Septembar 20, 2024, 07:53:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Razlika izmedju kreatina?  (Pročitano 12901 puta)

Van mreže sivel

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Razlika izmedju kreatina?
« poslato: Jul 10, 2011, 10:47:24 posle podne »
MOzete li mi objasniti koja je razlika izmedju Kre-alkalyna,Kreatina monohidrata i Kreatina etyl ester?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2011, 05:58:56 pre podne »
milism da bi bilo veoma glupo da u opste krenem da pisem o omonohidratu jer se o njemu vec sve zna a i uzeti nesto a pre toga neznati nista o njemu...milslim..

sto se tice krealky

Kre alkalyn je najnoviji kreatin koji je otporan na zelucanu kiselinu, ne raspada se na kreatinin i na taj nacin brzo ulazi u krvotok. Zbog svog PH=12 maksimalno se apsorbue i ima 100% iskoristivost.
Nema tendenciju da irtira stomak/zeludac niti moze da izazove dehidraciju celije sto monohdrat moze da izazove ukoliko nije puferizovan i ukoliko telo treba da vuce vodu iz orgnizma da bi ga razgradiilo
itd itd itd

Ethyl ester....esterifikovan oblik kreatina povecava njegovu sposobnost prodiranja kroz celijski zid i poboljsava uticaj na celijsku funkciju u odnosu na neesterifikovani kreatin monohidrat..jedna od odlika
Kreatin ee se bolje apsorbuje i ne uzrokuje “kreatinsku nadutost”.....npr
ali
u zadnje vreme postoje neke studije,itd u kojima se govori da se ee u stomaku razlaze na......
ali ne bih o tome jer nisam imao takvo iskustvo
sve u svemu
jedan od najslabijih oblika kreatina u svakako bi neko ko prvi put ulazi u celu pricu trbealo da krene sa CEE pa onda dalje..a i bolje je zbog samog napredka..

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #2 poslato: Jul 11, 2011, 05:45:23 posle podne »
Da ne otvaram bezveze temu... Koristio sam monohidrat mjesec dana i 4 dana zbog obaveza nisam trenirao (ni koristio kreatin) , "ispuhao" sam ko balon... Prilicno sam demotivisan... Doduse snage mi nije nestalo , vjerovatno jer sam kombinirao beta alanin sa tim...Sta da radim ?
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2011, 05:48:44 posle podne »
Da ne otvaram bezveze temu... Koristio sam monohidrat mjesec dana i 4 dana zbog obaveza nisam trenirao (ni koristio kreatin) , "ispuhao" sam ko balon... Prilicno sam demotivisan... Doduse snage mi nije nestalo , vjerovatno jer sam kombinirao beta alanin sa tim...Sta da radim ?

a koji je razlog bio koristenja monohodrata?
to "napuhavanje" ili si imao neki konrketan razloga itd itd itd itd
molim te
samo nemoj da kazes da ti je cilj bila masa....

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #4 poslato: Jul 11, 2011, 05:57:31 posle podne »
Da ne otvaram bezveze temu... Koristio sam monohidrat mjesec dana i 4 dana zbog obaveza nisam trenirao (ni koristio kreatin) , "ispuhao" sam ko balon... Prilicno sam demotivisan... Doduse snage mi nije nestalo , vjerovatno jer sam kombinirao beta alanin sa tim...Sta da radim ?

a koji je razlog bio koristenja monohodrata?
to "napuhavanje" ili si imao neki konrketan razloga itd itd itd itd
molim te
samo nemoj da kazes da ti je cilj bila masa....
Pa tu i tamo masa,ali cilj mi je da se vratim u formu posto nisam trenirao(u teretani) 4-5 mjeseci zbog kosarke koje sam se definitivno odrekao  , mislim da sam pretjerao sa UH pa odatle nadutost pa je sve otislo u pm.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #5 poslato: Jul 11, 2011, 06:37:33 posle podne »
pa vidi
meni se cini da si ti jako dugo clan ovog foruma i da ovakve recenice nakon ovoliko vremena provedenog na istom ili su zajebancija ili ako to odista tako razmisljas onda je svako daljenje objasnjavanje vise nego u suvisno i uzaludno...
ja jednostavno ne mogu da verujem u ovo sto sam procitao od clana koji je tu skoro 2 god i gledjacui tvoja pitanje tj postove stekao sam utisak da si ti naucio dosta toga ali sada si me do te mere demanotvao da se odista pitam nekada i zbog ovakvih situacija dali je vredno sve ovo sto sam radio zadnjih 6 god itd it dit di

mislim
nakon ovoga

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,8779.msg227282.html#msg227282

ovakvo pitanje... :-[ :-[
« Poslednja izmena: Jul 11, 2011, 06:39:40 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže sivel

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2011, 06:57:25 posle podne »
milism da bi bilo veoma glupo da u opste krenem da pisem o omonohidratu jer se o njemu vec sve zna a i uzeti nesto a pre toga neznati nista o njemu...milslim..

sto se tice krealky

Kre alkalyn je najnoviji kreatin koji je otporan na zelucanu kiselinu, ne raspada se na kreatinin i na taj nacin brzo ulazi u krvotok. Zbog svog PH=12 maksimalno se apsorbue i ima 100% iskoristivost.
Nema tendenciju da irtira stomak/zeludac niti moze da izazove dehidraciju celije sto monohdrat moze da izazove ukoliko nije puferizovan i ukoliko telo treba da vuce vodu iz orgnizma da bi ga razgradiilo
itd itd itd

Ethyl ester....esterifikovan oblik kreatina povecava njegovu sposobnost prodiranja kroz celijski zid i poboljsava uticaj na celijsku funkciju u odnosu na neesterifikovani kreatin monohidrat..jedna od odlika
Kreatin ee se bolje apsorbuje i ne uzrokuje “kreatinsku nadutost”.....npr
ali
u zadnje vreme postoje neke studije,itd u kojima se govori da se ee u stomaku razlaze na......
ali ne bih o tome jer nisam imao takvo iskustvo
sve u svemu
jedan od najslabijih oblika kreatina u svakako bi neko ko prvi put ulazi u celu pricu trbealo da krene sa CEE pa onda dalje..a i bolje je zbog samog napredka..
Sobzorom da 6 meseci pijem monohidrat i on mi je pri kraju,da li je bolje da uzmem Kre-alkalyn ili da nastavim sa monohidratom?
Uzimao sam mono hidrat i pre godinu ipo dana,pa sam pravio pauzu u treningu uopste,pa sam opet uzeo monohidrat i pijem ga do danas.

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2011, 07:37:29 posle podne »
pa vidi
meni se cini da si ti jako dugo clan ovog foruma i da ovakve recenice nakon ovoliko vremena provedenog na istom ili su zajebancija ili ako to odista tako razmisljas onda je svako daljenje objasnjavanje vise nego u suvisno i uzaludno...
ja jednostavno ne mogu da verujem u ovo sto sam procitao od clana koji je tu skoro 2 god i gledjacui tvoja pitanje tj postove stekao sam utisak da si ti naucio dosta toga ali sada si me do te mere demanotvao da se odista pitam nekada i zbog ovakvih situacija dali je vredno sve ovo sto sam radio zadnjih 6 god itd it dit di

mislim
nakon ovoga

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,8779.msg227282.html#msg227282

ovakvo pitanje... :-[ :-[
Od te 2 godine ja sam 4-5 mjeseci proveo u teretani(slabo sam citao forum) , kao sto rekoh kosarku sam  definitivno batalio i sad se potpuno posvecujem teretani , ali meni je ovo prvi(valjda kako sam prestao sa kosarkom) put da se bukvalno "napusem" pa "ispusem" iako sam prije koristio monohidrat . Stari mi se vratio sa mora nije me mogao prepoznati. Malo mi je zakrzljalo znanje pa cu ga morati malo obnoviti. Uglavno sad cu izbaciti monohidrat(ionako nema ga jos nekih 100gr) skupit si kesha i uzet BCAA i GLUTAMIN.
Visok plećat moRe dobro mećat

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2011, 07:39:28 posle podne »
jedno pitanje...imam skoro citavu kutiju kreatina inkospor,stoji mi vec god dana jer ne treniram :D malo se stvrdnuo ali rok trajanja nije prosao..valja li to sad koristiti :)

Spartak

  • Gost
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2011, 07:49:15 posle podne »
jedno pitanje...imam skoro citavu kutiju kreatina inkospor,stoji mi vec god dana jer ne treniram :D malo se stvrdnuo ali rok trajanja nije prosao..valja li to sad koristiti :)

ako je stojao na suvom mjestu ok je.znam da neki kreatini imaju tendenciju da se stvrdnu

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2011, 08:00:07 posle podne »
u ormaru mi stojao,valjda je suvo ;D a nista,picu ga ako mi stomak izdrzi..hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2011, 05:21:18 pre podne »
Citat
Sobzorom da 6 meseci pijem monohidrat i on mi je pri kraju,da li je bolje da uzmem Kre-alkalyn ili da nastavim sa monohidratom?
Uzimao sam mono hidrat i pre godinu ipo dana,pa sam pravio pauzu u treningu uopste,pa sam opet uzeo monohidrat i pijem ga do danas.

promena je uvek dobro dosla  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #12 poslato: Jul 12, 2011, 05:22:53 pre podne »
Citat
Stari mi se vratio sa mora nije me mogao prepoznati.

bojim se da te stari nije mogao prepoznati od necega drugog
ali defitivno EPIC
stari ga nije mogoa prepoznati zbog upotrebe kreatina tj toliko se napuhao da je covek mislio kada je dosao kuci da mu je svarceneger (komandos) kucu zauzeo i trazi otkup za sinu mu  :D :D

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #13 poslato: Jul 12, 2011, 11:29:15 pre podne »

Od te 2 godine ja sam 4-5 mjeseci proveo u teretani(slabo sam citao forum) , kao sto rekoh kosarku sam  definitivno batalio i sad se potpuno posvecujem teretani , ali meni je ovo prvi(valjda kako sam prestao sa kosarkom) put da se bukvalno "napusem" pa "ispusem" iako sam prije koristio monohidrat . Stari mi se vratio sa mora nije me mogao prepoznati. Malo mi je zakrzljalo znanje pa cu ga morati malo obnoviti. Uglavno sad cu izbaciti monohidrat(ionako nema ga jos nekih 100gr) skupit si kesha i uzet BCAA i GLUTAMIN.
[/quote]
sredi ishranu (ako vec nije sredjena) da imas neki unos proteina od 2,5-3g po kg, kupi whey, pa onda ako budes imao para BCAA i glutamin ;)
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Razlika izmedju kreatina?
« Odgovor #14 poslato: Jul 12, 2011, 12:50:16 posle podne »

Od te 2 godine ja sam 4-5 mjeseci proveo u teretani(slabo sam citao forum) , kao sto rekoh kosarku sam  definitivno batalio i sad se potpuno posvecujem teretani , ali meni je ovo prvi(valjda kako sam prestao sa kosarkom) put da se bukvalno "napusem" pa "ispusem" iako sam prije koristio monohidrat . Stari mi se vratio sa mora nije me mogao prepoznati. Malo mi je zakrzljalo znanje pa cu ga morati malo obnoviti. Uglavno sad cu izbaciti monohidrat(ionako nema ga jos nekih 100gr) skupit si kesha i uzet BCAA i GLUTAMIN.
sredi ishranu (ako vec nije sredjena) da imas neki unos proteina od 2,5-3g po kg, kupi whey, pa onda ako budes imao para BCAA i glutamin ;)
[/quote]
Ishrana je sredjena , negdje oko 250gr P dnevno(98kg)...Whey imam(iso sensation) BCAA i GLUTAMIN imam u planu da nabavim...
Citat
Stari mi se vratio sa mora nije me mogao prepoznati.

bojim se da te stari nije mogao prepoznati od necega drugog
ali defitivno EPIC
stari ga nije mogoa prepoznati zbog upotrebe kreatina tj toliko se napuhao da je covek mislio kada je dosao kuci da mu je svarceneger (komandos) kucu zauzeo i trazi otkup za sinu mu  :D :D
To sam vise figurativno rekao nego je tako. Pedja imam osjecaj da me ne razumijes sta hocu da kazem tj. pogresno si protumacio , mozda sam se i ja pogresno izrazio.
Visok plećat moRe dobro mećat