Septembar 20, 2024, 09:18:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Misljenje o ishrani i treninzima  (Pročitano 55482 puta)

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #225 poslato: Februar 06, 2012, 06:52:48 posle podne »
Ne gresim ja u ovom slucaju nego on ;), ja nikada ne bih isao sa sat vremena plivanja i onda samo jedan obrok kasnije teretana. Nisam bio dovoljno jasan, po meni bi idealno bilo posle plivanja P+M pa tri sata kasnije P+UH pa 1.5-2h treninga tegovima.

Za glutamin moguce da gresim ali ako je u pitanju aerobni trening i ako se radi o rasponu izmedju 60-70% od max otkucaja ne vidim poentu antikatabolika jer ni ne vidim katabolizam u ovom vidu treninga.

Posle treninga tegovima i pred spavanje se slazem, mada ako cemo da cepamo dlake onda tu ima mesta i za Vitamin C+Vitamin E a pred spavanje Arginin i ZMA ;D

Za dextrozu ne vidim zasto je mnogo, ako te ne mrzi molim te mi pojasni, znam da je s'vremenom pala sa 60-100gr na 30-40gr a koliko vidim jos ide dole. Ja je koristim oko 35gr u pwm-u a znam gro ljudi koji ide 20gr dexa + 15gr malta
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #226 poslato: Februar 06, 2012, 06:59:04 posle podne »
Ne gresim ja u ovom slucaju nego on ;), ja nikada ne bih isao sa sat vremena plivanja i onda samo jedan obrok kasnije teretana. Nisam bio dovoljno jasan, po meni bi idealno bilo posle plivanja P+M pa tri sata kasnije P+UH pa 1.5-2h treninga tegovima.
takav je bio danasnji raspored, tako se raspodelilo vreme, i ja sam generalno zadovoljan ;)
svaki organizam je individua, bio sam i previše snažan u teretani danas :) iako sam sa bazenom završio u 14h , u 14:15 pojeo onaj obrok, a u teretanu otišao malo posle 16h..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #227 poslato: Februar 06, 2012, 07:08:33 posle podne »
Djape hocu ja da budem previse snazan u teretani:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #228 poslato: Februar 06, 2012, 07:11:03 posle podne »
Djape hocu ja da budem previse snazan u teretani:-)
hahaha
poludeo sam danas, a sve je krenulo na bazenu, pa se posle nastavilo u teretani :D
kad sam ispijao pwm osecao sam se kao car, to su mnogo lepi momenti ufff

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #229 poslato: Februar 07, 2012, 06:45:28 pre podne »
nesto tipa bademi ili orasi su ok sa elom ako mozes to tako da jedes
a integrlani hleb kod nas pravi ima samo oni nemacki OD CELOG ZRNA jer su ovo po pekarama sve obojena brasna

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #230 poslato: Februar 07, 2012, 07:39:40 pre podne »
nesto tipa bademi ili orasi su ok sa elom ako mozes to tako da jedes
a integrlani hleb kod nas pravi ima samo oni nemacki OD CELOG ZRNA jer su ovo po pekarama sve obojena brasna
Gde ima da se kupi taj hleb. Ja sam nasao u Maxiju neki sa suncokretom od BPI-a, pise na njemu da je mesavina T550 i T850, e sad koliko je to tacno nemam pojma. Na ostalim inegralnim i crnim hlebovima pise T500 pa mi nije jasno kako mogu onda to da budu crni hlebovi ako za crni hleb treba brasno T1100 valjda za koje sam cuo da ne postoji u Srbiji :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #231 poslato: Februar 07, 2012, 07:43:49 pre podne »
Djokili bolje uzmi jedi ciglu ukusnija je i bitno jeftinija. Ima u merkatoru ja koliko znam
Men sana in corpore sano !

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #232 poslato: Februar 07, 2012, 07:55:51 pre podne »
Meni je on ukusan i jos je isecen, samo sto ga sada ne jedem jer pazim kakve UH unosim :)

Van mreže S.L.

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #233 poslato: Februar 07, 2012, 08:53:00 pre podne »
Ima u Maxiju crni hleb od celog zrna ali 300 g kosta 180 din.  :o Ja sam ga kupio par puta,ukus je odlican...
:) ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #234 poslato: Februar 07, 2012, 10:30:28 pre podne »
ja kupujem u rodicu neki nemacki FITNESSBROT i 500 gr kosta 300 din
dok se ne navkines odvrtan je ali sada mi dodje kao kolac

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #235 poslato: Februar 07, 2012, 10:39:33 pre podne »
Skupo kod vas, kod nas izadje oko 190 dinara kad se marke pretvore u dinare...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #236 poslato: Februar 07, 2012, 11:10:49 pre podne »
Ne gresim ja u ovom slucaju nego on ;), ja nikada ne bih isao sa sat vremena plivanja i onda samo jedan obrok kasnije teretana. Nisam bio dovoljno jasan, po meni bi idealno bilo posle plivanja P+M pa tri sata kasnije P+UH pa 1.5-2h treninga tegovima.

Za glutamin moguce da gresim ali ako je u pitanju aerobni trening i ako se radi o rasponu izmedju 60-70% od max otkucaja ne vidim poentu antikatabolika jer ni ne vidim katabolizam u ovom vidu treninga.

Posle treninga tegovima i pred spavanje se slazem, mada ako cemo da cepamo dlake onda tu ima mesta i za Vitamin C+Vitamin E a pred spavanje Arginin i ZMA ;D

Za dextrozu ne vidim zasto je mnogo, ako te ne mrzi molim te mi pojasni, znam da je s'vremenom pala sa 60-100gr na 30-40gr a koliko vidim jos ide dole. Ja je koristim oko 35gr u pwm-u a znam gro ljudi koji ide 20gr dexa + 15gr malta

druze
ti nisi uzeo cinjenicu da je on REKREATIVAC sa ciljem da skine visak kg!
dakle

ovi obroci posle ili plivanja ili pred teretanu u njegovom slucaju gube smisao jer njemu je bolje da DOPUNI glikogen posle plivanja da da bude siguran da se slucjano nece POJAVITI visak UH kao sto je to moguce u slucaju kada je trening zavrsen,windows zatvoren,hormoni (inuslin,gh) u stanju mirovanja i onda da na tu pricu nabaci obrok sa UH
BAS OBRATNO bi trebala prica da ide od one koju si ti rekao jer on ima cilj taj koji je objasnio i sgurno je bolje da pred trening uzima B+M iz razloga sto ce onda biti siguran da ce da maximalno angazuje energiju iz masti a ne da se trudi da potorsi glik tj energiju nabijenu sa obrokom pred trening koji je sadrzao UH.Ono malo glik st ostane,ako konzumira UH psole treninga,sigurno ce biti svetslonom brzinom iskorisceno na pocetku samog treninga sa tegovima.Mislim da je ovaj deo sada vise nego jasan

prijatelju,kada si na DIJETI onda brj otkucaja i matetemtaika PADAJU U DRUGI plan jer su ovo ljudi koji su rekretavici sa ciljem da sto jednostavnije skinu visak kg i da sto je vise moguce sacuvaj misic.
Najjednsotavniji i najprostiji nacin a da im se ne ulazi u glupe price o studjima izvoidljivosti i % RM i svemu ostalom u cemu se i mnogi oni koji to citaju apsolutno ne snlaze vec samo lupaju,je taj da ima se na sto jednostavniji nacin UPROSTI cela prica,a prica je ta da to nema veze dali je 60-7-ili 90 % od max br otkucaja iz razloga sto rizik od KATABOLIZMA uvek kod tih i takvih osoba postoji,a pogtovo u njegovom slucaju je extremeno izrazen s obizrom ako uzmes ono sto ja najvise mrzim a to je matemtaika pa vidis da on u toku celog dana unosi maltene onoliko B koliko je dovljno ili je na ivici da uleti u katabolizam a s obzirom da neznamo kako trenira,ja sam gotovo u to vise nego siguran.
stara poslovica glasi-BOLJE SPRECITI,nego LECITI pa je ovo sigurno bolji put,a pogtovo sto ima preparat u kojemu ne moze da razdvoji bcaa od glm.
dakle i ovo smo savladili
dalje

necemo da pricamo o svemu sto moze da ide pred spavanje jer on to momak nema i rekao je sa cim raspolaze i ja mu rekoh najbolji nacin a da ne budu bacene pare.e sada,na njemu je da slusa,primeni,javi..ili obratno.da odbaci ono sta njemu se cini bez veze

ismershis
ja sam o dextrozi tj prostim secerima toliko puta vec pisao da me odista vec mrzi da se ponavljam po ko zna koji put.
ja sam jedan od ljudi koji je do pre 5 god uzima 100 gr u pwm
pad je drastican iz razloga sto je dokazano U EMPIRJI i to nisam ja dookazao ali sam PRIMENIO i uvdeo da je najblje iz razloga sto svaki oblik prostih secera a koji je nama potreban imas razlciti pik tj udar na pankreas
pa je tako dextoroza najvece smece kada je u pitnju prosti oblik secera ,ali je opet sa druge strane NEIZBEZNA i kombianciji
ovo ti je prica o vitargu,pure muslce carbsu,waxy ILI OSALIM OBLICMA SECERA koji se danas stavljaju u pwm
razlog tome je npr
dextorxa ima udar na pankreas da POSTEPENO izlucuje inuslin,ali sto je najveci problem je taj sto da odrzava na visokom nivou dugo vreme tj previse i ostaje visok cak i posle zatvaranja WoO
MALTODEX ima udar snazean i brz i veoma brzo iritra pankreas,naglo poidzie inuslin,ali isto tako jos brze pada-OPET NIJE DBORO jer se ne stigne odraditi citav proces guranja gradivnih materija u plazmu
waxy je tu negde srednjih vrednosti ali ni on nema neku narocitu sposobnost da inuslin buse staiblan oniliko koliko je potrebno
dakle,pricam o dozama u kojima se do sada korostio secer a to je od 45 pa na vise!!!
zasto sada postoje mesavine SVIH ovih secera,u veoma preciznim kolcinima tipoa 4x 5 ili 3 x 7 gr ili kako god (ovisi od brenda do brenda) koji sa svojim idealnim omerom uticu na pankreas tacno onako KAKO BI TREBALO da uticu a to je da

1.iritiraju pankreas (svako u svoje vreme -kada treba)
2.inuslin uz pomoc njih je u stabilnoj koncnetraciji citavo vreme dok traje wOo
3.INSULIN pada tacno onim redosledom kojim je i podginut sa tim da nema kasnije rizika od insulinksih rupa i nenaadnih udara (kada im nije vreme)
ovde udare ti naravnoNEMOZES da osetis (postoje i neretki slucajevi da se oseti ohoooooo,i te kako u vidu hypo-a..zamagljken vid,nekontolisano znojenje,mucnina,nedostatak apetita i sl) ali NE MORA DA ZNACI tj da se oseti da je nivo secera u krvi previse nizak sto za sobom nosi mnoge posledice po ili REKREATIVCA ili ONOGA KO JE I MALO OZBILJNI
ovo je UKRATKO i nadam se da odista sam uspeo u kratkom izlaganju da resim ove stvari

Van mreže Djape_

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #237 poslato: Februar 07, 2012, 02:17:28 posle podne »
ti nisi uzeo cinjenicu da je on REKREATIVAC sa ciljem da skine visak kg!

tacno tako!
Doduse cifra koju vaga pokazuje nije problem, visok sam 183cm, imam 82kg.
Vec taj preostali visak salca u predelu stomaka i grudi :) deluje mi kao da se to spustilo malo, upravo zato sto sam dosta smrsao, pa se sada trudim da to zategnem i istrosim

necemo da pricamo o svemu sto moze da ide pred spavanje jer on to momak nema i rekao je sa cim raspolaze i ja mu rekoh najbolji nacin a da ne budu bacene pare.e sada,na njemu je da slusa,primeni,javi..ili obratno.da odbaci ono sta njemu se cini bez veze

trudim se da se pridrzavam svega, i jos mi je lakse uz sve ove savete koje sam dobio.
Zadovoljan sam rezultatima, sto mi daje volju i naoruzan sam strpljenjem :)
Sto se tice supl. ovo je neki optimum koji sebi mogu da prisustim trenutno (whey,l-carnitin, bcaa-glut,krealk,tecne ak,omega-3)


Pored glut. sta se jos savetuje od supl. pred spavanje?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #238 poslato: Februar 07, 2012, 02:54:57 posle podne »
Ja cu samo jos jednom da ponovim... glutamin je blago receno ok suplement, i kod mene ce uvek naci mesto kada se ima malo vise kinte... ko ima intenzivne treninge i sklon je upalama, svakako preporuka za suplement koji je za oporavak jaaaaako dobar (jbg u dozama koje treba da se ispostuju)...

Ovo sto si nabrojao je sasvim ok kolicina suplemenata za nekoga ko je na rekreativnom nivou, tako da se posveti ishrani 100% i rezultat nece izostati... Bilo bi lepo i da stavis neke slike, zato sto obicno to "malo sa donjeg stomaka i grudi" bude malo vise pa se ljudi negativno iznenade koliko im je malo misica ostalo/koliko su ih zapravo imali ispod sala... Tako da po ovome sto si napisao, moze da se desi da ti je bolje da raspalis po kvalitetnoj klopi jo 10ak kg gore pa da to onda seces na tih 80ak kg...  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #239 poslato: Februar 07, 2012, 02:56:39 posle podne »
relani imas dosta dobru suplemtaciju koju treba da iskoristis onako kako je receno
jedino sto mozes umesto ella sir-a naravno cassein da ubacis
i da
taj l carnitin je bacanje para ispod 2000 mg tj 2 gr -racunaj sa tim