Septembar 20, 2024, 12:22:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pitt force trening  (Pročitano 2696 puta)

Van mreže Stela

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 28
  • Fighterica
Pitt force trening
« poslato: Jul 20, 2011, 01:53:36 posle podne »
Pozdrav svima

Ispricavam se na pocetku za otvaranje nove teme, ako se po istom pitanju diskutiralo na nekom drugom mejstu, slobodno moderatori ovo zatvorite.

Naime nakon ljeta probat cu naci odgovarajuci  trening za povecanje mase, pa sam i razmisljala i o ovome navedenom u naslovu. Ovdje iskusnih vjezbaca ne manjka, pa me zanima da li su ikad nesto culi o tome, mozda probali, kakvi su rezultati u pogledu povecanja mislicne mase i snage... Koliko je opasno s obzirom na povrede. Zasto je taj trening jedino ozbiljnio razradjenna njemackim bodybuilding stranicama, dok ga drugdje u najmanju ruku manje koriste.

Tu je i objasnjenje nacina treninga


http://www.fitness-xl.de/pitt-force.html


Hvala na odgovorima...
Vježbati, vježbati i samo vježbati

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Pitt force trening
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2011, 12:38:56 posle podne »
Jel ima nesto na engleskom?  :D

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Pitt force trening
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2011, 05:28:16 posle podne »
Jel ima nesto na engleskom?  :D

imas gogle translate, ako vec nisi... :)
nego, jos jedna varijanta HIT treninga...meni se licno, ovako kako je napisan na linku koji je ostavljen, ne dopada
2 x nedeljno
1 dan
- kosi benc 10-20 ponavljanja sa tom PITT tehnikom
- cucanj 10-20
- pull over 10-20
2. dan
- zgibovi 10-20
- propadanja 10-20
- mrtvo  10-20

sve se radi u samo jednom setu, i fora ja da odmarate poslije svakog ponavljanja par sekundi, naravno sto vise odmicete sa ponavljanjima vise se i odmarate, na kraju do 20sec.
Tezina od koje se krece, e to nisam skapirao je valjda ona koju mozete regularno da podignete 10x...ali nisam siguran u ovo

Van mreže Stela

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 28
  • Fighterica
Odg: Pitt force trening
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2011, 01:03:35 posle podne »
sve se radi u samo jednom setu, i fora ja da odmarate poslije svakog ponavljanja par sekundi, naravno sto vise odmicete sa ponavljanjima vise se i odmarate, na kraju do 20sec.
Tezina od koje se krece, e to nisam skapirao je valjda ona koju mozete regularno da podignete 10x...ali nisam siguran u ovo
ű
10 puta, to mi  izgleda malo nelogicno.

Dakle ako bi ja isla raditi bench press sa 45 kg, onda ako nakon prvog ponavljanaj imam pauzu, koliko onda moram napraviti ponavljanaj takve vrste da bi se kvalitetno "napao" misic? Mislim da se radi o puno vecoj kolazi

Ali kad sam otvorila temu, vise sam mislila da razgovaramo o smislu takve vrste treninga u odnosu na klasican. Da li je mogucnost povrijedjivanja veca u sluvcaju takve vrste treninga?
Vježbati, vježbati i samo vježbati

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Pitt force trening
« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2011, 01:13:13 posle podne »
Za ovo oko tezine, rekoh nisam siguran, Njemacki slabo divanim, a pitanje je sta je googl preveo.
Ima smisla ako ides na 20 ponavljanja pa stavljas tezinu koju mozes samo 10x....jel tamo pise 10-20 ponavljanja, mada opet...samo nagadjam.

Pa vjerovatno da je mogucnost povrijedjivanja veca, ako te svaki put tjera da ides jace od prethodnog treninga. Ja se licno ne bih igrao sa HIT treninzima bez kvalitetne podrske svemu tome. Ovdje nigdje nije naveden nikakav deload ili cruising, a morao bi i on da postoji, jel je prosto nemoguce ovako stalno trenirati ( govorim o ovom PITT treningu ).
Ja sam malo exxperimentisao sa HIT treninzima i veoma sam zadovoljan, opet nekome ce ovo izgledati blesavo i nece se pronaci.