Septembar 20, 2024, 06:01:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanja na koja bih zelio odgovor.  (Pročitano 3532 puta)

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« poslato: Avgust 03, 2011, 12:26:13 pre podne »
Bućkuriš pitanja, dotičem se svega pomalo.

1. Spletom nekih nesretnih okolnosti,nisam trenirao gotovo 5 mjeseci u teretani. Sada sam skupio novce i spreman sam da krenem ponovno. Ono sto me zanima je koliko ce mi trebati ( i da li to uopce tako ide ) da mi se organizam navikne na potpuno drugaciji pristup ishrani. Jer nakon prestanka ishrana je bila blagi uzas i stoga tome ne bih pridavao previse paznje. Ono sto me zanima me da li ce trebati to neko privikavanje, da li ce mi organizam ciljano trositi UH i bjelancevina kada bih krenuo npr. odmah sutra u teretanu ? Ima li uopce to ikakvog smisla ? Jer ja i sada jedem po 4-5 puta dnevno,samo jedem pretezito losu hranu,pite,grah i sto sve ne (prvenstveno pecenu u dosta ulja).

2. Whey kupujem. I mislio sam se zadrzati samo na njemu + dekstroza. Ono sto me zanima je da li da kupim neki drugi oblik prosith secera umjesto dekstroze, nesto sto bi mi intenzivnije iritiralo insulin ? ili je to u cijeloj prici nebitno , pa bi dekstroza bila sasvim dovoljna ?

3. Znam sto da ocekujem (ili ne ocekujem) od whey-a. Po nekim svojim principa smatram ga nuznim. Ono sto bih sada zelio znati sto da uzmem uz whey kako bi jos vise "natjerao" misice na rast ? Koliko gubim time ako ne pijem amino-kiselina,koja je uopce njihova uloga u PWM,i s druge strane,koliko i sto dobijam  ?

4. PLanirao sam uzeti neki NO. I mislio sam uzeti Jack3d. Ali ga ne bih koristio odmah,vec kad osjetim da mi je najpotrebniji ) lol ). Ne,zapravo desava mi se cesto da poslije nekog određenog perioda stagniram, i treba mi nesto sto bi me "poguralo" i omoguvilo da dignem neke vecine tezine. Nemam nikakve komplekse da se razumijemo, jednostavno znam kako mi se tijelo ponasa poslije određenog perioda i radi cega je to uzrokovano. Pa bih zato zelio da probam ovo. Smije li se piti uz sam whey ?


To je to. Pomagajte.

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2011, 02:36:24 posle podne »
1.Samo ti ishranu sredi i treniraj,a telu pusti da radi svoje
2.Intenzivnije iritiralo insulin  ???
3.Pa vidi,bez ishrane i unosenja dovoljno gradivne materije nema nista...ali ako izricito mislis na supse,pa uzmi kreatin i BCAA...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,6803.0.html
4.Ne razumem ovo uz sam whey...whey pijes posle treninga u PWM,a NO pre treninga.

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2011, 03:16:26 posle podne »
Hvala Lazarica.

Apropo ove nedoumice s dekstrozom,vidjao sam da ljudi umjesto nje koriste i maltodekstrin npr. ( valjda sam ispravno napisao ? ) Pa me zato zanimalo postoji li neka bolja alternativa,a u istom cjenovnom rangu. Pa sad,sto je bolje ? Ako sam nesto pomjesao molim vas ispravite me.

U vezi pitanja 3., to mi je dakako jasno sve. Ali imam recimo odvojenih za supse nekih 215-220 km. I mislio sam uzeti THE Amino Whey. E sad, da li mi je bolje uzeti 6 kg ovog praska,ili jednu kantu od 3 kg i jos nesto, tipa glutamin ili nesto ? Pa me zato zanima koja je njihova uloga,KOLIKO SU NUZNI. A nisu nuzni ako se novca nema,logicno,ali ja imam i planiram potrositi na to, pa me zanima sto je bolje,koja odnosno kombinacija bi bila bolja.

U vezi 4. pitanja- Jasno mi je,nema smisla piti ga samog,odnosno bez icega u "pozadini". uzeti cu Jack3d.

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2011, 03:21:08 posle podne »
Kreatin ne bih uzimao,trosio sam prije i nije imao nikakvog efekta od mene. Vjerovatno zato jer sam znao sto da ocekujem ( ili ne ocekujem ), pa nije ni moglo biti bilo kakvog placebo efekta.

A i imao sam problem sto sam morao stalno mokriti,najgore po noci ,kada bih jednom ustao,vise nikako nisam mogao da ponovno zaspim. I zato i trazim nesto drugo uz whey, a Jack bih ostavio za kasnije ....

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2011, 11:07:33 pre podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,18899.0.html
Evo ti za malto-ne iritira insulin koliko dextroza...ja ga mesam sa proteinom i dexom u pwm,da ne bude sama dextroza...e sad za alternativu pojma nemam :)

Pa bolje je da uzmes ovaj od 3kg i glutamin ako ces imati kontinuirano da uzimas...koliko su nuzni,hm? pa whey je neka osnova koju bi uvek trebao da imas,a za ostalo ako se ima kinte.

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2011, 01:57:08 posle podne »
Aha, pa sada mi je jasniije. Ako sam dobro shvatio, ta dva secera se nadopunjavaju i zajedno (logicno) cine vise nego svaki od njih pojedinacno. Uzeti cu i malto i dex.

Znaci ipak mi preporucujes glutamin kao nuzniju AK umjesto BCAA ? Ok,onda cu te i poslusati. :)

Koliko dugo moze biti ova jedna kanta glutamina od 1 kg (referiram se na THE Glutamine od 1 kg (amino.ba))? Koliko vidim ,i to je prasak. Dakle najbolje bi bilo kada bi mi sve islo u skladu, da mi traje jednako dugo kao kanta Whey-a od 3 kg.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2011, 02:12:27 posle podne »
marko
bojim se da nisi dobroshvatio lazaricu
kao sto si zakljucio da dve vrste secera rade bolje nego jedna,tako isto si i trebao da skontas da BCAA cine tri vrste AK i to primarnih i da sigunro bolje rade od solo AK kao sto je glutamin.
dakle
odgovor je
bolje ti je BCAA nego GLM ako vec pravis odabir izmedju te dve

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2011, 03:02:36 posle podne »
Dobro,hvala Pedja.

Biti cu iskren,nisam nesto previse ni trazio,guglao,sto god u vezi toga. Nisam uopce ustvari,ali hvala ti sto si mi razdanio situaciju,trudit cu se da malo vise citam a malo manje budem naporan.

Sad kad sam i to naucio,da te pitam, na amino.ba vidim BCAA od Optimuma ( 400 kapsula ) i THE BCAA od 1 kg. Koliko kapsula je ekvivalent jednom kilogramu praska ? Pretpostavljam da se ova kanta od 1 kg traje duze,i da bih nju trebao kupiti ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #8 poslato: Avgust 04, 2011, 03:09:48 posle podne »
1 kapsula ima pola grama BCAA (tako pise na amino.ba), znaci 2000 kapsula je ekvivalent 1 kg THE BCAA u prasku ako se ne varam.

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #9 poslato: Avgust 04, 2011, 03:11:15 posle podne »
Jos nesto me zanima.

1. Prije sam imao obicaj raditi trbusnjake ponedjeljkom i cetvrtkom,odnosno kada sam radio prsa i ramena. I kao i svi (pretpostavljam) radio sam ih po zavrsetku treninga prsa / ramena kroz nekih 7-8 serija,ne vise od 20 ponavljanja. Ono sto me zanima je kada nakon takvog treninga popijem PWM, zar misic koji je netom odrađen ne "povuče" vise iz tog PWM-a nego recimo prsa koja su se vec "ohladila" ranije ? Jer uvijek sam PWM pio nekih 2-3 minute poslije odrađenog treninga,pa otud neke (besmislene) sumnje. Ima li to ikakvog smisla?

2. u vezi unos UH. Uvijek sam unosio rizu,i samo rizu.Dakle ona mi je bila jedini i osnovno izvor UH . No vidjao sam da ljudi koriste i tjesteninu, pa cak i grašak kao zamjenu.,za krompir sam oduvijek. Ima li to smisla,tjestenina i grasak ?

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #10 poslato: Avgust 04, 2011, 03:12:18 posle podne »
1 kapsula ima pola grama BCAA (tako pise na amino.ba), znaci 2000 kapsula je ekvivalent 1 kg THE BCAA u prasku ako se ne varam.

Ok,super, to je ono sto sam zelio cuti. Hvala tenssa.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #11 poslato: Avgust 04, 2011, 05:09:07 posle podne »
Jos nesto me zanima.

1. Prije sam imao obicaj raditi trbusnjake ponedjeljkom i cetvrtkom,odnosno kada sam radio prsa i ramena. I kao i svi (pretpostavljam) radio sam ih po zavrsetku treninga prsa / ramena kroz nekih 7-8 serija,ne vise od 20 ponavljanja. Ono sto me zanima je kada nakon takvog treninga popijem PWM, zar misic koji je netom odrađen ne "povuče" vise iz tog PWM-a nego recimo prsa koja su se vec "ohladila" ranije ? Jer uvijek sam PWM pio nekih 2-3 minute poslije odrađenog treninga,pa otud neke (besmislene) sumnje. Ima li to ikakvog smisla?

2. u vezi unos UH. Uvijek sam unosio rizu,i samo rizu.Dakle ona mi je bila jedini i osnovno izvor UH . No vidjao sam da ljudi koriste i tjesteninu, pa cak i grašak kao zamjenu.,za krompir sam oduvijek. Ima li to smisla,tjestenina i grasak ?

1.nemoj da se zamaras sa budalstinima vec radi NORMALAN I STANDARADAN trening,a SVI sigurno ne rade grudi i ramena niti mnogo toga vec rae jedna misic jedan dan..ali dobro..a sa ovim kao sto rekoh nemoj da se zamaras

2.pirinac,krmopri..ok..pusti price

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #12 poslato: Avgust 04, 2011, 05:37:54 posle podne »
Ne ne,nisi me dobro razumio,a mozda se ni ja nisam najbolje izjasnio. Mislio sam ponedjeljak grudi, a cetvrtak ramena. Znaci to je po jedna misicna grupa,ponedjeljak i petak znaci. Ni u kom slucaju ne bih radio te dvije grupe isti dan.

Ima li sad to pitanje smisla ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #13 poslato: Avgust 04, 2011, 05:47:39 posle podne »
ima smisla i ima smisla kako pijes pwm..dakle ne vozi brigu

Van mreže marko.simicic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Pitanja na koja bih zelio odgovor.
« Odgovor #14 poslato: Avgust 04, 2011, 05:55:51 posle podne »
oke,hvala !

Jos da te pitam koji mi BCAA preporucujes ?

Jesu li to dva ista shopa,ovaj Siledra u BiH i u Srbiji ? Ili oni jednosatvno narucuju iz Srbije za BiH ?