Septembar 27, 2024, 09:24:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: San  (Pročitano 8984 puta)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: San
« Odgovor #15 poslato: Jun 14, 2011, 02:40:41 pre podne »
i ja bi voleo da je tako,al cinimi se da nije....najgore je kada se lezes i budis se u razlicita doba,ne moze organizam da se navikne..

najprirodnije i najzdravije bi bilo kada bi legali zalaskom sunca ,a ustajali svitanjem...ali to je daleko od mozga za danasnje vreme i obaveze :P
citao sam negde da je i u prirodi coveka da cim zadje sunce da mu se zakunta,a cim svane odnosno ugleda sunce..da se razbudi (sto je i logicno iz mnogo razloga,ali valjda i neki hormon ili sta li vec rade to nemam pojma...lupetam, ali tako nesto )...recimo meni oko 7-8 se pridrema zestoko,konjosem do 10 onako polu budan...i onda me strefi neki flesh do 12 se povampirim ne mogu zaspim do 3.nejgore mi je zimi kad dan traje do 5,probudim se kasno i ne vidim dana,osecam se kao zombi.ali najgore je kad ne mogu gladan da zaspim,moram se najedem necega da bi lego ko covek

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: San
« Odgovor #16 poslato: Jun 14, 2011, 08:06:11 pre podne »
« Poslednja izmena: Jun 14, 2011, 08:10:16 pre podne tenssa »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: San
« Odgovor #17 poslato: Jun 14, 2011, 01:27:44 posle podne »
a kakvo vase misljenje o spavanju preko dana (ono sat-2 da se odane posle rucka :)  recimo posle treninga i hasa u carsav) ...to sam ranije cesto radio,sada nikad..
neka zena karatiskinja  il sta vec...spava 3 x 2 sata :) razdeli san na 3 dela...istripovano ali i to sam probao,al ne valja
 

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: San
« Odgovor #18 poslato: Jun 14, 2011, 02:54:38 posle podne »
Mozes popodne poslije klope odrijemati, nije problem to.

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: San
« Odgovor #19 poslato: Jun 14, 2011, 04:14:35 posle podne »
vidi naj bolje bi bilo da se nateras da si u krevetu negdje oko 22:30h i pogasis sva svetla u sobi a ako treba nabavi i jastucice za oči da nista ne vidis.. oko 23 h kortizol je naj nizi i tada treba da smo u kreveu i da spavamo bar do 7 h i tada cemo ustajati mnogo raspoloženiji i odmorni.
Nije isto spyavati od 3 ujutro do 3 popodne i od 23-05 h ova druga varijanata je mnogo zdravija za nas. S jdne strane nam starda kardio vaskularni sistem i jos mnogo drugih receptora u organizmu.

Postoje mnoge studije koje govore o ovome problemu hormona i sna koji regulisu veoma veliki broj procesa u nasem organizmu.

Uzmi čaj od nane ili majčine dusice oko 22h bolje nego bromazepam i ta sranja...


Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: San
« Odgovor #20 poslato: Jun 14, 2011, 06:38:17 posle podne »
Nije isto spyavati od 3 ujutro do 3 popodne i od 23-05 h ova druga varijanata je mnogo zdravija za nas.
e to.a i niko nije pomenuo kad preteramo sa spavanjem...meni ako spavam preko 8 sati kad ustanem koma...ne znam gde sam,budem slogiran ceo dan...lepse se osecam kad spavam samo 6 sati nego 9.

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: San
« Odgovor #21 poslato: Jun 17, 2011, 08:14:41 pre podne »
U svakom slucaju bolje spavat preko 8h nego ne spavat dovoljno