Septembar 09, 2024, 07:07:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Hocu svako vlakno da pogodim :D  (Pročitano 8643 puta)

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Hocu svako vlakno da pogodim :D
« poslato: Septembar 21, 2011, 03:32:43 pre podne »
Do sad sam radio pretezno snagu, ako se to tako moze reci, posto je isla i masa uz ovaj trening, odnosno najbolje mi godilo za sve.. :-)
Kad sam tek krenuo u teretanu (67kg, 15 god) radio sam po planu, sto je fitness instruktor sastavio, mnoogo vjezbi i serija, otprilike 4 vjezbe za vecu misicnu grupu po 3-4 serije izmedju 8-15 ponavljanja..
Vremenom sam izbacivao prvo visak serija, pa onda vjezbe, jbg ostanem skoro 2 sata, dok sve odradim.. Ali vjerovatno je htio da usavrsim tehniku, zbog toga je stavio mnogo vjezbi ili sta ja znam, nisam ga vidio od tad, preselio se u drugu teretanu..
Uglavnom treniram vec skoro 7 godina (prekida je bilo po pola godine), ozbiljnije treniram vec 2 godine, sa manjim prekidima od mjesec do 2.. i sam sam sebi sastavio neki plan treninga (radi onako kako se trenutno osjecas).. Kad sam umoran, iscrpljen od nekih obaveza, odradim tek onako da se broji da sam bio u teretani, kad sam odmoran, e onda ide ovakav trening.. ;)
1.dan GRUDI:
prazna sipka x 20, 60kg x 8, 80kg x 6, 100kg x4, 120kg x 3, 140kg x 2 i onda 160kg x 3 do otkaza..
pek dek, stavim sve ploce, ne znam tacno koliko ima, mislim 20x5kg, oko 15 puta x 3 serije
TRICEPS:
potisak sa cela sa ez sipkom 40kg x 10, 60kg x 8, 80kg x 6, 90kg x 12
bucicom sjedeci iza glave ili lat masina kako kad, uglavnom nebitno, oko 15 ponavljanja, jednom se sa drugom takmicio, stavio sve na latu, odradio 45 puta, ne preporucujem nikom!

2.dan LEDJA:
Lat masina 70kg x 8, 85kg x 8, 100kg x 6, pa prelazim na vratilo, sopstvena tezina 110kg + teg 30kg x 6, pa opet ista serija..
Veslanje na klupi jednom rukom, bucica 42kg x 8, 62kg x 8, 62kg x 8
BICEPS:
skot klupa 40kg x 8, 50kg x 6, 65kg x 6 (jedno vrijeme bolile podlaktice, ali to je do tehnike, sad je ok)
bucicom na skot klupi 20kg x 10-15, 2-3 serije

3. dan NOGE:
radio pretezno na spravama, malo imam problema sa donjim dijelom ledja, punktiran jedan prsljen (kao dijete), pa je vise strah, nego sto imam neku smetnju ili bol..
prije 2 mjeseca poceo raditi cucanj, 100kg jedva 6 puta, sad vec mogu 140kg x 4, pa sam veoma zadovoljan i motivise me da dalje treniram :) jest da u potsvijesti imam sve ovu jebenu kicmu :S
Cucanj 60kg x 10, 80kg x 8, 100kg x 6, 120kg x 2, 140kg x 4
radio posle toga na masini sut ili kako se zove, kad sam to izbacio (vec 2. trening), osjetio rast snage 10% najmanje..
TRAPEZ:
vucenje na smit masini 60kg x 10, 70kg x 10, 70kg x 10
STOMAK:
10-15 ponavljanja sa 20kg tegom, na kosoj klupi, 3 serije
VRAT:
na spravi, stavim sve, ne znam ni ja koliko ima, oko 15 puta 3 serije za zadnju stranu vrata..
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2011, 04:13:30 pre podne Brutality »

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2011, 04:08:39 pre podne »
E ovako, posto sam citao vec par dana na forumu, sto se tice ishrane i treninga, zelim to sada malo da promijenim, uglavnom  vec sam i promijenio dosta :-D
Inace imam 24 godine, visina 188cm, tezina bila do skoro 110kg, vec dva mjeseca radim na tome da smrsam i sad imam 94kg..

Sa 110kg obimi, biceps 45cm, struk (oko 100cm, kako kad, nekad je 98, nekad 101, zavisi koliko jedem :) ),  grudi 122cm, noga 68cm, listovi 42cm..
Sa 94kg, biceps 43cm, struk 86cm, grudi 118cm, noga 62 cm, listovi 40cm, snaga otprilike pala 10-15% sto i nije strasno kad se pogleda koliko kg sam izgubio.. al sad opet skace, dani punjenja ;)

Uglavnom vidim da je Pedja ovdje na forumu (tata) najuspjesniji ili medju najuspjesnijim, nisam bas dosta gledao druge, pa sam malo bacio oko na njegov trening i citao o rastu misica, brza vlakna, spora itd..

Tako da sam odlucio da probam da kombinujem jedan takav trening, zbog maksimalnog rasta misica, odn. maksimalno pogadjanje svih misicnih vlakana (sa onim mojim treningom vjerovatno nisam pogadjao ni 60%, a mogu misliti kako cu tek napredovati ako to sad bude 100%) !
E sad posto snagu obozavam da radim, nekako mi adrenalin sam od sebe skoci kad vidim veliku tezinu, planirao sam ovako..

PRVI CIKLUS SNAGA:
1. dan GRUDI:
Bench (isto kao gore, s tim da sad dizem oko 150)
RAMENA (ponovo ubacujem nakon duugee pauze
Potisak na skot masini 12, 10, 8, 4, 6 (vidjecu kakve tezine, ne znam ni sam, nekad radio 120kg x 10) sad vjerovatno ni 100kg :S
TRICEPS
Potisak sa cela (isto kao gore, samo 10kg manje)

2. dan LEDJA
Lat masina 70kg x 8, 85kg x 8, 100kg x 6, pa prelazim na vratilo, sopstvena tezina sad 94kg + teg 30kg x 6, pa opet ista serija..
Vucenje jednom rukom na klupi, samo 2 serije x 8
BICEPS
samo skot klupa kao gore

3. dan NOGE
Cucanj 60kg x 10, 80kg x 8, 100kg x 6, 120kg x 2, 140kg x 4
LEDJA mrtvo dizanje ubacujem ponovo, vidjecemo jos kilaze kakve ce biti..
TRAPEZ, STOMAK, VRAT (kao gore)

Uglavnom 2 dana radim, jedan odmaram, pa kako se potrefi.. s tim da bih sad ubacio jos jedan ciklus treninga, kao sto pedja radi, pa onda opet ovaj trening, da mi bas ne opadne snaga..
E sad mi od vas treba pomoc, posto vec skoro 2 godine radim ovakav trening kao u prvom postu, sa nekim malim izmjenama od prije, ali uglavnom je trening manjih ponavljana i cuvam snagu kao sto se vidi za zadnju seriju za najteze opterecenje, odnosno prezadnja serija ne ide ni 70% do otkaza i prethodne pogotov..
Sad ce za mene (moje misice) biti vjerovatno veliki sok da predjem na trening kao sto je Pedjin, e sad jel bolje postepeno da ubacujem jednu po jednu vjezbu vise, kako dolazi svaki put sledeci ciklus ili da pocnem odma tako trenirati? Hvala unaprijed i ne zamjerite na velikom postu, htio sam sve odjednom napisati da ne postavljate pitanja oko detalja kako si ovo kako si ono. I da, ishranu pratim al bas u bobicu vec najmanje 2 sedmice, tako da ne morate pisati komentare prvo promijeni ishranu, to je najbitnije itd.. znam to vec, odn. vidim na sebi.. ;)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2011, 04:27:30 posle podne »
Ramena i grudi na istom treningu u naprednoj varijanti pa jos triceps, sacuvaj me boze...

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2011, 05:07:55 posle podne »
da, to mi je trening za snagu, po jedna vjezba, a i kad ne radim ramena, samo odradim grudi, opet cu osjetiti ramena i triceps.. inace radim grupe misica koje idu posle osnovne vjezbe, npr. GRUDI (u kojoj rade takodje ramena i triceps), odnosno one misice koji su vec zagrijani posle te vjezbe, te ih vise ne diram u toku tog ciklusa, da imaju maksimalan odmor. inace mi ne godi da radim triceps posle ledja, zato sto je vec umoran od prethodnog treninga za grudi..
jbg mnogi vjeruju u kombinaciju grudi-biceps, ledja-triceps, probao sam i tako (trenirao vise godina), ali mi ova moja kombinacija najvise godi za snagu.. s tim da ramena i triceps ne radim naravno sa 100% kao sto grudi radim, posto su mi grudi i ledja u prvom planu..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2011, 05:25:00 posle podne »
da, to mi je trening za snagu, po jedna vjezba, a i kad ne radim ramena, samo odradim grudi, opet cu osjetiti ramena i triceps.. inace radim grupe misica koje idu posle osnovne vjezbe, npr. GRUDI (u kojoj rade takodje ramena i triceps), odnosno one misice koji su vec zagrijani posle te vjezbe, te ih vise ne diram u toku tog ciklusa, da imaju maksimalan odmor. inace mi ne godi da radim triceps posle ledja, zato sto je vec umoran od prethodnog treninga za grudi..
jbg mnogi vjeruju u kombinaciju grudi-biceps, ledja-triceps, probao sam i tako (trenirao vise godina), ali mi ova moja kombinacija najvise godi za snagu.. s tim da ramena i triceps ne radim naravno sa 100% kao sto grudi radim, posto su mi grudi i ledja u prvom planu..

wtf?

jel ti znas u opste sta si rekao tj jel mozes da razjasnis bar malo sam sebi ovo sto si napisao ovde?

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2011, 05:35:57 posle podne »
aha, grudi i ledja su mi u prvom planu, odnosno tu hocu (sam) snagu maksimalno povecao, triceps i biceps radim kad su vec zagrijani posle tih vjezbi, tako da je npr. biceps odmoran kad radim ledja, posto ga nisam radio u treningu za grudi.. najvise me zanima kako da ubacim tvoj trening izmedju ovog, jel odjednom da pocnem sve vjezbe raditi kao ti ili da postepeno ubacujem jednu po jednu, posto vjerovatno necu imati izdrzljivost za toliki volumen treninga?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #6 poslato: Septembar 21, 2011, 06:19:24 posle podne »
aha, grudi i ledja su mi u prvom planu, odnosno tu hocu (sam) snagu maksimalno povecao, triceps i biceps radim kad su vec zagrijani posle tih vjezbi, tako da je npr. biceps odmoran kad radim ledja, posto ga nisam radio u treningu za grudi.. najvise me zanima kako da ubacim tvoj trening izmedju ovog, jel odjednom da pocnem sve vjezbe raditi kao ti ili da postepeno ubacujem jednu po jednu, posto vjerovatno necu imati izdrzljivost za toliki volumen treninga?

aman pobogu dete
ajde probaj da pises sa tackom,zarezom,novi red,veliko slovo-onako,bez veze cisto da bi smo te malo tj bar malo razumeli sta hoces
a kada smo vec kod toga
ja bih licno voleo da mi ti kazes koji je tvoj cilj?
snaga-ok
a kakve veze moj trening ima sa treningom snage onda??

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2011, 08:11:34 posle podne »
ima brate i zareze i tacke :D
a ne morate gledati ni ispravljati moj trening, to sam ja nekako godinama prilagodio sebi i tako mi najbolje godi (za snagu)
nego sam planirao poceti raditi tvoj trening, posto kazes da on najvise pogadja misicna vlakna, svih vrsta i najvise napumpava krv u njih..

ako mozes da mi odgovoris na ova pitanja, da se ne vracamo bzv gore na moj trening itd..
- posto vidis da sam radio malo ponavljanja i malo vjezbi, da nece biti veliki sok za misice da predjem odjednom na tako obiman trening sa puno vjezbi, ponavljanja itd.. ili da postepeno ubacujem vjezbu po vjezbu kako ide sledeci ciklus??
- jel pametno da ubacim ponekad i ovaj moj trening, da bih sacuvao malo snagu?? odnosno da radim jednu ili dvije nedelje tvoj trening, pa onda jednu nedelju moj plan treninga?
- i da moj cilj pise u naslovu teme ;-) kako sam do sad skontao trening sa velikim kilazama pogadja jednu vrstu misicnih vlakana, a trening sa puno ponavljanja i dosta vjezbi pogadja opet neku drugu vrstu misicnih vlakana, pa zato kontam da radim i jedno i drugo kako bih vise napredovao ili to nema veze sa vezom??

Van mreže razbijac

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2011, 08:22:57 posle podne »
hahaha

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2011, 09:43:53 posle podne »
Druze ja cu da ti prevedem na srpski. Tvoj trening je bio los i to jako los. I jos gore sto si ga radio godinama a svi znamo da trening trebas menjati redovno da bi imao ikakve rezlutate.
E sad.. KOJI TI JE CILJ??? Sta hoces u buducnosti da postignes tim pogadjanjem misicnih vlakana?
1. Probaj taj trening pa ces videti da li ti odgovara ili ne mada mislim da ces biti slomlen posto je sve ovo sto si radio "godinama" lose da ne kazem sranje.
2. Nije pametno radi jedan trening i kad zavrsis ciklus od 2-3 meseca i vidis da je napredak zastao onda menjas trening.

To je neko moje misljenje o svom ovom tvom haoticnom pisanju a sad cekaj da cujes sta ce ti iskusniji reci posto si ti sa tim godinama staza u svakom slucaju iskusniji od mene koji sam pocetnik.
Ps. Citaj sve ti je napisano u clancima. Imas toliko toga samo ne treba biti lenj vec sesti i citati par dana.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2011, 09:48:30 posle podne »
I tom tvom fitnes treneru trazi da ti vrati pare a ako nece izgrebi kola i/ili mu polomi prozore na kuci.

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2011, 10:42:21 posle podne »
hahahaha, vidi sad ovih.. cekaju da pedja nesto napise i onda svi navale kako ne valja.. :-D
hmmm, moj cilj sa ovim treningom koji je inace jako los, bio je da ojacam maksimalno GRUDI i LEDJA! e sad, inace napredovao sam ne malo, vec ogromno sa ovim treningom.. ali vjerovatno je to od "onog protejina", mogu misliti tek napretka da sam radio neki vas trening koji jaca samo grudi i ledja?? ako mozete poslati neki link za taj, bio bih zahvalan ili neka informacija vise?? ili samo "tvoj trening je jako los".. inace ja ako nekom kazem "ovo ne valja" onda to i sa razlogom kazem i stojim iza toga, te onda OBJASNIM zasto ne valja, pa tek onda kazem kako je bolje ili sta VALJA..
kako god, meni je nebitno sta god da kazete za moj trening za snagu, jer sam mnogo puta promijenio plan i do sad mi ovaj najvise godi.. vjerovatno ima neki i bolji, ali to cu tek mijenjati kad stane napredak sa ovim..
slucajno sam naletio na pedjin trening i htio sam da kombinujem sa ovim mojim, ne mora biti ni potpuno isti, svjestan sam ja toga da necu moci ODMAH izdrzati, ali bih postepeno ubacivao vise vjezbi i serija, posto sam ubijedjen da je taj trening dobar za masu i definiciju, za snagu manje vise.. zato sam i htio opet ubaciti svoj trening ponekad. ne znam samo kad ce ljudi vec jednom da skontaju, da nije sve stvar u teoriji, vec nekad treba nesto i probati u teretani, svakom nesto drugo godi, te smo genetski odredjeni od kako smo rodjeni koji oblik misica imamo itd..
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2011, 10:46:46 posle podne Brutality »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2011, 11:02:29 posle podne »
Druze, za pocetak mnogo si se opteretio...  :)

sto ne radis mesec dana klasican split trening, a mesec dana gigante... ili da menjas jedne nedelje ovo, jedne nedelje ono...

Ovo sto si napisao moze da te odvede u pretreniranost ili povredu... znaci, cilj treninga koji si gledao jeste ovo http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11908.0.html

2 grupe misica je jako tesko odradi na jednom treningu, osim ako ne radis bic+tric, a pogotovo 3 grupe... znaci ako imas vec vremena za 2 dana treninga, pa 1 odmora, idi kao svi normalni ljudi npr. ledja-grudi-noge-pauza-ramena-ruke-pauza ili vec prilagodi sebi, veruj mi... lakse je iskoristi nesto vec oprobano nego izmisljati toplu vodu...

i sta znaci to da maksimalno ojacas? i da svaka promena treninga posle, konstantnog perioda jednog te istog dan za danom mesec za mesecom je dobra, jer misici imaju neki novi stres na koji treba da se prilagode, ali to ne znaci sigurno da treba da radis grudi+ramena+tric kao novi konstantni sistem treninga...

Van mreže Brutality

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2011, 11:28:53 posle podne »
daa, mnoogoo sam se opteretio, inace sam ekstremista, sta god da radim.. ako je masa, onda masa, ako je snaga onda snaga.. kao sto sam napisao, naleti period kad se osjecam iscrpljen, pa odradim te klasicne treninge, koji su za mene smor, pa mozete misliti kako ih onda radim, cisto da se broji da sam bio u teretani..
a to sto si napisao, to i hocu da radim, svake nedelje da mijenjam.
jest 2 grupe misica tesko odraditi na jednom treningu, zato sam radio jednu grupu sa 100% intenzitetom, a drugu sa 70-80%, te sam jedno vrijeme cak i mijenjao, jednu sedmicu forsiram npr grudi, a drugu sedmicu triceps, s tim da grudi odradim laksim intenzitetom.
ramena sam ubacio cisto radi reda, zato sto ih nisam dugo radio, pa ih stavio medju grudi i ticeps, posto sam planirao samo jednu vjezbu, a posto su vec zagrijana kad to radim, mislim da nece biti problem, cisto radi odrzavanja da odradim jednu vjezbu.
uglavnom taj drugi trening sto sam napisao, sam planirao da radim u kombinaciji sa pedjinim treningom, kako ne bi doslo bas do nekog naglog pada snage i samo bih ga ponekad ubacio ili ako je cak potrebno i svake druge sedmice, vidjecu kako tijelo reaguje..

I mislio sam na to da treniram duze godina ovako, snagu, a naravno da je bilo promjena u planu treninga, to radim skoro svakih mjesec dana..
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2011, 11:31:35 posle podne Brutality »

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Hocu svako vlakno da pogodim :D
« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2011, 11:32:25 posle podne »
Tebi cilj snaga?
Pa onda kreni sa PL/Strongman tipom treninga, sta ce ti koji djavo prenatrpani split...