Avgust 01, 2024, 11:04:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za pocetnika (masa - definicija)  (Pročitano 9117 puta)

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Trening za pocetnika (masa - definicija)
« poslato: Septembar 11, 2011, 04:49:02 posle podne »
Idem vec mesec dana u teretanu . Ne vodim racuna striktno oko serija, kilaza ...  Ujedno da napomenem da su mi ledja i triceps najgora partija... Pa bih pitao sledece:

1. grudi - biceps (kardio zagrevanje 5-7 min, i kardio na kraju treninga 10-15 min)
odmor
2. noge- trbusnjaci (kardio zagrevanje 5-7 min, i kardio na kraju treninga 10-15 min)
3. ledja (kardio zagrevanje 5-7 min, kardio 30 min)
4. triceps- trbusnjaci  (kardio zagrevanje 5-7 min, i kardio na kraju treninga 10-15 min)
odmor
5. rame - (kardio zagrevanje 5-7 min, kardio 30 min) 

Vidim da u teretani neko radi 2 serije maksimalno opterecenje , neko radi vise serija , neko ovako , neko onako. Zbunjen sam skroz  ??? ??? ??? ???

E sad posto je u BB kolko sam citao normalno stalno raditi masu pa definiciju ja bih voleo da znam u cemu je razlika u treningu... (u ishrani sam citao)

Kolko serija , kolko ponavljanja, koja tezina na masi , kolko na definiciji. Da li se kardio koristi na masi, a kolko na definiciji... Izgleda mi da sam ovim topicom obuhvatio sve :)))) Zao mi je da ne iskoristim sve sto mi nudi teretana kad vec imam mogocnost za to (ima 7 traka, 2 stepera, 10ak bickla, neko veslanja ne znam ni ja sta li je :))) )

Malo je sve razbacano ali jbg :)))


Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2011, 04:57:24 posle podne »
najveca razlika izmedju mase i definicije je ishrana, tj. broj unesenih kalorija , te sto se na definiciji najcesce radi cardio.
na masi NE radis cardio, jer ne zelis da sagorijevas kalorije koje su prijeko potrebne da bi se nabacila misicna masa.
ponavljanja su opet relativna stvar, neko radi 6-8, neko 8-12, a neko 12-20x i na masi i na definiciji. ja se volim drzati
raspona 8-12 ponavljanja. trening ti nikako ne valja, zagrijavanje izbaci ako mislis raditi masu, cardio takodje. zagrijaces se
tako sto ces odraditi 2 serije sa lakim tezinama i jakim kontrakcijama tog misica kojeg ces raditi. drugo, nisam nikada u zivotu
vidio da neko radi samo triceps u jednom treningu ili samo ramena :S to su male misicne grupe. mozes raditi ovako :
PON- PRSA
UTO-NOGE
SRI-ODMOR
CET-LEDJA
PET-RUKE
SUB-RAMENA
NED-ODMOR
stomak ubaci povremeno (2x sedmicno ce biti sasvim dovoljno). ne vodi previse racuna o trbusnjacima, jer se oni moraju donekle izgubiti
tokom perioda mase. jedi cisto po BB principima, unosi mnogo kalorija (kvalitetnih kalorija iz bijelog i crvenog nemasnog mesa, ribe, rize, krompira i sl.)
, nemoj jesti puno junk i to je to.
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2011, 05:02:57 posle podne »
najveca razlika izmedju mase i definicije je ishrana, tj. broj unesenih kalorija , te sto se na definiciji najcesce radi cardio.
na masi NE radis cardio, jer ne zelis da sagorijevas kalorije koje su prijeko potrebne da bi se nabacila misicna masa.
ponavljanja su opet relativna stvar, neko radi 6-8, neko 8-12, a neko 12-20x i na masi i na definiciji. ja se volim drzati
raspona 8-12 ponavljanja. trening ti nikako ne valja, zagrijavanje izbaci ako mislis raditi masu, cardio takodje. zagrijaces se
tako sto ces odraditi 2 serije sa lakim tezinama i jakim kontrakcijama tog misica kojeg ces raditi. drugo, nisam nikada u zivotu
vidio da neko radi samo triceps u jednom treningu ili samo ramena :S to su male misicne grupe. mozes raditi ovako :
PON- PRSA
UTO-NOGE
SRI-ODMOR
CET-LEDJA
PET-RUKE
SUB-RAMENA
NED-ODMOR
stomak ubaci povremeno (2x sedmicno ce biti sasvim dovoljno). ne vodi previse racuna o trbusnjacima, jer se oni moraju donekle izgubiti
tokom perioda mase. jedi cisto po BB principima, unosi mnogo kalorija (kvalitetnih kalorija iz bijelog i crvenog nemasnog mesa, ribe, rize, krompira i sl.)
, nemoj jesti puno junk i to je to.
Hvala ti mnogo

Ishrana znam kako ide... Jedino sto mi je nejasno je zasto se radi masa pa definicija, a ne da se drzi neki konstantan plan ishrane...
Znaci trening isti i na masi i na definicija. Na masi nema kardio uopste, na definiciji se koristi kardio. E sad posto planiram da odradim keto dijetu interesuje me kad da radim kardio i kolko :D :D.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2011, 10:09:32 pre podne »
Radis kardio ujutru na prazan stomak ili posle treninga sa opterecenjem. Imas ceo podforum kardio trening pa ces tu naci sve sto te interesuje. Pogledaj deo HIIT trening , jako je zanimljivo i oduzima manje vremena od klasicnog kardia.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2011, 11:17:48 pre podne »
Zasto da ne radi zagrejavanje pre treninga? Ja bih tome dodao i dinamicko istezanje cak, a staticko posle treninga.
No curling in the squat rack!

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2011, 12:20:24 posle podne »
Zagrejavanje obavezno a ne vidim razlog da ne radiš dinamičko istezanje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2011, 12:54:35 posle podne »
mislim da ovde nije prpob;em dali se isteze ili ne
vec je problem da momak hoce da ide na CETTONIC a pre toga nikada nije bio ni na kavkoj dijeti
mnogo smo pricali o ovome i smatram da je to veci prolbem da ga se odvrati od toga nego dali ce raditi istezanja i dali je staticko ili dinamcko..

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2011, 04:53:13 posle podne »
mislim da ovde nije prpob;em dali se isteze ili ne
vec je problem da momak hoce da ide na CETTONIC a pre toga nikada nije bio ni na kavkoj dijeti
mnogo smo pricali o ovome i smatram da je to veci prolbem da ga se odvrati od toga nego dali ce raditi istezanja i dali je staticko ili dinamcko..

Da ne radim dijetu ovu dijetu ?

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2011, 05:18:28 posle podne »
mislim da ovde nije prpob;em dali se isteze ili ne
vec je problem da momak hoce da ide na CETTONIC a pre toga nikada nije bio ni na kavkoj dijeti
mnogo smo pricali o ovome i smatram da je to veci prolbem da ga se odvrati od toga nego dali ce raditi istezanja i dali je staticko ili dinamcko..

Da ne radim dijetu ovu dijetu ?
Da probam odgovorit umjesto cika Pekice

Moje misljenje je da keto dijetu trebas za kraj ostaviti , a sada raditi rotacije ili low UH ... Najbolje oruzje ostaviti za kraj kad i najvise treba.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #9 poslato: Septembar 12, 2011, 05:36:37 posle podne »
mislim da ovde nije prpob;em dali se isteze ili ne
vec je problem da momak hoce da ide na CETTONIC a pre toga nikada nije bio ni na kavkoj dijeti
mnogo smo pricali o ovome i smatram da je to veci prolbem da ga se odvrati od toga nego dali ce raditi istezanja i dali je staticko ili dinamcko..

Da ne radim dijetu ovu dijetu ?
Da probam odgovorit umjesto cika Pekice

Moje misljenje je da keto dijetu trebas za kraj ostaviti , a sada raditi rotacije ili low UH ... Najbolje oruzje ostaviti za kraj kad i najvise treba.

Ok, nisam lenj, citam redovno ali ovo stvarno nisam usput pokupio.
Znaci da uradim rotaciju pa keto...

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2011, 05:42:07 posle podne »
Da , cekaj da to neko od iskusnijih potvrdi...
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2011, 05:50:53 posle podne »
upravo tako kako je real rekao
ostavi najbolju municiju za kraj-mozda ce trebati a mozda nece
ali kada ostanes bez opcija onda je problem

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #12 poslato: Septembar 12, 2011, 08:30:36 posle podne »
upravo tako kako je real rekao
ostavi najbolju municiju za kraj-mozda ce trebati a mozda nece
ali kada ostanes bez opcija onda je problem

Ok, el nije problem posto je tema akcentovana na treningu da mi kazete kolko da radim kardio, kojim danima i koje sprave (od sprava u mojoj teretani ima sve i svasta)

Usput hvala za sve savete :)))))

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2011, 09:03:56 posle podne »
upravo tako kako je real rekao
ostavi najbolju municiju za kraj-mozda ce trebati a mozda nece
ali kada ostanes bez opcija onda je problem

Ok, el nije problem posto je tema akcentovana na treningu da mi kazete kolko da radim kardio, kojim danima i koje sprave (od sprava u mojoj teretani ima sve i svasta)
Usput hvala za sve savete :)))))
Ti kako si krenuo naljutices nam Pekicu , cuj koje sprave i to... Pa ima mali milion tema o tome...Citaj forum... Ti bi sve da ti se servira. Ja gotovana jebote :D
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže minickg

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Trening za pocetnika (masa - definicija)
« Odgovor #14 poslato: Septembar 12, 2011, 09:26:46 posle podne »
upravo tako kako je real rekao
ostavi najbolju municiju za kraj-mozda ce trebati a mozda nece
ali kada ostanes bez opcija onda je problem

Ok, el nije problem posto je tema akcentovana na treningu da mi kazete kolko da radim kardio, kojim danima i koje sprave (od sprava u mojoj teretani ima sve i svasta)
Usput hvala za sve savete :)))))
Ti kako si krenuo naljutices nam Pekicu , cuj koje sprave i to... Pa ima mali milion tema o tome...Citaj forum... Ti bi sve da ti se servira. Ja gotovana jebote :D

Kad bi bilo vise semanticki opisanih tema kao sto je moja bilo bi dobro... Brate, ljudi kad postave temu i napisu "moj plan", "dal ovako", "dal onako"... tesko se snalazim. Inace tema bi trebalo da bude semanticki opisana zbog funkcije "search" koja postoji na forumu da bi se lakse doslo do teme.  Kako da dodjem do teme kad su inace naslov katastrofa...


Evo ako mislite da gresim , nije problem necu vise da postujem nista... :((((