Septembar 27, 2024, 09:19:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?  (Pročitano 10457 puta)

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« poslato: Avgust 12, 2011, 08:25:31 pre podne »
Kao sto naslov kaze interesuje me koliko radite kardio ili kondicioni trening dnevnos ,sdmicno/, mjesecno?
Koju vrst kardia radite?
Ja volim da trcim.
Ja ga neradim svaki dan ali trcim barem jednom sedmicno i trcim 10 km. Volim da trcim u prirodi ne  u teretanani izuzev ako nije snijeg i veliko nevrijeme.
Zadnjih mjesec dana sam trcao 3 puta sedmicno i pretrcao ukupno  60 km.
Ja jednostavno volim da trcim a i jako mi je bitno da imam dobru kondiciju posto se bavim i BJJ/SW.
Koliko je vama vazan kardio ili kondicioni trening?

Van mreže pepi

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2011, 04:44:07 posle podne »
 znaci radim ujutro na gladno kardio jedno 50-60 min ma neni merim nego odprilike brzo hodanje i trcanje uz brdo a veceras ili jos jedan kardio ali bicikl slabi kardio onako za razonoda ili trening u teretani ili jos jedan kardio znaci kardio all the time ali obavezan je odmor da ne dodze do pretreniranost pa da izgubis zelju i za zivot a kamoli za trening kao sto sam se ja zaejebao nekoliko puta:)tako da pici kardio kad si u kondiciji nema bolji osecaj

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2011, 05:09:55 posle podne »
Pepi objasnjavas kako se fino izrazavas:-) mislim da te retko ko razumeo. Koliko puta kardio zavisi od cilja, ja kad sam bio na rotacijama radio sam 3hita i 3 lagana nedeljno a sada samo 2 puta istrcim po pola sata posle teretane.
Men sana in corpore sano !

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2011, 10:24:43 posle podne »
Pepi objasnjavas kako se fino izrazavas:-) mislim da te retko ko razumeo. Koliko puta kardio zavisi od cilja, ja kad sam bio na rotacijama radio sam 3hita i 3 lagana nedeljno a sada samo 2 puta istrcim po pola sata posle teretane.

stvarno jbt, pocni da koristis tacku i zarez, koristice ti :D moj jedini kardio je brzo hodanje posle treninga nekih 25 min :) ne volim nikakav oblik kardia, smara :D

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2011, 10:11:23 pre podne »
Ja cu danas odraditi 7-cu :)

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2011, 08:28:34 pre podne »
Ja mislim da kardio i kondicioni trening nisu jedno te isto. Kardio se radi na mnogo manje otkucaja nego kondicioni. Kod kardia je smisao sagorevanje masti, a kod kondicionog, pogotovu za BV/BS, ako si u bjj-u sticanje kondicije i povećavanje kapaciteta pluća za više napore
edit: Ja ga radim 2 dana, pa jedan dan pauze, svaki put po 70-tak minuta, bar u ovom periodu godine kada se spremam za predstojeću sezonu, vezanu za BV/BS
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2011, 08:45:46 pre podne ljubitelj_gvožđa »
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2011, 02:08:25 posle podne »
1x lagano trcanje 30 min
1x shadow boks
1x sparing i fokuseri i vezbe sa sparing partnerom.

p.s. to od kako ne treniram 4 meseca zbog slomljenog rebra, inace 3xMMA i teretana kolko i kad stignem.

Van mreže bolo

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2011, 04:56:20 posle podne »
Kardio-trening je jedan u sklopu najboljih i najefikasnijih način za skidanje masnih naslaga, odnosno sala, ali i za održavanje kondicije. U to ti spada trčanje, hodanje, vožnja bicikla, plivanje,aerobik,preskakanje konopca,blagi sparing... u trajanju od 30 do 60 minuta . Najbitnije je odrediti cilj,tj.sta zelis postici.
Moj ti je savet da kardio trening ne radis posle doručka ili posle rucka, vecpre,jer je jutro najbolje vreme zbog toga što si tada najodmorniji, a metabolizam ti je na najboljem nivou.Ovako ces postići sagorevanje kalorija tokom celog dana.
Mislim,da bi ti 2 kardio treninga nedeljno bilo dosta.Ja bar tako radim.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2011, 04:58:05 posle podne »

Moj ti je savet da kardio trening ne radis posle doručka ili posle rucka, vecpre,jer je jutro najbolje vreme zbog toga što si tada najodmorniji, a metabolizam ti je na najboljem nivou.

i ono najbitnije - UH su na minimumu ujutru :)
Po meni najbolji razlog...

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2011, 05:00:22 posle podne »
kako misliš UH su na minimumu ujutru?

ako misliš na glikogen, on je ujutru ispražnjen jedino ako si trčao maraton tokom noći ili si nekoliko prethodnih dana radio intenzivne treninge i bio na 0 UH... :)
pod normalnim okolnostima, daleko je od ispražnjenog...
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2011, 05:06:27 posle podne filip85 »

Van mreže natali21

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2011, 12:18:33 posle podne »
Pa ja radim uglavnom ujutru na prazan stomak insanity,tu sam imala program od 60 dana a sada radim insanity asylum i extra je.Program je 30 dana.Inace radim 6 dana nedeljno.Uglavnom u jutarnjim satima radim trening obicno izmedju 7-8

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 18, 2011, 12:52:19 posle podne »
Ja mislim da kardio i kondicioni trening nisu jedno te isto. Kardio se radi na mnogo manje otkucaja nego kondicioni. Kod kardia je smisao sagorevanje masti, a kod kondicionog, pogotovu za BV/BS, ako si u bjj-u sticanje kondicije i povećavanje kapaciteta pluća za više napore
edit: Ja ga radim 2 dana, pa jedan dan pauze, svaki put po 70-tak minuta, bar u ovom periodu godine kada se spremam za predstojeću sezonu, vezanu za BV/BS

sta je BV/BS
a cardio i kondicioni trening imaju vise slcnosti nego razlicitosti samo sto kod onoga ko zna sta je kondicioni trening nije primarno saogorevanje masnoca vec priprema sporstista za sezona kao sto si i sam rekao itd itd itd,a i kod onoga ko zna sta je pravi kondicioni trening iskljucena je mogucnost odlaska tela u katabolziam dok dok cardio treninga se to cesto desava

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #12 poslato: Avgust 18, 2011, 12:53:23 posle podne »
Pa ja radim uglavnom ujutru na prazan stomak insanity,tu sam imala program od 60 dana a sada radim insanity asylum i extra je.Program je 30 dana.Inace radim 6 dana nedeljno.Uglavnom u jutarnjim satima radim trening obicno izmedju 7-8


i da nisi radila te ajd da ne kazem kakve programe imala bi iste reuzlate cak i sa manjim obiimom cardio treninga i sa pametnijim pristupm nekim drugim stvarima
ali dobro
you tube i USA su cudo nevidjeno..

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2011, 01:02:39 posle podne »


i da nisi radila te ajd da ne kazem kakve programe imala bi iste reuzlate cak i sa manjim obiimom cardio treninga i sa pametnijim pristupm nekim drugim stvarima
ali dobro
you tube i USA su cudo nevidjeno..
[/quote]

Htedoh reci malo fenseraj ;), al se ne usudih, heh, da odma udare po pljuvacini ;D, al kad General kaze... ;)
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko dugo radite kardio ili kondicioni trening dnevno/mjesecno?
« Odgovor #14 poslato: Avgust 18, 2011, 01:05:46 posle podne »
pa nije da je fenseraj (mada lepo zvuci :D) vec je jednsotavno gubljenje vremena i svega ostalog jer postoje jednostavnije a efikasnije metoda
ali dobro
pazi..ako imal ljudi kojima je potrebno tako nesto da ga pokrene sa mrtve tacke -ODOBRAVAM...ali kao sto rekoh....

nema veze sa ovom temom,ali usko bi je povezao..kao sto neki roditelji pate od toga kako da deci daju ime smatrajuci da ce samim imenom da imaju bolji status u drustvu...nazalost..ima i takvih..