Jul 06, 2024, 07:54:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Teleći jezik  (Pročitano 2355 puta)

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Teleći jezik
« poslato: Avgust 17, 2011, 04:26:41 posle podne »
Pozdrav svima,
Ovih dana imam problema sa zvakanjem. Naime izvadio sam kutnjak i tom prilikom mi je otvoren sinus (jako bolno). Sad se svi pitate kakve to veze ima sa ishranom i temom  ???
Posto mi je nenormalno bolno da zvacem teletinu/junetinu sta mislite o  telećem jeziku  kao namirnici koju bih ubacio u redovnu ishranu (meksi za zvakanje)?
Nutritivne vrednosti telećeg jezika : 18 g P, 5g M i 1g UH. Uz to radi se o izuzetno ukusnom obroku.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2011, 04:37:09 posle podne »
..a zasto ne jedes piletinu ili curetinu...ili tunjevinu..npr ili neku drugu ribu ili zasto jednostavno ne iskuliras stvar dok ti otok ne splasne i dok nebudes mogao da jedes normlano ali onda opet...zasto samo teletina/
kakav bre jezik jbt.

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2011, 04:47:26 posle podne »
A kako ti nije palo na pamet da izmiksujes/ispasiras tu hranu, meso i sta vec u blenderu, kao sto se radi za bebe? Ili da iseces na sitno i zvaces na drugoj strani, a ne teleci jezik i sta ti ja znam...

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2011, 05:33:05 posle podne »
..a zasto ne jedes piletinu ili curetinu...ili tunjevinu..npr ili neku drugu ribu ili zasto jednostavno ne iskuliras stvar dok ti otok ne splasne i dok nebudes mogao da jedes normlano ali onda opet...zasto samo teletina/
kakav bre jezik jbt.
uglavnom jedem u dva obroka piletinu, u jedan ribu i u jedan sniclu od  juneceg buta. Piletinu mogu nekako kad usitnim da sazvacem (oko pola sata za 200 gr) ali junetinu tesko. Ponekad radim i kombinaciju pirinac + whey + casa nemasnog mlijeka u blender(nemam trenutno casein ili neki blend). Danas sam slucajno vidjeo u mesari teleci jezik pa mi je palo na pamet.Trazio po forumu i nisam nista nasao o tome. Pogledao nutritivne vrednosti i ucinjelo mi se kao dobra alternativa za mesni obrok ali obzirom da nigdje nisam vidjeo da ga neko oristi u svom jelovniku odlucih prvo da pitam.
Zahvaljujem Pedji i Nemanji na brzom odgovoru

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2011, 05:43:46 posle podne »
ma drzi se ti tog pileceg belog na nacin koji jedes i taj blend sto sam pravis je sigurno bolji od razmisljanja kakav je teleci jezik (licno sam siguran da je nula bodova) ali ne bi licno ni experimentisao
imas fine alternative koje si sam postavio i to je to

Van mreže Stojke11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 394
  • UBI CONCORDIA IBI VICTORIA
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2011, 05:47:46 posle podne »
Ja telicem jezicima hranim kera...heheheh
Želeo je da načini "vrhunskog antiterorističkog psa" sposobnog da izađe na kraj sa najsurovijim teroristima!Ukrštao je Vukove, Bosanske tornjake, Mastife, Američke staford terijere i Rotvajlere i konačno sve njihove najbolje osobine slio u svog SOP

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2011, 06:08:37 posle podne »
ma drzi se ti tog pileceg belog na nacin koji jedes i taj blend sto sam pravis je sigurno bolji od razmisljanja kakav je teleci jezik (licno sam siguran da je nula bodova) ali ne bi licno ni experimentisao
imas fine alternative koje si sam postavio i to je to
Hvala Pedja na odgovoru

Ja telicem jezicima hranim kera...heheheh
To je super ali bavi se sa tim na nekom kinekoloskom forumu, ako postoji podforum "ishrana kerova".

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2011, 10:33:58 posle podne »

To je super ali bavi se sa tim na nekom kinekoloskom forumu, ako postoji podforum "ishrana kerova".
[/quote]sta je to Kinekoloski forum :D
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže jocifer

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2011, 10:44:45 posle podne »
Pa i ja se pitam...
Kinologija-kinoloski
Mozda je mislio ginekoloski :)
Sala mala, lapsus verovatno...

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Teleći jezik
« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2011, 11:16:39 posle podne »
Pa i ja se pitam...
Kinologija-kinoloski
Mozda je mislio ginekoloski :)
Sala mala, lapsus verovatno...
lapsus :)