Septembar 20, 2024, 10:55:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dijeta.Ili bolje reci pokusaj dijete.Potrebni saveti.  (Pročitano 2097 puta)

Van mreže fratria

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Dijeta.Ili bolje reci pokusaj dijete.Potrebni saveti.
« poslato: Jul 21, 2011, 01:37:21 posle podne »
Pozdrav svim forumasima.

Citam(stvarno citam)ovaj forum vec neko vreme, i pokusavam da se sto bolje informisem oko ishrane, treninga...Imam sledeci problem.Skoro ceo zivot treniram fudbal, i nikad u zivotu nisam imao problem sa viskom kila.Imam 22 godine, visok sam 172, i imam 81 kilu.

Pre par meseci mi se desila povreda zbog koje sam morao da prekinem sa treninzima, onda je stigao ADSL u moj dom  >:( i naravno nepravilna ishrana, i dobio sam salo.Zelim da se resim viska kila posto ponovo pocinjem da treniram i jednostavno ne mogu sebe da gledam ugojenog.  :P Listao sam sve moguce teme o ishrani, zapisivao savete, i nasao sam ishranu od jednog clana(zapravo dijetu)za koju ste rekli da je ok, i resio sam da probam sa njom.Kopiracu vam ishranu, i svaki savet je naravno dobrodosao.Dodao bih da imam whey protein, a taj korisnik nije naveo protein u svoju ishranu.Znam da se pije ujutru pre treninga, ili uvece, pa bi ipak voleo da mi vi kazete kad je najbolje da ga pijem.Trening  mi je od 6 poslepodne, pa vi ako mislite da neki obrok i njegovo vreme nije u skladu sa vremenom treninga, korigujte.  :) Zapravo sad videh da nije napisano vreme jela, ali odprilike znam kad sta treba da jedem, mada bih opet morao da budem dosadan i da vas zamolim da mi kazete vreme obroka(valda kontate sta hocu da kazem).

Prvi dan : 80g ovsenih I 3 belanca,
                200g plietine 80g pirinca,
                tunjevina i neko povrce obicno paradajz pojedem uz to(ovde bih tunjevinu izbacio i ubacio piletinu 200g)
                200g piletine i salata,
                saka suncokreta (I ovde bih izbacio suncokret, sad ne znam dal da ubacim whey, posni sir ili nesto drugo, posto kontam da je ovo zadnji obrok)


Drugi dan: 60g ovsenih i 4 belanca,
                 150g junetlne i 100 g, krompira i salata,
                 konzerva tunjevine i 2 belanca,(ovde bih opet izbacio tunjevinu i ubacio junetinu opet kao prosli obrok i dodao neku salatu)
                 200g junetine i 80g pirinca,
                 neko voce...(isto izbacio i ubacio kao poslednji obrok gore)

treci dan: 4 belanca i jedno celo jaje,
                konzerva tunjevine,(izbacio i ubacio ribu, ili piletinu 200 g i salatu)
                200g pecene ribe, oslic, skusa, pastrmka, zavisi sta imam i salata,
                250g opet neka riba i salata
                50g badema ili saka suncokreta opet zavisi sta imam tad((isto izbacio i ubacio kao poslednji obrok gore)


cetvrti dan: 100g ovsenih sa sokom bez secera i 3 belanca,
                    150g piletine i 80g pirinca,
                     konzerva tunjevine,(izbaciti tunjevinu i ubaciti piletinu 150gr i salatu)
                    150g piletine i 100g pirinca plus neka salata,
                    150g krompira i 3 belanca

peti dan: 80g ovsenih i 3 belanca i jedno celo jaje,
               200g govedine i neka salata,
               konzerva tunjevine,(govedine 200 gr i salata)
               200g govedine i 80g pirinca plus neka salata,
               3 kuvana jajeta i kriska hleba,(isto kao i prvi dan, zadnji obrok)


sesti dan: 4 belanca i jedno celo jaje
                  250g pecene ribe
                  200g pecene ribe plus neka salata
                  konzerva tunjevine, naravno cedim ono ulje i vodu,
                  150g ribe i neka salata.


sedmi dan: 60g ovsenih i 3 belanca,
                  150g piletine i 100g pirinca,
                  150g piletine i 60g pirinca plus neka salata,
                  konzerva tunjevine,(Isto izbacio tunjevinu i ubacio piletinu 150g i salatu)
                  150g piletine


To je to.Skoro sve sam kopirao ali sam izbacio tunjevinu posto je jedan clan napisao da je bolje da se umesto tunjevine ubaci cisto meso i ja sam ubacivao ono meso koje je za taj dan na meniju  :) .

Kontam da sam negde pogresio, i ako sam pogresio spreman sam na svaku vrstu ispravke.Nisam najpametniji i fakticki ne znam nista, zato vas i pitam.Zahvalan sam svakom ko zeli da pomogne.

P.S.Jel bolje da hranu spremam na onom aparatu za kuvanje na pari, ili na elektricnom rostilju?

Van mreže fratria

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Dijeta.Ili bolje reci pokusaj dijete.Potrebni saveti.
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2011, 09:59:26 posle podne »
Neko?  :(

Van mreže Aleksandar87

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Dijeta.Ili bolje reci pokusaj dijete.Potrebni saveti.
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2011, 11:07:52 posle podne »
Jbg druze,ljudima je ocigledno dosadilo da citaju kilometarske postove i da odgovaraju na jedna te ista pitanja,tako da ti je bolje da sednes i procitas nesto,nije to nista strasno,pohvataces sve vrlo brzo,veruj mi,ne vredi ti da kopiras samo tudj jelovnik i da cekas da drugi ispravljaju umesto tebe,jbg...

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Dijeta.Ili bolje reci pokusaj dijete.Potrebni saveti.
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2011, 11:15:06 posle podne »
gledaj da ne unosis UH pred spavanje (najbolje bi bilo do poslijepodneva) i whey moze samo ujutro i poslije treninga, ne ide navece :)
navece jedi nesto sto ce se sporo apsorbovat, npr. pileca prsa ili posni sir ...
Train hard or go home !
www.amino.ba