Septembar 23, 2024, 06:28:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: sklekovi i zgibovi  (Pročitano 6171 puta)

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
sklekovi i zgibovi
« poslato: Septembar 04, 2011, 08:25:22 posle podne »
Pozz ljudi imam jedno pitanje za koje ne sumnjam da cete mi dati pravi odgovor... :)

Radim dosta sklekova i zgibova i uz dobru ishranu obogacenu proteinama i UH rezultati su ocigledni ali zanima me sledece...Kakav ce efekat imati zgibovi i sklekovi po misice ukoliko se osoba nalazi da ne kazem dijeti,ali na nekoj slabijoj ishrani..??? Da preformulisem malo,ukoliko nastavim istim tempom sto se tice rada,a smanjim ,osiromasim ishranu da li ce misici ostati isti,da li ce i oni izgubiti deo mase ili ce biti jos vise izdefinisani...Mozda zvuci malo glupo ali nadam se da ste shvatili sta sam hteo da pitam..:)
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: sklekovi i zgibovi
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2011, 11:25:30 posle podne »
Mi smo ono što jedemo.Kako jedes tako ces i da izgledas.
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: sklekovi i zgibovi
« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2011, 09:58:44 pre podne »
A mozda ne bi bilo lose da napises detaljan plan treninga i ishrane (trenutno i kako planiras da se hranis), visinu, tezinu, poneku sliku, sta ti je cilj itd...

Ishrana obogacena uh i proteinima moze da bude i Mc Donalds'u...

Kalorijski deficit je ono sto skida kilazu (dal ce to da bude salo, voda, misic itd...) zavisi od toga kako se hranis i na koji nacin pravis taj deficit, a ova slabija ishrana - dijeta ne znamo tacno kako izgleda pa samim tim ni kakvi ce rezultati biti.

Jel ti ima bar malo logike u svemu ovome?  ;)

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: sklekovi i zgibovi
« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2011, 01:25:20 posle podne »
Ima,ima..;)

Pa pazi visina 185,tezina 78-80kg...bavim se sportom nekih 12 godina, tako da mi je svaki trening-kardio, a svaki drugi dan imam i atletske treninge (za skocnost,eksplozivnost,itd) . Posto na svim tim treninzima treneri forsiraju donji deo, ja ove tkz "vezbe snage (sklekovi,zgibovi,trbusnajci) radim svako vece za svoju dusu...:)

Sklekovi 10x20 ili ponekad i 8x25 sa pauzama minut,dva (posle 5. , 6. serije mozda i neki minut duze)...zgibove radim po 10 u seriji sa promenom hvata,i to po 6,7 serija i veliki broj trbusnjaka... Nego sustina je da sam primetio da od toga postajem malo kruci sto se tice gornjeg dela,jer sam dobio dosta mase na grudima ,rukama i ledjima,pa rekoh da malo promenim ishranu...

uobicajena ishrana mi je npr:

dorucak: 1l cokoladnog (bez toga nmg xD ), i uz to ubacim recimo 3,4 curece virsle sa 4,5przenih  belanaca

rucak:supa,corba i npr neko kuvano jelo (grasak,pasulj,paprikas)

vecera: obavezno neko meso (pljedze, cevapi,kobaje, vesalice) sa pomfritom

I za uzine obavezno gazim voce i povrce,to ugl odmah posle treninga.Pijem dnevno bas dosta tecnosti cesto preko 3l, jer dosta i trosim.

Ne zelim da imam nesto preterano masivan gornji deo,ali to sto imam ono zelim da izdefinisem do maximuma...
Mozes li da mi das neki savet sto se tice ishrane?..:)



p.s. nisam napomenuo da beli hleb nisam probao vec skoro godinu dana,ali zato svaki dan uz rucak i veceru pojedem po jedan ovaj nas "razani"...:P
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2011, 01:28:40 posle podne dusan_23 »
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: sklekovi i zgibovi
« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2011, 01:48:03 posle podne »
Eto, to je vec dosta vise informacija  :)

Ne znam koji je sport u pitanju, ali ako ti kazes da je visak kilaze prisutan ok..

Sto se tice ishrane, po ovome deluje da se dosta trosis, ali da o pored toga imas veliki br. namirnica koje su nepozeljne pogtovo u procesu skidanja masti.

Znaci, moj ti je savet da pogledas pod forum nutrition, i da probas sebi da sastavis neki plan ishrane, a momci sa foruma ce ti rado pomoci da korigujes ako negde zapne...

Ono na sta bi trebalo da ze baziras je 5-6 obroka u toku dana, i namirnice kao sto su meso, jaja, tunjevina, nemasni sir, pirinac, krompir, ovsene pahulje, salate, i zdravi izvori masti, a kolicine prilagodis svojim dnevnim aktivnostima... Takodje potrazi termine kao sto su rotacije uh, low carb, ili keto dijeta...

Sve ce ti biti jasnije kada prostudiras jos malo podforum koji sam ti rekao, a na tvoju kilazu "visak" koji vidis bi uz pravilnu ishranu i trening trebalo da nestane za najvise 2 meseca...  ;)

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: sklekovi i zgibovi
« Odgovor #5 poslato: Septembar 05, 2011, 01:53:40 posle podne »
fudbal je u pitanju...pa zato kazem gornji deo je za moju dusu...:)

hvala milose evo prebacujem se na drugi podforum...;)
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...