Septembar 30, 2024, 01:33:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: shonInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Rast mišića  (Pročitano 1846 puta)

Van mreže bboojjaann

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Rast mišića
« poslato: Septembar 07, 2011, 07:47:04 posle podne »
Čuo sam u teretani priču jednog čoveka pa hajde da je proverim da li je tačan.
Kaže: Ako danas radim ramena ona će rasti nekoliko dana. U prevodu, danas radim ramena i proteine koje unosim danas, suta i prekosutra ugrađivaće se u ramena, a proteine koje unosim narednih dana ugrađivaće se u mišić koji sam kasnije vežbao.
Malo mi je nelogična njegova priča. Valjda se proteini ravnomerno ugrađuju u svaki mišić.

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Rast mišića
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2011, 08:28:11 posle podne »
pa onda pro bb ne bi koristili synhtol da poprave zaostale misicne partije, vec bi trenirali tu misicnu partiju i pustili bi da se proteini ugradjuju
sutra i prekosutra. njegova prica je blago receno smijesna ...
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Rast mišića
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2011, 08:34:27 posle podne »
Odradis misic kidaju se vlakna.. npr u ramenima.. narednih dana se regenerisu + hipertrofija.. tako da ta prica je sasvim logicna i tacna.. ako sam dobro razumeo pitanje

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Rast mišića
« Odgovor #3 poslato: Septembar 07, 2011, 09:02:01 posle podne »
Odradis misic kidaju se vlakna.. npr u ramenima.. narednih dana se regenerisu + hipertrofija.. tako da ta prica je sasvim logicna i tacna.. ako sam dobro razumeo pitanje
da, ali ne mogu proteini koje uneses tokom dana ici samo npr. u ramena kao sto je neki "bb znalac" rekao Bojanu .
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže bboojjaann

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Rast mišića
« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2011, 09:13:32 posle podne »
Odradis misic kidaju se vlakna.. npr u ramenima.. narednih dana se regenerisu + hipertrofija.. tako da ta prica je sasvim logicna i tacna.. ako sam dobro razumeo pitanje
da, ali ne mogu proteini koje uneses tokom dana ici samo npr. u ramena kao sto je neki "bb znalac" rekao Bojanu .

Ali će rasti i tamo 5 dan nakon treninga, a ne samo prva 2 dana. Možda je logika "bb znalca" sledeća: ako neko ima velika ramena, onda taj i naredni dan jede manje proteina da ne bi raskla, a ako ima manji biceps onda nakon treninga bicepsa par dana jede više proteina  :)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Rast mišića
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2011, 10:00:44 pre podne »
Pa sve zavisi koliko si stete napravio na treningu... nekom ce biti dovoljno 48h za oporavak, nekom ce trebati vise dana...

Zato drzis konstantno dovoljan proteinski unos, i kad treniras i kad ne treniras i ne brines i ne zamaras se glupostima...  ;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Rast mišića
« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2011, 10:24:57 pre podne »
pa nece ici samo u armena,ali ce najvise ici tamo.Mislim jbt valjda je logicno da ce najvise da se oporavlja misic koji je iscepan treningom??Da proteini hrane sve misice jednako,ne bi morali da radimo ista drugo osim ramena a sve bi raslo...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Rast mišića
« Odgovor #7 poslato: Septembar 08, 2011, 10:25:47 pre podne »
Odradis misic kidaju se vlakna.. npr u ramenima.. narednih dana se regenerisu + hipertrofija.. tako da ta prica je sasvim logicna i tacna.. ako sam dobro razumeo pitanje
da, ali ne mogu proteini koje uneses tokom dana ici samo npr. u ramena kao sto je neki "bb znalac" rekao Bojanu .

Ali će rasti i tamo 5 dan nakon treninga, a ne samo prva 2 dana. Možda je logika "bb znalca" sledeća: ako neko ima velika ramena, onda taj i naredni dan jede manje proteina da ne bi raskla, a ako ima manji biceps onda nakon treninga bicepsa par dana jede više proteina  :)

e to vec ne mozes da iskalkulises.Mozes tipa da ne radis ruke 20 dana i onda ce se sigurno vise proteina deliti drugde.Ali to u dan dva ne moze nikako da se kalkulise.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure