsa, uz spagete obicno pilece belo ili teletina, ako se zadesi rucak u kom je mleveno ne izbegavam da pojedem. popravljam nutrition polako

Van mreže PumpajBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 25, 2011, 08:57:42 posle podne »
i ako moze malo preciznije sta valja od svega ovog sto sam naveo a sta bi trebalo da izbacim, sta da korigujem u ishrani? i evo link za onaj program vezbi za stomak koji sam krenuo da radim http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&feature=related

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 26, 2011, 06:41:59 pre podne »
i ako moze malo preciznije sta valja od svega ovog sto sam naveo a sta bi trebalo da izbacim, sta da korigujem u ishrani? i evo link za onaj program vezbi za stomak koji sam krenuo da radim http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&feature=related

procitaj malo temu ISHRANA mnogo ce ti biti jasnije

Van mreže Niggaz

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: moj plan treninga!!!
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 03, 2011, 04:04:26 posle podne »
Trening bolje ovako organizuj
PON: Grudi
UTO: Ledja
SRE: Ramena
CET: off
PET: Noge
SUB: Ruke
NED: off

Sto se tice ishrane UZAS... Citaj malo o ishrani...