Septembar 29, 2024, 03:14:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: tyning-styling  (Pročitano 38096 puta)

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: tyning-styling
« Odgovor #30 poslato: Avgust 29, 2006, 10:24:13 posle podne »
fast&furious (tokyo drift)

ocajan film

prva 2 su 10000000000 puta bolja...


@automobili

ovoga sam se nagledao..trebva mnogo para...

nitro (NOS)...mnogo ludo i brzo

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: tyning-styling
« Odgovor #31 poslato: Avgust 29, 2006, 10:25:52 posle podne »
Citat: TTgirl
Citat: Buki
hehe, kako imamo sponzorke po forumu :D


Mislim da bi pre tog slobodnog zakljucka prvo trebao da upoznas osobu kojoj si komentar uputio...:)
Mr.BIG...
To sto volim tuning me automatski cini sponzorusom,jer da...??
:)
Ok...to sto si rekao tebi lezi na dusi,ne meni,i ja apsolutno nemam namery da te ubedjujem u suprotno:)Definitivno nisi vredan toga da se mucim da ti bilo sta objasnjavam ako si vec napisao to sto jesi;)
PozZ



 8O  8O  8O  :?  sta sam sad skrivio?
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #32 poslato: Avgust 29, 2006, 10:26:02 posle podne »
Citat: Profimare
Sto bi rekli kes kolica i smekerica...
Ja imam moja kolica netjunovana od 200 konjica. Takodje nisu ni stajlingovana osim fabrici :) Vec sam pisao o njima pa me sad mrzi... iskreno ne znam sta bih menjao na njima. Mozda ako bih imao para za bacanje ovako ne :)


smes na crtu?ja yugom tio sa tvojim,samo da ga zavrse sutra.sta vozis
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: tyning-styling
« Odgovor #33 poslato: Avgust 29, 2006, 10:29:29 posle podne »
Citat: MR.BIG
Citat: TTgirl
Citat: Buki
hehe, kako imamo sponzorke po forumu :D


Mislim da bi pre tog slobodnog zakljucka prvo trebao da upoznas osobu kojoj si komentar uputio...:)
Mr.BIG...
To sto volim tuning me automatski cini sponzorusom,jer da...??
:)
Ok...to sto si rekao tebi lezi na dusi,ne meni,i ja apsolutno nemam namery da te ubedjujem u suprotno:)Definitivno nisi vredan toga da se mucim da ti bilo sta objasnjavam ako si vec napisao to sto jesi;)
PozZ



 8O  8O  8O  :?  sta sam sad skrivio?


hehe, ne znam od kad licimo ja i ti :D vidis da nam je TT loverka pomesala identitet od uzbudjenja  :twisted:  :P
inace, mozda gresim dusu, mozda si u pravu, trebali  bi da se upoznamo :D  :twisted:  8)

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #34 poslato: Avgust 29, 2006, 10:30:04 posle podne »
uradio sam mu pre 15dana cajgere,za 5-6 bdana se zatamnjuju stakla,i stavlja se vizir na soferku,padaju nove felne 15',farbanje,
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #35 poslato: Avgust 29, 2006, 10:33:07 posle podne »
jos
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: tyning-styling
« Odgovor #36 poslato: Avgust 29, 2006, 10:33:46 posle podne »
izbrisi ili prekrizi to 140,160 i 180 :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #37 poslato: Avgust 29, 2006, 10:35:33 posle podne »
shone bez branika,ovo je bravo sa lambo vratima
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #38 poslato: Avgust 29, 2006, 10:37:23 posle podne »
Citat: H2SO4
izbrisi ili prekrizi to 140,160 i 180 :)

ma radicu nove jer sa 1.5 motorom ide 180ko od sale,
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #39 poslato: Avgust 29, 2006, 10:38:26 posle podne »
posto se dosta polemise o nitru pokusacu nesto da objasnim:

NOS-Nitrous Oxygen Sistem

Nos je sistem koji se kao sto vec znate aktivira pomocu malog crvenog dugmenceta na volanu i koji omogucava iznenadno i neverovatno ubrzanje automobila u trenutku.
S` obzirom da se radi o veoma specificnoj tehnologiji krenucemo od samog pocetka.
Nitro se koristi vec duze od 60 godina a svoju prvu funkciju je pronasao u motorima americkih letelica tokom II svetskog rata. I tada je funkcija Nitro-oxida bila ista kao danas=POVECATI PERFORMANSE.
Shvativsi da su otkrili jednu veoma mocnu tehnologiju, americka vlada uklanja ovaj sistem iz upotrebe. Kasnije se pokusavalo da se ista tehnologija primeni u trkackim automobilima ali to nije funkcionisalo.
Tek pocetkom sedamdesetih Mike Thermos i Dale Vaznian su otkrili prave mogucnosti NITRO sistema i vec 1978 nakon nekoliko godina istrazivanja i testiranja su osnovali svoju kompaniju pod nazivom Nitrous Oxide Systems Inc.

NOS radi na bazi nitro-oxida odnosno NO jedinjenja. Uz pomoc ovog jedinjenja stvara se veca energija u cilindrima motora i dramaticno veliko povecanje snage u momentu. Osnovu funkcionisanja predstavlja potpomaganje ovog jedinjenja brzem sagorevanju goriva u motoru tj nitro-oxid nije neko dodatno gorivo ili aditiv koji se mesa sa benzinom vec samo potpomaze brze sagorevanje smese. Tu funkciju cini tako sto svojim delovanjem pospesuje stvaranje kiseonika sto ubrzava citav proces rada motora i daje za rezultat vecu energiju, odnosno snagu. Na visokim temperaturama NO jedinjenje se cepa oslobadjajuci tako atom kiseonika (O). Njegovim prisustvom smesa postaje jos redja sto je takodje preduslov za extra snagu.
Ovo jedinjenje se skladisti u bocama od najcesce 2,5 litara mada postoje i vece. Ono je u tecnom stanju. Zbog pravilnog funkcionisanja sistema boca se postavlja u prtljaznik automobila i to pod uspravnim uglom od 15 stepeni. Na vrhu boce se nalazi mali ventil koji regulise pritisak u boci koji obavezno mora biti okko 900-950 psi. Vrednost pritiska se ocitava na meracu koji je dostupan vozacu u kabini vozila. Tako vozac moze na vreme da reaguje u slucaju pada pritiska koja se desava kada su napolju niske temperature. Zato se u ponudi nalazi grejac boce koji doprinosi konstantnom pritisku boce. Takodje je veoma bitno ne prepuniti ovu bocu jer ce se u tom slucaju, gore spomenuti, ventil otvoriti i pod preitiskom ce sva tecnost biti izbacena.

Ventil na boci je povezan glavnom cevkom koja povezuje bocu sa ostatkom sistema koji se nalazi pod haubom. Prvo na sta cev nailazi je nitro-solenoid koji odredjuje kolicinu ubrizganog jedinjenja u trenutku. Pored ovog postoji jos i solenoid koji je povezan sa crevom dovoda goriva i on odredjuje kolicinu goriva u buducoj smesi sa nitro-oxidom. Posle ovih solenoida dolaze naravno dolaze filteri za nitro/gorivo.
Nakon filtera dolaze uske cevi koje vode do prskalica koje predstavljaju najznacajniji deo celog sistema.
Postoji vise vrsta prskalica, zavisno od jacine i vrste motora.
U svakom slucaju one prave mesavinu goriva i nitro-oxida koji se potom kao smesa ubrizgava u cilindre. Nitro-oxid se zbog velikih temperatura pretvara u gas i cepa se i pritom dolazi do ranije pomenute radnje u cilindrima.

Postoje razlike izmedju nitro sistema koje cu naknadno objasniti...
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #40 poslato: Avgust 29, 2006, 10:42:00 posle podne »
za ugradnju tipa uradi sam:
potrebno je

1. BOCA
2. TEFLONSKO CREVO (OD BOCE DO VENTILA)
3. DVA EL.VENTILA (JEDAN ZA BENZIN I JEDAN ZA PLIN)
4. DVE EL. DIZNE (KAO STO JE "5" NA INJECTION MOTORIMA)
5. JEDNO MALO TEFLONSKO CREVO (OD VENTILA DO DIZNE)
6. PREKIDAC

TEFLONSKIM CREVOM POVEZATI BOCU SA JEDNIM EL. VENTILOM(PLINSKIM), MALIM CREVOM VENTIL SA DIZNOM A DIZNU STAVITI U USIS, GORIVO OD MOTORA DOVESTI OBICNIM CREVIMA DO DRUGOG VENTILA(BENZINSKOG) I OD NEGA DO DRUGE DIZNE KOJA CE BITI NEDALEKO OD N2O DIZNE. PREEKO PREKIDACA INSTALIRANOG U KABINI DOVESTI STRUJU DO OBA VETILA I OBE DIZNE TAKO DA SE ISTOVREMENO OTVORE I TO JE CITAVA PAMET OSIM AKO SE NESTAVLJA 4 ILI 6 DIZNI STO DAJE JACI EFEKAT ALI SE UMESTO DO JEDNE N2O DIZNE RASPOREDJUJE NA ZELJENI BROJ ISTIH.

jel sam malo pomogao
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: tyning-styling
« Odgovor #41 poslato: Avgust 29, 2006, 11:05:22 posle podne »
Ah taj NO, svima daje snagu i kolima i  ljudima... :)

A nije li njegova ugradnja u auto zakonom zabranjena?...tako sam nesto cuo.
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #42 poslato: Avgust 29, 2006, 11:09:32 posle podne »
pa,pazi vmko,kao prvo atest sigurno neces dobiti,a mi smo se vadili kad nas zaustavi murija i pita ste ce vam to,kao spremamo auto za trku i damo mu kao brosuru,kod nas ima 15-20automobila sa nitrom
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže arny88

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 340
Re: tyning-styling
« Odgovor #43 poslato: Avgust 29, 2006, 11:18:28 posle podne »
mozda si jaci ali nisi ludji

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: tyning-styling
« Odgovor #44 poslato: Avgust 29, 2006, 11:24:37 posle podne »
Citat: arny88
Citat: Profimare
Sto bi rekli kes kolica i smekerica...
Ja imam moja kolica netjunovana od 200 konjica. Takodje nisu ni stajlingovana osim fabrici :) Vec sam pisao o njima pa me sad mrzi... iskreno ne znam sta bih menjao na njima. Mozda ako bih imao para za bacanje ovako ne :)


smes na crtu?ja yugom tio sa tvojim,samo da ga zavrse sutra.sta vozis
Moze, u svako doba...
Samo reci mi da znam sta ti vozis ipak... koliko konjica ima taj lancin motor 1.5? :)
Slusao sam da kad se on stavi u jugica da je to mnogo opaka stvar...
Inace ja vozim volvo ;)
Mozda si ga i vidjao, mislim da ovaj moj model sa ovim motorom nema u gradu ni 2 komada...
Stavicu sliku ako hoces...
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past