Septembar 28, 2024, 08:10:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Problemi sa slaufom  (Pročitano 8460 puta)

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Problemi sa slaufom
« poslato: Avgust 22, 2011, 01:02:31 pre podne »
Pozdravim svima,

Treniram redovno tri meseca sa ciljem da povecam misicnu masu. Za tri mjeseca sam tezi za 4.5 kg (sa 75 na 79.5 kg na visinu od 183 cm), problem je sto mi je pored misicne mase mnogo vise porastao slauf oko struka.
Od kad treniram nisam sebi priustio ni jedan dan junk food vec koristim sledeci jelovnik:

06:30 130 gr Ovsenih u mleku i mjerica wheya
08:00 trening
09:15 PWM (30-50 gr Dex + 1 1/2 mjerice wheya)
10:00 180 gr pilece belo + 100 gr belog pirinca
13:00 4 cela jaja i 50 gr pirinca ili Blend
16:00 180 gr junetine i 50 gr pirinca ili malo krompira ili parce hleba
19:00 tuna ili sardina ocjedjena u ulju
22:00 180 gr piletine i salata
24:00 250 gr svjezi sir (vindija 4%M 12P i 4UH) ili Blend

Ovo mi je skoro svakodnevni jelovnik, retko menjam. Da pomenem da sam nekih 15 dana uzimao umesto Blenda Volumass 35 i tada sam primetio da dobijam na masi i da su mi misici izrazeniji sto se izgubilo nakon prestanka uzimanja.

Treniram 4 puta nedeljno i redovno dobijam posle treninga upale misica. Osim ova 4 treninga nedeljno (kardio uopste ne radim jer sam na ovom forumu procitao da se ne radi kad si na masi) ne radim nista fizicki, sedim u kancelariji a zatim sedim ili lezim kuci.

Sta ne radim dobro jer gubim motivaciju, nacin zivota sam podredio bb a rezulatata posebnih nema. Ima i misicne mase ali prati je odvratan rast slaufa. kao sto vidite iz jelovnika posebno masnoce uopste i ne unosim osim iz ove hrane sto se unese. Proteina ima dovoljno, UH nema previse...Sad da krenem da skidam slauf izgubicu i ovo malo misica sto imam.

Sta da radim i sta da menjam ako moze neko da pomogne? :-\

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2011, 01:14:12 pre podne »
Zaboravio sam da dodam da imam jako uske kukove pa se svaki milimetar viska poznaje. Ako postoji neko mesto na forumu i nacin da se to uradi postavio bih fotografije.

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2011, 07:45:29 pre podne »
Obzirom da imam problem, cak mnogo veci nego ti sa tim delom tela, iz iskustva ti znam da je resenje trcanje, trcanje, trcanje, pa kad ne budes mogao vise, jos trcanja i na kraju jos malo trcanja. :)
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2011, 09:59:35 pre podne »
@mrle1982
Nemoj da dajes takve "savete". Covek je na masi i toliko trcanje moze samo da mu odmogne. A ima i boljih nacina da se skine salo od jednog trcanja... ali covek hoce masu.

1. UH unosi ujutru, pre treninga (tebi je ujutru ujedno i obrok pred trening), i posle treninga. U ostalim obrocima izbaci UH.
2. Dobre masti MORAS da unosis, i tu si napravio najvecu gresku.
3. Ne znam sta si ti ocekivao, ali natural mozes da dobijes najvise 250g misica mesecno (zavisi od mnogo faktora: staz u tereatni, godine, hormoni, odgovarajuci trening...)
4. Sa misicnom masom mora da dolazi i salo. To salo mozes da sprecis tako sto ces stalno da pratis stanje (a ne da kao sada primetis da se mastis posle 4 meseca), pa ako se mastis, onda smanjis UH. Ali ako striktno pazis da ne dobijas salo, onda ces dobiti i znatno manje misica. Sve ima svoje dobre i lose strane.
5. Promeni trenig - to bi trebalo da radis na odredjeno vreme, jer se misici naviknu, i vise ne reaguju...
6. Preracunaj koliko unosis proteina, ali u svakom slucaju mozes da ih povecas.
7. Ovako jedes danima kad treniras, a sta je sa danima kada NE treniras? Tada moras smanjiti...

Kad budes skidao salo (ako to pametno radis) neces izgubiti te misice sto si dobio (odnosno izgubices jedan mali deo), ali ces na osnovu misicne memorije lako da ga vratis, pa cak mozes i da zavrsis sa vise misica nego pre dijete (opet, ako to pametno odradis). E sad je na tebi da li hoces sada da nastavis masu, ili da skidas salo, pa onda da ides na masu...

Volumass 35 je gainer i pun je UH, tako da najverovatnije nisi obratio paznju na to, pa si vrlo brzo dobio salo zbog velikog kalorijskog suficita.
A mozes i da probas sa varijacijama UH (da, jeste, varijacije na masi) - imas ovde na forumu pa procitaj. A i dosta ljudi ovde je na varijacijama na masi sada (citaj forum).

Edit: Slike mozes da postavis u deo Slike članova i članica foruma (sto bi i sam znao da si makar procitao naslove prve strane foruma, zar ne).
Sad vidim da si ti UMESTO blenda (ako sam dobro shvatio) pio volumass. I ti si onda bukvalno neposredno pred spavanje uzimao po minimum 45g UH, a u tom slucaju je vise nego ocigledno zasto si dobio salo.
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2011, 10:12:03 pre podne nemanja1234 »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2011, 10:06:47 pre podne »
ovaj jelovnik ako postujes - jako tesko da mozes da se umastis toliko, po meni je ovo cak i malo uh u toku dana...

jedino je mogao, sto kaze nemanja da te zakuca taj gainer pred spavanje (sa kojim su ti misici izrazeniji itd... - placebo)...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2011, 11:17:30 pre podne »
@Vladocg
jelovnik ti je dobar... u 19 ipak jedi tunu pre nego sardinu uz neku salatu , nemoj 4 cela jaja nego uzmi 6  belanaca  ;) ostalo je sve ok stim sto je tebe izjebao gainer , baci taj blend i koristi samo cist protein,to sto ti se malo izgubilo kad si prestao da uzimas je zbog kreatina koga ima u blendu (dok si ga uzimao imaso si malo cvrscu strukturu sad si malo izbacio vode prestankom)

jeli bre Nemanja, varijacije uh na masi ? matori , stvarno ...  ::)

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2011, 11:51:21 pre podne »
@Vladocg
jelovnik ti je dobar... u 19 ipak jedi tunu pre nego sardinu uz neku salatu , nemoj 4 cela jaja nego uzmi 6  belanaca  ;) ostalo je sve ok stim sto je tebe izjebao gainer , baci taj blend i koristi samo cist protein,to sto ti se malo izgubilo kad si prestao da uzimas je zbog kreatina koga ima u blendu (dok si ga uzimao imaso si malo cvrscu strukturu sad si malo izbacio vode prestankom)

Bled koji sam naveo u jelovniku i koji sad pijem je Mutant pro (mjesavina 10 proteina) a ne gainer. Gainer sam uzimao samo 15 dana dva puta po 100 gr ali ne prije spavanja vec posle treninga i kao zamjena za obrok u 18 h.
I prije nego sam poceo da radim na masi imao sam slauf ali manji.

Edit: Slike mozes da postavis u deo Slike članova i članica foruma (sto bi i sam znao da si makar procitao naslove prve strane foruma, zar ne).
Sad vidim da si ti UMESTO blenda (ako sam dobro shvatio) pio volumass. I ti si onda bukvalno neposredno pred spavanje uzimao po minimum 45g UH, a u tom slucaju je vise nego ocigledno zasto si dobio salo.

Video sam slike clanova ali me bilo  malo blam da stavim moje slike tamo u sadasnjoj fazi :). Svakako stavicu slike i zelim da cujem vase savjete da li da nastavim da radim na masi ili treba da pocnem sa dijetom ili varijacijama.

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2011, 01:19:05 posle podne »
@Vladocg
jelovnik ti je dobar... u 19 ipak jedi tunu pre nego sardinu uz neku salatu , nemoj 4 cela jaja nego uzmi 6  belanaca  ;) ostalo je sve ok stim sto je tebe izjebao gainer , baci taj blend i koristi samo cist protein,to sto ti se malo izgubilo kad si prestao da uzimas je zbog kreatina koga ima u blendu (dok si ga uzimao imaso si malo cvrscu strukturu sad si malo izbacio vode prestankom)

jeli bre Nemanja, varijacije uh na masi ? matori , stvarno ...  ::)
Molim te nemoj vise da trolujes. Milion puta je pisano za varijacije i na masi. Okreni i ti temu Slike forumasa, pa ces videti da su na varijacijama na masi trenutno Vendetha, Dominikanac...
A to nisam izmislio JA, nego neko ko zna vise i od tebe i od mene. I nemoj da mi trazis da ti vadim te tekstove i istrazivanja, pa da bude kao za razgradnju misica...

Vladocg jedi slobodno ta 4 zumanca, iovako nemas masi, a ove masti iz njih mogu samo da ti pomognu. Za sardinu je pirat upravu, i nju zameni tunom, ili nekim drugim mesom. Blend slobodno uzimaj, gainera se kloni (osim ako ces da ga uzimas samo posle treninga kao pwm, mada opet mi je tu doblja varijanta whey + ostalo...). Za pred spavanje uzmi Ella sir (ima mnogo manje masti i UH), ili kupi THE Casein. Ostalo sam ti vec sve rekao...

Slike slobodno stavi, nije nikakav blam

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #8 poslato: Avgust 22, 2011, 04:27:37 posle podne »
Stavio sam slike. Kad sam pio volumass 35 bio sam prezadovoljan kad se pogledam u ogledalu (valjda zbog kreatina) sad sam malo izgubio motivaciju jer se striktno pridrzavam dijete iredovno treniram.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #9 poslato: Avgust 22, 2011, 04:29:34 posle podne »
Citat
bio sam prezadovoljan kad se pogledam u ogledalu (valjda zbog kreatina)

wtf????

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #10 poslato: Avgust 22, 2011, 04:32:30 posle podne »
Vlado jbt nema tu neke filozofije ti si tek poceo da treniras... udri u masu pa kad nabacis nesto mesa definisi se ... treba tu vremena dosta i truda...

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #11 poslato: Avgust 22, 2011, 05:29:55 posle podne »
Citat
bio sam prezadovoljan kad se pogledam u ogledalu (valjda zbog kreatina)

wtf????

Nekako su mi misici delovali puniji i kao da mi je bila veca masa. Mozda je to moj subjektivni dozivljaj...

postavio sam slike u podforum slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #12 poslato: Avgust 22, 2011, 06:13:28 posle podne »
...pa nije ti masa veca od kreatina sigurno
a da si izlgedao vodenastiji-to sigurno

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2011, 06:20:17 posle podne »
...pa nije ti masa veca od kreatina sigurno
a da si izlgedao vodenastiji-to sigurno

Pa to sam i mislio, kad se pogledam u ogledalo misic mi je delovao puniji

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Problemi sa slaufom
« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2011, 06:26:24 posle podne »
Imenjace tek si poceo, ne mozes da ocekujes cudo za 3 meseca i to verovatno nekog uvodnog  polovicnog rada. Ako si par godina lezeci gledao tv i jeo posle izlaska pljeske nemoj ocekivati rezultate za 2 meseca. Vezbaj jako, hrani se zdravo i videces kako ces jednog dana sam sebe iznenaditi. Ne opterecuj se u startu izgledom osim ako neces da budes maneken, a verujem da neces.  Svaka cast za ishranu ako si stvarno tako striktan u hrani, ne sumnjaj u napredak.
Men sana in corpore sano !