Jun 26, 2024, 04:38:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Full body trening 3x nedeljno  (Pročitano 17356 puta)

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Full body trening 3x nedeljno
« poslato: Avgust 09, 2011, 07:00:09 posle podne »
Pozdrav,imam 15 godina,175 visok,70 kg...isao sam mjesec dana u teretani pa prestao sad sam opet krenuo.Problem mi je trening sa fudbalom svakodnevno.Radim Veljin trening:
Trening A:
1 cucanj 3x6-8
2 leg press 3x6-8
3 kosi bench 4x10-12
4 jednorucno veslanje bucicom 4x10-12
5 letenje za zadnje rame 4x10-12
6 potisak sa cela 4x10-12
7 stojeci dvorucni pregib 4x10-12
8 podizanje nogu 3x12

Trening B:
1 bench press 3x6-8
2 kosi bench bucicama 3x6-8
3 prednji cucanj 3x10-12
4 zgibovi ili lat 4x10-12
5 letenje za srednje rame 4x10-12
6 uski bench 3x8-10
7 biceps pregib bucicama 4x10-12
8 trbsunjaci na kosoj klupi 3x12

Trening C:

1 mrtvo dizanje 3x6-8
2 veslanje u pretklonu 3x8-10
3 potisak ispred za rame 3x6-8
4 iskorak 4x10-12
5 sleganje ramenima 4x10-12
6 propadanja za triceps 4x10-12
7 Stojeci dvorucni pregib uskim hvatom 4x10-12
8 trbusanjaci, kosi, dizanje nogu 2+2x12

Raspored: Pon,Sri,Pet

Mogao bih malo ishranu da sredim,moze li me neko uputiti,reci mi sto da jedem ili dati link pa da pogledam?  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2011, 06:55:57 pre podne »
dobro dosao
ti ne bi trbealo da ides na BILO KAKVU DIJETU jer ovakve vrste kond priprema + treninga sa loptom+ trcanje (pretpostalvjam) trose veoma mnogo cal te i ukoliko se budes prdrzavao neke dijete mozes samo da budes u nekom cal deficitu koji ce te odvesti da ne daj boze kolabriras na treningeu

a sa druge strane,da vodis racuna sa 15 god i fudbalom kao primarnim sporotom o cal suficitu i da brojis i racunas cal itd,mislim daniti imas vremena za te stvari a veliko je pitanje dali bi ti i roditelji dozvolili kada bi ti neko napisao program B+UH+M za npr 3000-3500 cal

program je ok
drzi se ovoga
neki dodatak ishrani tipa multivitamin ,glutamin radi oproavka i regenracije bi bio potreban sigurno ali to opet ovisi o tome dali ce/bi ti roditelji dozvolili

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2011, 10:39:40 pre podne »
Sto se tice treninga, iz mog iskustva mogu reci da je odlican zapravo jedini koji mi je doneo zapazene rezultate ,ali moras sve da zavrsis za max. 50-ak minuta !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2011, 10:07:04 pre podne »
Sto se tice treninga, iz mog iskustva mogu reci da je odlican zapravo jedini koji mi je doneo zapazene rezultate ,ali moras sve da zavrsis za max. 50-ak minuta !

a koji su to zapazeni rezulatati?
jel; bi hteo da podelis to sa nama?

Van mreže bolo

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2011, 03:22:35 posle podne »
 ;D pa vidis bi-ceps ;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2011, 12:55:01 pre podne »
Sto se tice treninga, iz mog iskustva mogu reci da je odlican zapravo jedini koji mi je doneo zapazene rezultate ,ali moras sve da zavrsis za max. 50-ak minuta !

koje si sve sisteme treninga isprobao?
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže sergio3d

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2016, 01:27:04 pre podne »
Samo da pohvalim ovaj program + mali uvod :)

U poslednje 3 godine sam 3 ili 4 puta pokusavao da budem disciplinovan i da redovno treniram (fullbody 3x nedeljno), ali je to sve padalo u vodu nakon 3-4 meseca usled nedostatka volje, jbg.

Ovaj put sam odlucniji nego ikad, jer sam dogurao do 110kg (oko 15kg viska) i lupio sam sakom o sto, nema vise za*ebancije. Ceo zivot sam u sportu, dugo sam bio u veslanju (profesionalno) i doziveo sam ogromno razocaranje kad sam se sa 110kg pogledao u ogledalo.

Znam da je nemoguce, tj. da je ekstremno komplikovano i tesko topiti masti i nabijati misicnu masu u isto vreme, pa sam se za pocetak ipak opredelio za rad na snazi i misicnoj masi, a nakon 3-4 meseca disciplinovanog full body treninga 3x nedeljno mozda predjem na neki split sistem (cisto da malo sokiram telo, jer ce se do tad verovatno naviknuti na sve full body), pa cu tad da ubacim i HIIT 2-3x nedeljno ako ne smislim nesto jos bolje u medjuvremenu :)

Proslo je mesec dana od te cuvene novogodisnje odluke, ishranu sam doterao i jedem 4-5x dnevno.

Trenutno sam u mogucnosti da finansiram normalnu hranu, tako da se ishrana sastoji od: Jaja (na 4-5 jaja samo jedno zumance), piletine, curetine, pacetine, junetine, tunjevine, nemasni sir, integralni pirinac, kuvani krompir, zobene pahuljice, tursije, banane (jednu dnevno) + jos neku vocku tu i tamo, puno povrca sirovog i kuvanog, umerene kolicine kikirikija u ljusci, kao i ostalih orasastih plodova. Pijem i puno vode (oko 4L dnevno). Svuhranu spremam na kokosovom ulju.

Od suplemenata koristim: Whey protein (Dymatize ISO100), Creatine (Dymatize - mikronizovani) + Dekstrozu, Dymatize BCAA (tablete), Osteo bi flex, Twinlab multivitamin dualtabs. A od sledeceg meseca ubacujem i Glutamine.


Trening mi je poznat od ranije i vec sam trenirao na ovaj nacin, ali NIKAD nisam uspeo da odradim trening za manje od 1h 20min, ako striktno postujem sve pauze izmedju vezbi i serija. Jednostavno je nemoguce i ne znam na koju foru ljudi uspevaju da odrade za manje od 60min.  :-\ Zato sam malo skratio pauze, dobro se "izduvam" posle serije i napadam tegove cim malo povratim energiju. Jedino tako mogu da odradim trening za 60min.

Promene su vec vidljive, sto mi daje ogromnu motivaciju, u petak ce biti tacno mesec dana od pocetka, pa cu okaciti sliku sa pocetka i nakon 30 dana :)

Necu vise daviti ovoliko, obecavam :D

pozZ
s.
« Poslednja izmena: Februar 17, 2016, 01:44:58 pre podne sergio3d »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2016, 05:52:02 pre podne »
dobro se vratio nazad:D
i pre si pisao kako imas zapazenih rezluatata.
-cemu kreatin u toj prici
-novac na suplemnte (vecina...waist of..)
-FB nije CAROBNI trening i naravno da ces da reagujes na bilo KAKAV trening,nakon 3 meseca prebijanja od hrane i otallih lazy stvar...

-razno...:)

Van mreže sergio3d

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2016, 01:36:38 pre podne »
dobro se vratio nazad:D
i pre si pisao kako imas zapazenih rezluatata.
-cemu kreatin u toj prici
-novac na suplemnte (vecina...waist of..)
-FB nije CAROBNI trening i naravno da ces da reagujes na bilo KAKAV trening,nakon 3 meseca prebijanja od hrane i otallih lazy stvar...

-razno...:)

Vratio se, vratio, kao Lesi :D

Pisao sam i pre, to je verovatno bio neki od pomenutih pokusaja, pa sam i tad izneo utisak i misljenje o ovom treningu...

Ne razumem komentar da je davanje novca na suplemente waist of? Zasto to mislis?

Znam da FB nije caroban, ali meni izuzetno prija kad nakon treninga osecam svaki misic na telu :D

Sto se tice kreatina... zasto da ne? Mislio sam da misicima pruzim vecu radnu sposobnost. A i imam ga od pre, necu da mu prodje rok trajanja :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2016, 03:37:01 posle podne »
Veliki broj ljudi misli da radi grudi kako treba a zapravo to nije tako.Mora da se eksperimentise,traze uglovi,ponavljanja,tempo izvodjenja.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Full body trening 3x nedeljno
« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2016, 05:47:09 posle podne »


A kantu Dymatize ISO100 od 2.27kg sam platio 8.400din, tako da je usteda veca od 200-300dinara.
Poredjenja radi: http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/22-iso100-2200-gr.html

Mislim da je na bas ovako nesto Pedja mislio kad je rekao su "suplementi bacanje para" jer ne vidim neki dobar razlog da koristis iso od 10k dinara,umesto obicnog whey proteina koji kvalitetan moze da se nadje kod Pedje za 5000 dinara.. ? :)

Ma nije prepucavanje uopste,nego mnogo ljudi uzima preko fb pa sam zato napisao,nisam shvatio ironiju u tvom pisanju ,nema ljutnje druze.. :)