Septembar 20, 2024, 09:33:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Misljenje o ishrani i treninzima  (Pročitano 55493 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #30 poslato: Jun 27, 2011, 02:51:51 posle podne »
Aaaaaa....pa dobro...prvo s jedne strane Velebita na plodove TORA, a posle sa druge strane Velebita ponesi jagnje i baci u more, pa na plodove MORA:)

mudro zboris...

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #31 poslato: Jun 27, 2011, 04:03:57 posle podne »
moze hleb ako je pravi integralni

http://www.mestemacher-gmbh.com/product-line/diet-and-fitness-breads/fitness-bread
Moze ovaj?

I sto se tice povrca, moze li ponekad da se ubaci smrznuto frikomovo povrce (mediteran ili fitness mjesavina)

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #32 poslato: Jun 27, 2011, 04:35:12 posle podne »
Matori, dosta bolje...  :)

Povrce mozes uz svaki obrok, hleb i voce zaboravi na dijeti.

dorucak: kajgana (4bjelanca i 2zumanca) sa ovsenim ili 2 jaja na oko ili kuvana i salata - jaja da ali samo ako su na teflonu bez ulja

i bademe prebaci bolje u ovu uzinu pred veceru a izbaci iz rucka

Mrzi me da mjerim koliko cega pojedem, ali je sve u normalnim kolicinama... i to cu odraditi! - nikako nije dobar pristup, jer bi trebalo da ispostujes neke kolicine, al to smo vec pisali...

Sto se tice treninga, prije dorucka trcanje (30min/4.5km) ili (10min lagano trcanje, 15min hiit (30sec sprint, 90sec kaskanje), 5min lagano trcanje) - nije dobro razjebaces kolena (nisi procitao lepo sta sam ti napisao STEPER ILI BICIKL)

Prije treninga popijem gutljaj twinlab mega l-carnitina. - ovo nece imati nekog uticaja na celu pricu (mogao si te pare bolje da potrosis, npr. na Whey posle treninga)

Trening sa tegovima opet nigde nisam video?

Nisam racunao, ali mi se cini da ces imati veliki sok na organizam sa ovakvim cal unosom, i napravices isti problem kao sa pocetka price... Ako vec hoces da krenes odmah sa dijetom, najbolje je sa rotacijama primerenim tebi, a u tom slucaju ovo ne moze da ti bude svakodnevna ishrana nego treba da menjas kolicinu hidrata iz dana u dan...

I jos jedna stvar, nemoj da se zaleces u dijetu i da mislis kako te extra radi, a onda kada stane skidanje kg da kukas sta i kako dalje, nego citaj i napravi plan sta i kako i za vreme i posle dijete...  ;)


Za sada ne radim trening sa tegovima ali cim pocnem podijelicu ga sa vama...
Sto se tice kardia, fokusiracu se na voznju bicikla i ponekad trcanje (jbga tvrdoglav sam :) )
Ispicu bocicu l-carnitina pa cu preci na whey (a da koristim i jedno i drugo zajedno? )

evo danasnjeg menija (sa gramazama)
dorucak: kajgana (2 jaja, 50g ovsenih pahuljica, 200g smrznutog povrca frikom mediteranska mjesavina)
uzina: pastrmka (350g cijela riba prije przenja), 200g kuvanog krompira, 35g fitness hleba, 150g zelene salate sa masl.uljem
rucak: pilece bijelo 150g, 35g fitness hleba, svjezeg krastavca,zelene  paprike sa masl.uljem
uzina: tunjevina 150g, 350g svjezeg krastavca, 50g zelene paprike sa masl.uljem, 50g badema
vecera: sir meglle light 200g, 350g svjezeg krastavca

A za dijetu sa rotacijama mi je potrebno malo  vremena (da provalim tacno sta i kako), javljam se kad mi negdje zaskripi.


Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #33 poslato: Jun 27, 2011, 10:27:05 posle podne »
1. obrok imas malo proteina
2. obrok nije pozeljno da mixujes hleb i krompir
3.vecera - proveri sastav sira, bitno je da je bez uh i sa jako malo masti (ako mozes uzmi casein umesto ovih zezalica)

Ostalo deluje oki...  ;)

Ja bi ubacio jos jedan kardio popodne ako neces tegove jos uvek...

Mozes whey da koristis nevezano od svega ali je najbolje posle treninga sa opterecenjem.

Onaj hleb sto si stavio gore verovatno moze (posto nece da mi otvori link - ukratko, trebalo bi da je od brasna T1100 - a tog brasna nema u Srbiji i da ima vlakana, da bi bilo siguran da je od pravog crnog hleba, tako da jedino ako je neka uvoz varijanta)

Javljaj rezultate  :)

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #34 poslato: Jun 28, 2011, 02:30:07 pre podne »
1. Pravicu kajganu od 4 bjelanca i 2 zumanca...
2. Izbacicu hleb
3. sastav sira - Energ. vrijednost: 330 kJ (78kcal )
bjelančevine: 12,4 g
ugljikohidrati: 2,7 g
mliječna mast: 2 g znam da nije savrsen ali ...

Popodnevni trening ubacam sigurno, samo mi se u teretanu nikako ne ide (a da radim sklekove,razboj...?)

Kada pocnem sa tegovima, uzecu whey.

Sastav hleba:
Ingredients: crushed whole rye grains (27 %), oat (12 %) whole meal rye flour (12 %), water, iodized salt, wheat germs (1 %), oat fiber, yeast.
No preservatives.
Nutrition Facts (100 g contains on average):
                                                      particularly important for:
Energy   730kj (172 kcal)   
Protein   6,0 g                                          Muscles, Cells, Tissues
Carbohydrates   33,0 g                          Performance
of which sugars   0,8 g   
Fat   1,8 g                                                  Energy reserves
of which saturated fat   0,5 g   
Cholesterol   0 g   
Fiber   8,4 g                                                  Healthy Digestion
Sodium   0,48 g   


Sada imam 98.4kg (nikad manje  :) ). Mjerim se svakog ponedeljka, proslog sam imao 100kg.


« Poslednja izmena: Jun 28, 2011, 02:34:19 pre podne zebra »

Van mreže zebra

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #35 poslato: Jun 28, 2011, 02:35:47 pre podne »
98.4kg - 27.06.2011.

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #36 poslato: Jun 30, 2011, 11:07:26 pre podne »
Odakle si? Gde ima da se kupi ovaj hleb? I koliko kosta?
To je najbolji hleb (od svih integralnih hlebova) koje sam video kod nas (tacnije u Beogradu).  Pravljen od razi i ovsa, i to sve od celog zrna slomljenog ili od integralnog brasna, plus su mu dodata vlakna.

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #37 poslato: Jun 30, 2011, 01:19:48 posle podne »
OK momci, citam forum, citao sam ga i dok se nisam registrovao. Apsolutno mi je jasno kakva je situacija i sta mi je ciniti. Posle par godina prezderavanja, sa slabim treninzima, poceo sa ozbiljnije da vezbam i da se hranim. Pocetna situacija mi je bila skandalozna. Radim u firmi u kojoj sam prikovan za komp 10 sati dnevno, radno vreme od 9-17, uz cesto ostajanje duze. Pre 4 meseca, kada sam pocinjao imao sam 125 kg i 183 cm visine, sada imam oko 115 (mozda malo manje kilograma - iako kilaza nije glavno merilo), visina je ostala ista, hehe.
Uzeo sam posle pocetnog "zagrevanja" sistema whey protein i sad pre neki dan sam kupio AC.
Citao sam forum, "znam" pravila o ishrani, ali me zanima da li neko moze da mi pomogne? Kao sto rekoh radim do 17, 18h, kako kad. Ustajem u pola 7 kako bih na prazan stomak uzeo AC, trcanje, dorucak... ali me zanima sledece:

U teretanu stizem (ako mi se posreci u 18h - idealni uslovi) Nako treninga uzimam Whey sa dekstrozom, ali kako da ishranu prilagodim kada sam kod kuce tek oko 20h? Kako da rasporedim obroke, bilo bi lepo bez ironicnih odgovora. Znam da sam samo debeljko koji vas smara, ali bi mi pomoc stvarno puno znacila :)
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #38 poslato: Jun 30, 2011, 01:29:25 posle podne »
@mrle
napisi ishranu

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #39 poslato: Jun 30, 2011, 01:39:19 posle podne »
To i jeste fora. Mozda vama zvuci smesno, ali tek sada hocu da se ozbiljno posvetim vezbanju i ishrani. Znam da moram da imam 6 obroka, da UH trebam da imam samo u prvom i obroku posle treninga, za prvi obrok najbolje ovsene pahuljice uz npr cedjenu pomorandzu. Nema hleba i tih za*ebancija, samo pirinac, krompir... Problem je vreme. Ako zavrsim sa treningom oko 19:30 (recimo) i popijem Whey+dekstroza kada da imam jos obroka? To me zanima? Kako da organizujem ishranu?
Hvala  Pocetnik993 sto si se "ukljucio" u pricu :)
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #40 poslato: Jun 30, 2011, 02:01:53 posle podne »
Mrle,
pa na forumu ima dosta gotovih jelovnika (na ovoj temi je jedan od njih), budi malo konkretniji sa pitanjem - Kako da organizujem ishranu?  ;)

za prvi obrok najbolje ovsene pahuljice uz npr cedjenu pomorandzu.
ovakav savet ne verujem da si na forumu procitao

Ako zavrsim sa treningom oko 19:30 (recimo) i popijem Whey+dekstroza kada da imam jos obroka? To me zanima? Kako da organizujem ishranu?
a zbog ovoga je potrebno da napises jelovnik da se vidi kako su ti rasporedjeni obroci, i koliko "mesta" imas jos... ;)

Aj napisi pa da dobijes i malo konkretnije savete..

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #41 poslato: Jun 30, 2011, 02:18:54 posle podne »
Aha, naravno, nema problema. Ovako "izgleda" moj dan:
Budjenje 6:30 - AC
7:00 trcanje
8:00 ovsene pahuljice sa "djusom"
11:00 nemasni sir, belanca...
14:00 piletina, zelena salata
17:30 AC
18:00 ako mi se posreci da nemam guzvu na poslu trening
posle treninga Whey+dekstroza
trebalo bi 20:00 - 20:30 nemasna junetina ili piletina + krompir ili pirinac...

Ovo je najosnovnije objasnjeno. Znam da smo ovo sto sam napisao nije dovoljno, ali mi stvarno treba neki savet. Ako je neko raspolozen...
Nekako imam utisak da imam "premalo" vremena za obroke posle treninga ako me razumete. Otvoren sam za sve dobronamerne sugestija, ako je potrebna ironija ili omalovazavanje, spreman sam da prihvatim, ipak sam guster :D

Hvala
« Poslednja izmena: Jun 30, 2011, 02:31:01 posle podne mrle1982 »
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #42 poslato: Jun 30, 2011, 02:57:00 posle podne »
Pa ne mora bas ironija nije katastrofa...  :D

Budjenje 6:30 - AC
7:00 trcanje
8:00 ovsene pahuljice sa "djusom" - nemoj sa djusom (mozes npr. step) i ubaci neki izvor proteina
11:00 nemasni sir, belanca... - ok ali ubaci zdrave masti
14:00 piletina, zelena salata - ovo pomeri za 15h ako mozes da imas koliko toliko energije za trening
17:30 AC
18:00 ako mi se posreci da nemam guzvu na poslu trening - ovo mi nije najjasnije
posle treninga Whey+dekstroza - ne moras dex (ili ako bas hoces uzmi 20ak gr)
trebalo bi 20:00 - 20:30 nemasna junetina ili piletina + krompir ili pirinac... - ovo je ok

fali ti obroka u toku dana i jedan pred spavanje, takodje kolicine nisi napisao...

Sto se tice malo vremena za obroke - spremis klopu uvece za sutra u plasticne cinije, ili ujutru za taj dan...

Aj koriguj pa da vidimo kako bi to izgledalo...  ;)

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #43 poslato: Jun 30, 2011, 03:00:30 posle podne »

Citat
18:00 ako mi se posreci da nemam guzvu na poslu trening - ovo mi nije najjasnije

Moze lako da se desi da radim do 18:00, 19:00. Hocu da kazem da nije 100% sigurno da ce trening biti u 18:00, moze i kasnije :(
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno

Van mreže mrle1982

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Misljenje o ishrani i treninzima
« Odgovor #44 poslato: Jun 30, 2011, 03:41:55 posle podne »
Hm :)

Budjenje 6:30 - AC
7:00 trcanje
8:00 ovsene pahuljice sa cime mislis da je najbolje (osim stepa)
11:00 nemasni sir, belanca... + zdrave masti - moze neka kapsula? ne ide mi maslinovo ulje bas ove, a ribu ne podnosim :)
15:00 piletina, zelena salata
17:30 AC
18:00 trening
posle treninga Whey+dekstroza
20:00 - 20:30 nemasna junetina ili piletina + krompir ili pirinac...

Sta preporucujes, kada da ubacim jos jedan obrok u toku dana i kada uvece, a da ne bude prekasno. BTW, pred spavanje opet uzimam WHEY
Ko trazi odlikovanje nije ga zasluzio,ko ga je zasluzio, nije mu ni potrebno