Septembar 16, 2024, 11:30:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana bez teretane-pomoc  (Pročitano 1770 puta)

Van mreže prowler333

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Ishrana bez teretane-pomoc
« poslato: Avgust 10, 2011, 03:15:42 pre podne »
Pozdrav svima na forumu...Ako bi mogao neko da mi predlozi kako i koji nacin ishrane da primenjujem u narednih mesec dana,posto imam ozbiljnu povredu sake i rucnog zgloba,te nisam u mogucnosti da radim bas nista sa tegovima..
Povreda me je zadesila pre nekih nedelju dana,osecao sam mali bol u saci,ali sam nastavio da treniram  manjim intezitetom,sve do juce dok sam skroz sje*ao saku..Otisao odmah da snimam,ustanovljeno je istezanje ligamenata,izvrsena je imobilizacija i mirovanje minimum mesec dana...I mislim da cu najverovatnije morati to da ispostujem,posto nisam u stanju bukvalno da pomerim saku,bol se oseca i pri najmanjem pokretu..
E,sad glavni moj problem je,sta raditi dalje,tj.kako organizovati ishranu?Pre povrede sam bio na keto dijeti(6nedelja) i pre tri dana sam krenuo sa rotacijom uh.Da li nastaviti,tj.da li je to dobar izbor u mom slucaju?Uh bih ubacivao posle kardia ujutro pa sve do 17-18h,proteine oko 3gr/kg i kako vec ide sa tom dijetom..
Visok sam 180cm,tezina 93kg,treniram oko 5god...
Cilj mi je sacuvati i ovo malo misica sto imam:),da pokusam barem odrzati formu kao sto je bila,pa posle nastaviti opet ispocetka..Mnogo bi mi pomogao savet nekog iskusnog da bih znao sta da radim,posto  nisam nikad pauzirao mesec dana i sad sam bas u konfuziji..
Hvala unapred..Pozdrav ljudi

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Ishrana bez teretane-pomoc
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2011, 05:00:59 pre podne »
Evo ja ne treniram vec 20 dana lezao sam u krevetu do juce i spavao svaku noc sa injekcijom tramadola posto bez sam imao prevelike bolove. Imao sam usinut misic.. Nije smesno ali je istinito. Radio tatu i kreten ostavio ventilator da mi bije u ledja iako sam ga 5 puta opomenuo. Rezlutat usinut misic ispod plecke i morao da stanem sa kurom. Bol se spustao sve nize sad zadnjih par dana presao na rame i triceps i pomao podlakticu i za dan dva ce nestati skroz tako mi bilo pre 9 meseci. E sad oko ishrane... Ja sam na masi i nisam izgubio ni grama niti se umastio iako sam lezao po ceo dan. Proteine sam drzao na oko 3.5 gr a uh Prosek na oko 300 iako sam radio rotacije. Jedino sam masti malo smanjio sa 100 na nekih 70 gr dnevno. E sada ja imao prednost hemije pa je ona imala bar 10-tak dana efekta posle zadnjeg uzimanja a staos am bas posle 5-te nedelja kad su rezlutati najbolje poceli da se ostvaruju. Nisam jeo junk i UH nisam jeo posle 6pm. Supse nista samo poceo tribulus pre par dana i isoflex kad ustanem sa ovsenim i uvece kasein i isoflex mix pred spavanje. Cini mi se da sam malkice izgubio u obimu tj nisam napumpan kao kad treniram ali to ce se vratiti za nedelju dana dok odradim celo telo i prodju upale.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ishrana bez teretane-pomoc
« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2011, 10:10:28 pre podne »
E,sad glavni moj problem je,sta raditi dalje,tj.kako organizovati ishranu?Pre povrede sam bio na keto dijeti(6nedelja) i pre tri dana sam krenuo sa rotacijom uh.Da li nastaviti,tj.da li je to dobar izbor u mom slucaju?Uh bih ubacivao posle kardia ujutro pa sve do 17-18h,proteine oko 3gr/kg i kako vec ide sa tom dijetom..
Visok sam 180cm,tezina 93kg,treniram oko 5god...
Cilj mi je sacuvati i ovo malo misica sto imam:),

Pa ako si zakucao metabolizam na keto sa nekim niskim cal unosom, i sa malom kolicinom uh, a uz to si radio cardio + tegove, a sad bi sa rotacijama verovatno pojacao cal unos + ne bi imao trening sa tegovima, ne zvuci bas kao srecno resenje...

Mozes da probas neke rotacije sa minimalnom kolicinom uh, pa polako da povecavas, a cardio cepaj 2 puta dnevno ako vec ne radis tegove, pa prati sta se desava i polako ga smanjuj na 1 dnevno...

Ili cepaj keto i dalje, ne znam zasto si presao na rotacije ako ti je ta dijeta davala rezultate?  :)

Van mreže prowler333

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ishrana bez teretane-pomoc
« Odgovor #3 poslato: Avgust 10, 2011, 07:55:01 posle podne »
Dominikanac-Hvala na podeljenom iskustvu,nadam se da si se oporavio i da je to iza tebe..Imao sam slicnih problema oko tatu-a,zaje"bani su majstori:)

Milos Zivanovic - Pa presao sam na rotaciju nevezano zbog povrede..Odradio sam keto 6 nedelja i dala je dobre rezultate,pa sam posle(kako sam planirao) presao na ovu dijetu..
Mislim da cu poslusati tvoj savet i ne krenuti odmah sa unosom vecih kolicina uh,pa posle postepeno povecavati i ubacivati uh samo posle kardia...
I od supsa bih ubacivao samo bcaa  pre kardia i vitamine/minerale.Mislim da nema potrebe unositi proteine ako vec ne radim sa tegovima,vec bih sve proteine unosio preko hrane..Da li je to ok?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ishrana bez teretane-pomoc
« Odgovor #4 poslato: Avgust 10, 2011, 08:36:58 posle podne »
Po meni sasvim ok...  ;)

Srecno...