Jun 29, 2024, 03:59:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Moj jelovnik  (Pročitano 1428 puta)

Van mreže Miodrag94

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Moj jelovnik
« poslato: Septembar 18, 2011, 11:16:25 posle podne »
Jelovnki(ceo dan)

300g pileće belo ili 100g belog i 200g oslica
6 belanca(kokošije)
200g hleba crnog
250g pirinča
5dl čokoladnog mleka
30g lešnika....



Imam 17 godina...
Visok sam oko 190cm i tezak 74kg....
Zelim da nabacim masu.......

« Poslednja izmena: Septembar 18, 2011, 11:41:20 posle podne miodrag94 »

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Moj jelovnik
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2011, 04:33:23 pre podne »
Pa evo, krenimo od pocetka, kako to treba izgledati od prvog obroka pa do posljednjeg.

1. Tih 6 bjelanaca pojacaj za jos dva,odnosno 8 bjelanaca u prvom obroku + 100 grama zobenih ( ovsenih ) pahuljica koje bi ti najbolje bilo izmiksati ih u nekom blenderu,skroz sitno,gotovo u prah, pa pomijesati s vodom ili nekim vocnim sokom bez secera,a pa zajedno sa bjelancima.

2. 150 / 175 grama mesa po obroku. Bjelancevinama iz 300 grama mesa dnevno se jednostavno ne mozes dugorocno opskrbljivati. Dodaj jos 300 te ih razdjeli u 4 obroka dnevno i na dobrom si putu. Ispod toga ne bi trebao ici, a svaki put kada mognes jos vise,unesi vise, moze biti samo od koristi. UH naravno crpis iz rize i krompira, kolicine variraju od osobe do osobe i shodno potrebama individualca,ali, nize od 100 grama po obroku ne bi trebao ici.

3. Hljeb ti ne treba nikakav i najbolje bi bilo ako bi ga se mogao odmah na pocetku odviknuti. Čokoladno mlijeko pogotovo. Čaša mlijeka dnevno je uredu, ali ne vise od toga.

4. Jos ti fali posni sir pred spavanje,odnosno neki oblik sporo-razgradivog proteina koji ce te hraniti tokom sna. 200 grama bi ti bilo dovoljno,250 bi bilo savrseno. A ako ti bude tesko sam sir gutati, dodaj neko povrce koje ti je naravno neophodno i moras ga unositi,i koje smijes jesti u neogranicenim kolicinama.
Začine također mozes koristiti, ali ako se istinski namjeravaš baviti ovime onda nemoj pretjerivati. Naravno, nemoj si nabijati nepotrebne komplekse u samom pocetku, opusti se, eksperimentiraj sa hranom,ali vrlo brzo ces uvidjeti kako ti je pametnije posloziti kockice na vrijeme i shvatiti kakav je princip i u cemu je princip, te kako je sve vrlo blisko povezano i da je ishrana zaista temelj,srž,jezgra koja pokreće i diktira organizmom.

Van mreže Miodrag94

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Moj jelovnik
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2011, 11:30:12 pre podne »
Hvala......
Jedem samo 2-3 puta dnevno u zavisnosti od obaveza u skolu....
Ne jedem mlečne proizvode pa ako moze neki predlog kako to da nadoknadim....?????'

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Moj jelovnik
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2011, 12:10:59 posle podne »
Pa nisu na odmet,ali definitivno nisu ni kljucni u cijeloj prici. Sve sam ti odgovorio u prethodnom postu, pa tako i vezano za to. Opet kazem, sve zavisi kolike su tvoje ambicije i koliko si zapravo voljan uci u srz problema,odnosno sporta.
Pa tako ako zelis napredovati,jer to je ono sto nas sve pokrece, to je nam je onaj glavni poticaj i motivator da idemo jos vise i da se odricemo jos vise, morat ces se predati u potpunosti i prilagoditi ovakav nacin zivota svojim dosadasnjim obavezama i navikama.
U skolu uvijek mozes ponijeti jedan ili dva obroka, pa na odmoru ili izmedju sati. Jer i ja tako radim kada sam na fakultetu,pa gotovo svi sa foruma kompenziraju na razne nacine i gotovo svi koji ili rade ili studiraju ili su u skolama tako kao ti nose hranu sa sobom. Tako da, ja sam ti gore ukratko objasnio kako stvari bi trebale da budu i koliko, cega i kada bi trebao da konzumiras.
Baci se malo na citanje foruma,ne moze biti na odmet, jos uvijek si nekako zbunjen, mnoge stvari ce ti biti jasnije onda.