Septembar 21, 2024, 05:09:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Misljenje o ishrani i treninzima  (Pročitano 55599 puta)

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #75 poslato: Jul 03, 2011, 02:53:37 posle podne »
Pozdrav svima, treniram tek nekih dva mjeseca i ako moze neko da mi prokomentarise sadasnju ishranu, koju uklapam zavisno od posla i obaveza. Kad sam poceo trenirati imao sam oko 75 kg, visok 183 cm, malo viska oko struka ali izgledam mrsavo.

6 15  ovsene 150 gr i mjerica wheya (ostavim ovsene u vodi da prenoce pa blendujem sa wheyom ujutro) whey Syntrax koncetrat
8 00 trening (utor, srijed, pet i sub)
9 15 PWM (1 1/2 mjerice wheya i 30 gr dexa)
9 40 120 gr pirinca blendovan sa 10 gr wheya (radi arome i da ga brze progutam na poslu)
10 00 150-200 gr pileci file
13 00 vindijin svjezi sir( 12 grP 3grUH i 4grM)
16 00 kuvano jelo pasulj, grasak, corba sa 150 gr crvenog mesa (nekad jagnjece ili junece)
19 00 150-200 gr pileceg file
21 30 120 gr tunjevine sa salatom od povrca ili tri jaja cijela i tri bjelanceta (ponekad ovaj obrok preskocim)
11 00 vindijin svjezi sir

Moram da napomenem da ponekad imam problema sa stomakom tj dijareju. Ne znam da li je moguce od kolicine hrane ili od praska.

Nadam se da ce neko da mi pomogne oko sastavljanja optimalnog jelovnika obzirom na obaveze zbog kojih tesko mogu proversti neko duze vrijeme oko pripreme hrane.

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #76 poslato: Jul 03, 2011, 03:44:54 posle podne »
Da ponovim pitanje:
Drugari, opet ja. Jbg, znam da sam dosadan, ali imam jednu dilemu. Inace, pridrzavam se svega i ide mi stvarno dobro, ali tek je pocetak.
Sredom od 10 uvece igram fudbal, taj dan bih iskoristio da "odmorim". Animal cuts da uzmem ujutru na prazan stmak i vise da ne uzimam u toku tog dana?
Hvala najlepse

I jel ok da uzmem neki kompleks vitamina i minerala, pise da je bez secera, ali sa zasladjivacima? Pliz za odgovor
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #77 poslato: Jul 03, 2011, 04:51:47 posle podne »
9 15 PWM (1 1/2 mjerice wheya i 30 gr dexa)
zasto pola mjerice ?

9 40 120 gr pirinca blendovan sa 10 gr wheya (radi arome i da ga brze progutam na poslu)
10 00 150-200 gr pileci file
zasto odmah u roku od 45min imas recimo 3 obroka, a poslije pravis pauze od 3h  izmedju svakog obroka
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #78 poslato: Jul 03, 2011, 05:04:31 posle podne »
Mjerica i po kako sam ja shvatio iz prilozenog.

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #79 poslato: Jul 03, 2011, 05:09:27 posle podne »
@mrle1982
Kad ne treniras AC uzimas ujutru na prazan stomak i tokom dana (takodje gledas da je na prazan stomak. Posle jedno 30-ak minuta mozes da jedes). Napravi odprilike jednak razmak vremenski izmedju prve doze, druge doze i vremena kada ides na spavanje. Ja bih ga pio najkasnije u 6-7 sati popodne (u ovom tvom slucaju), kako bih mogao normalno da spavam.

@Vladocg
Nisi rekao sta je cilj: skidanje sala ili radis masu.
U svakom slucaju u ovaj obrok u 9:40 ubaci i ovu piletinu koju si mislio da jedes u 10.
Ako nemas bolji sir (sa istim procentom proteina, ali sa manje masti i UH) onda jedi taj vindijin (jedno 250g).
U 19h dodaj vlakna (kupus, krastavac, zelena salata, brokoli...). A mogao bi i jos negde da ih ubacis, jer mi se cini da imas malo vlakana u ishrani.
Kad ti je ovaj poslednji obrok (ovaj sir sto si napisao da je u 11 - pretpostavljam da je greska). Nemoj da preskaces obroke.
Ovaj obrok u 16h se nadam da nije spreman "Old school" (u nekom restoranu pretpostavljam), meso masno, jos i u ovoj corbi mast/ulje... A i ne vidim razlog zasto bi neko u jednom obroku jeo i pasulj i grasak.

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #80 poslato: Jul 03, 2011, 05:18:41 posle podne »
Mjerica i po kako sam ja shvatio iz prilozenog.
da, upravu si :) moja greska
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #81 poslato: Jul 03, 2011, 07:58:17 posle podne »
9 15 PWM (1 1/2 mjerice wheya i 30 gr dexa)
zasto pola mjerice ?
Nije pola nego mjerica i po wheya.
9 40 120 gr pirinca blendovan sa 10 gr wheya (radi arome i da ga brze progutam na poslu)
10 00 150-200 gr pileci file
zasto odmah u roku od 45min imas recimo 3 obroka, a poslije pravis pauze od 3h  izmedju svakog obroka
PWM je odmah nakon treninga, prvi cvrsti obrok je 40 min posle treninga samo sto pojedem prvo pirinac tj UH pa meso (razmak 10 -15 min), to je u stvari jedan obrok.

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #82 poslato: Jul 03, 2011, 08:06:45 posle podne »
Nisi rekao sta je cilj: skidanje sala ili radis masu.
U svakom slucaju u ovaj obrok u 9:40 ubaci i ovu piletinu koju si mislio da jedes u 10.
Ako nemas bolji sir (sa istim procentom proteina, ali sa manje masti i UH) onda jedi taj vindijin (jedno 250g).
U 19h dodaj vlakna (kupus, krastavac, zelena salata, brokoli...). A mogao bi i jos negde da ih ubacis, jer mi se cini da imas malo vlakana u ishrani.
Kad ti je ovaj poslednji obrok (ovaj sir sto si napisao da je u 11 - pretpostavljam da je greska). Nemoj da preskaces obroke.
Ovaj obrok u 16h se nadam da nije spreman "Old school" (u nekom restoranu pretpostavljam), meso masno, jos i u ovoj corbi mast/ulje... A i ne vidim razlog zasto bi neko u jednom obroku jeo i pasulj i grasak.
Odlucio sam da radim na masi 12 mjeseci pa da se tek onda pozabavim skidanjem sala.
Istina je da imam malo vlakan tj povrca u ishrani, da li moze doci u obzir povrce koje se kupuje u teglama (krastavac, kis paprika i sl)?
Taj obrok mi jeste u 11 jer tada idem na spavanje, pojedem 250 grama vindijinog sira jer Ele u CG nema osim Dukata koji je 3.20 eura 500 gr.
Ne jedem pasulj i grasak zajedno nego alternativno. To ja ne spremam nego supruga kao rucak za "sve" ne stavlja ulje i sl ali meso je ili nemasno telece mada je ponekad i jagnjece.


Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #83 poslato: Jul 03, 2011, 08:36:00 posle podne »
Nemoj to iz tegle, jer, ajde sto ima puno soli, nego je i puno secera.
Opet ja kazem da ti lose pises... Pises da ti je pretposlednji obrok u 21:30, a poslednji u 11??? Sigurno mislis na 23:00... Zato pitam.
Inace si dobro sastavio jelovnik. Ja bi ujutru umesto whey-a uzeo jaja/belanca, ali moze i ovako. Pogledaj samo koliko je ovo kalorijski ukupno. I prati situaciju, pa ako pocnes da se mastis, smanji UH (ja bi u tom slucaju prvo izbacio ovaj pasulj/grasak, a umesto toga uzeo povrce), a ako vidis da ne napredujes, onda povecaj za 200-ak kcal (sobzirom da imas dovoljno UH, ja bih ubacio vise mesa).

A sto se spremanja tice, radi kao i vecina: spremaj vecu kolicinu hrane odjednom. Bilo da kuvas (ja koristim onaj aparat za kuvanje na pari) ili przis/peces (teflonski tiganj je super, ili ako ti je lakse rerna), kuvaj za nekoliko dana odjednom. Ja recimo piletinu przim/kuvam za 3 dana odjednom, pirinac isto za 3 dana... Zavrsis to za sat vremena i naredna 3 dana si miran.

@mrle1982
Ja prvi put cujem za multivitamine sa zasladjivacima. Daj link da vidimo sta je to. A mozes lepo da uzmes recimo Dymatize Super Multi (ili bilo koji drugi, pogledaj na Pedjinom shopu).

Van mreže Vladocg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #84 poslato: Jul 03, 2011, 08:48:25 posle podne »
Opet ja kazem da ti lose pises... Pises da ti je pretposlednji obrok u 21:30, a poslednji u 11??? Sigurno mislis na 23:00... Zato pitam.
Inace si dobro sastavio jelovnik. Ja bi ujutru umesto whey-a uzeo jaja/belanca, ali moze i ovako. Pogledaj samo koliko je ovo kalorijski ukupno. I prati situaciju, pa ako pocnes da se mastis, smanji UH (ja bi u tom slucaju prvo izbacio ovaj pasulj/grasak, a umesto toga uzeo povrce), a ako vidis da ne napredujes, onda povecaj za 200-ak kcal (sobzirom da imas dovoljno UH, ja bih ubacio vise mesa).
Da 23 h, nisam shvatio da mislis na to. Pokusava da rasporedim UH u tri obroka 1, 2, i 4 (po 100 gr UH). Osim 4 treninga nedeljno u teretani nemam druge fizicke aktivnosti pa je moguce da je mnogo UH.

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #85 poslato: Jul 04, 2011, 03:55:43 posle podne »
Drugari opet ja. Mozda je cudno ili glupo pitanje, ali neverovatno je da nisam gladan, osecam se sjajno, treniram kao zmaj, trcim svako jutro pa me brine jel ishrana ok? Nemoguce da imam toliko energije.

6:30 - Animal cuts
7:00 - trcanje
8:00 - Ovsene pahuljice+whey
11:00 - salata (krastavac ili zelena ili paradajz) + belanca + omega 3
15:00 - kuvana piletina + salata
17:30 - Animal cuts
18:00 - Trening
*nakon treninga Whey
20:15 - Piletina + pirinac ili krompir
23:00 - Ella sir

Trosim se kao lud, znojim se, trcim, treniram kao nikad i ustajem lagano, na poslu sam koncentrisan. Jel ovo sve ok?
« Poslednja izmena: Jul 04, 2011, 03:59:22 posle podne mrle1982 »
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #86 poslato: Jul 04, 2011, 04:20:30 posle podne »
druze, nisi naveo kolicine :) mozda ti pojedes 200g rize u jednom obroku, pa se dobro i osjecas :D
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #87 poslato: Jul 04, 2011, 04:25:08 posle podne »
6:30 - Animal cuts
7:00 - trcanje
8:00 - Ovsene pahuljice+whey - sad jbg - 4 supene kasike pahuljica i merica proteina
11:00 - salata (krastavac ili zelena ili paradajz) + belanca + omega 3 - jedan krastavac, jedan paradajz, 4-5 belanaca + omega 3
15:00 - kuvana piletina + salata - 200-300 grama piletine
17:30 - Animal cuts
18:00 - Trening
*nakon treninga Whey - jedna i po merica
20:15 - Piletina + pirinac ili krompir - 300 grama piletine + 1 krompir (kuvan naravno) ili dve supene kasike kuvanog pirinca, nisam merio koliko je
23:00 - Ella sir

Izvinjavam se, ako imate bilo kakav predlog, rado cu se pridrzavati, stvarno sam uporan i dosledan, samo kazite
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #88 poslato: Jul 04, 2011, 04:28:02 posle podne »
Da, inace, radim stvarno dobar trening u teretani, ali se tokom dana ne krecem jer radim za kompom 8-10 sati
Imam 183 cm i sada 110 kg. (Do pre mesec dva sam imao 121 kg)
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #89 poslato: Jul 04, 2011, 04:33:09 posle podne »
neznam iz kog razloga se bunis
nastavi tako kako ide do sada...i sve ce biti ok