Septembar 29, 2024, 04:14:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Allabrito
X3MShop banner

Autor Tema: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE  (Pročitano 9404 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« poslato: Jun 12, 2011, 07:27:27 pre podne »
“KOJE BI SUPLEMENTE TREBAO DA UZIMAM”TO JE PITANJE KOJE NASI CITAOCI NAJCESCE POSTAVLJAJU.ZA  NAS  MEDJUTIM   TO  VAM JE ISTO KAO DA PITATE PROFESORA KNJIZEVNOSTI KOJE BI KNJIGE TREBALO DA CITATE.ODGOVOR,NARAVNO,ZAVISI OD TOGA  KOJI SU VASI CILJEVI.MEDJUTIM,JASNO NAM JE  DA VECINA VAS SAMO ZELI DA SE POSTARA DA SU  MU OSNOVE POKRIVENE.PA PREMA TOME I SA TIM NA UMU,SASTAVILI SMO LISTU OD DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA KOJE BI OBAVEZNO TRBALO DA UKLJUCITE U SVOJ PROGRAM TRENINGA


SUPLEMENTI NA MULTIVITAMINSKOJ/MINERALNOJ BAZI

Iznenadjeni ste zbog tog sto se ovaj suplement nasao na nasoj listi?I trebalo bi da budete;multivitaminski proizvodi su tu da telu obezbede sve kriticne mikronutriente,bez obzira da li je vas cilj da  povecate misicnu masu,da se oslobodite masti ili I da postignete I jedno I drugo.Ovo posebno vazi za one koji ne unose dovoljno voca I povrca koji inace sadrze dovoljno antioksidanata koji pomazu misicima da se oporave I koji pospesuju opste zdravstveno stanje organizma.Takodje,suplementacija ovim proizvodima sprecice deficit vitamina I minerala,sto bi usporilo napredak.Velike kolicine mikronutrienata stimulisu rast misica,podsticu metabolizam,jacaju imunitet I pomazu u regulaciji svih ostalih fizioloskih sistema u telu.

DOZA—Neophodno je da ovakve proizvode uzimate uz obrok,jer se vecina vitamina I minerala najbolje apsorbuje sa hranom.Mi predlazemo da jednu dozu uzmete uz dorucak,a drugu ponovo uz uz veceru.Trebalo bi takodje da razmislite da li bi trebalo  uzimate dodatne doze vitamina B iz kompleksa ovih vitamina,kao I dodatne doze antioksidantskih vitamina C I E.Dodatne kolicine vitamina B su neophodne za dobar metabolizam proteina I masti,dok su dodatne doze vitamina C I E od velike vaznosti za ciscenje organizma od slobodnih radikala koji mogu da ostete vase misice I DNK.

Opredelite se za kompleks vitmina B koji sadrzi 50 do 100 mg B1 I Bg I 50 do 100mcg B12.Idite na500 do 1000 mg vitamina C I 400-800 IU (internacionalnih jedinica)vitamina E ,dva puta dnevno.

RIBLJE ULJE

Riblje ulje sadrzi omega-3 masne kiseline koje imaju veliki broj  dejstava korisnih po zdravlje I fizicku aktivnost.Ove esecijalne masne kiseline smanjuju opasnost od srcanih napada I mozdanih udara,dok istolivremeno imaju I veliki broj drugih efekata dobrih za zdravlje,kao sto je jacanje imunoloskog sistema I bolja mozdana funkcija.Pored toga,one pomazu u prevenciji  misicne razgradnje,stimulisuci rast,ubrzavaju oporavak zglobova I podsticu gubitak masti.Jedan od glavnih mehanizama po kojem omega-3 imaju ovakva dejstva jeste njihovo pretvaranje u postaglandine koji mogu da  uticu na mnoge telesne procese,kao sto su  obrazovanje  krvnih sudova,zdravlje koze I krvnih sudova ,hipertrofija  I termogeneza(sagorevanje masti)

.,DOZA-uzimajte  jedan  do dva grama ribljeg ulja  uz dva do tri obroka na dan


GLUTAMIN

Ova  amino-kiselina  nalazi se na listi skoro svakog bodibildera vec nekoliko decenija unazad jer ima veliki broj korisnih efekata.Npr.glutamin pomaze kod stimulacije rasta misica jer povecava  nivo aminokiseline leucin u misicima.Ukoliko ga uzimate kao suplement,onda cete odrzati visok nivo glutamine u misicima I time spreciti gubitak znacajne misicne mase.Ukoliko se uzima pre treninga,glutamine sprecava zamor misica jer smanjuje kiselost unutar misica koja se nagomilava tokom treninga I koja smanjuje sposobnost kontrakcije misicnih vlakana.On takodje povecava nivo hormona rasta,zbog cega on  I jeste odlican suplement u periodu nakon treninga I pre odlaska na spavanje,a I imunoloskom sistemu je on neophodan za funkcionisanje.A ako sve ovo nije dovoljno,istrazivanja nam pokazuju da glutamine moze da ubrza metabolizam,I sagorevanje masti,kako tokom treninga,tako I nakon njega.
DOZA-Probajte sa  5 do 10 g glutamine uz dorucak,30 do 60 minuta pre odlaska na spavanje.

KARNITIN

Karnitin ne samo da je izuzetno efikasan sagorevac masti,vec I veoma snazan anabolicki suplement.On nam pomaze da se masti transportuju u mitohondrije celija,gde se sagorevaju  kao gorivo,a nekoliko novijih studija govori u prilog  cinjenici da karnitin pospesuje sagorevanje masti ne samo za vreme treninga,vec I u periodima odmora organizma.
Pored toga karnitin ima osobinu I da podstice talozenje ugljenih hidrata kao glikogena unutar misica,sto je od vitalnog znacaja za velicinu misica.Veliki broj istrazivanja takodje govore u prilog tome da sportisti koji uzimaju karnitin imaju povecane energetske nivoe,smanjen osecaj umora I bolje sportske rezultate.

U teretani,njegovo najinteresantnije dejstvo jeste njegova sposobnost da poveca nivo  azotnog oksida I broj receptora testosterone unutar misicnih celija.Sto je vise ovih receptora,to je vise I testosterone koji se za njih vezuje I stimulisu rast misica.Pored toga suplementacija karnitinom ubrzava dejstvo IGF-1,kriticne komponente  za stimulaciju hipertrofije.

DOZA-mi vam preporucujemo da probate sa 1,5 do 3 grama karnitina kao;L-karnitin,acetil L –karnitin,L-karnitin L –tartat ili propionil L-karnitin uz dorucak,pre I posle treninga,kao I sa poslednjim obrokom u toku dana.

BETA-ALANIN

U nasem telu se ova aminokiselina kombinuje sa aminokiselinom histidin  da bi se dobio karnozin.Istrazivanja pokazuju da sportisti koji uzimaju beta-alanin imaju mnogo vise snage zbog povisenog nivoa karnozina u  misicima.Podaci iz nekoliko studija pokazuju da beta-alanin u kombinaciji sa kreatinom u velikoj meri pomaze da se poveca misicna masa I da se redukuje veci procenat masti nego kada se keratin uzima izolovano.
DOZA-uzimajte1 do 2 grama beta-alanina ili karnozina neposredno pre I nakon treninga.

KAZEIN

Kao glavni protein u mleku,kazein se izuzetno sporo vari  jer obrazuje gelastu masu u stomaku koju digestivni enzimi tesko razgradjuju.Kako im je za njihovu razgradnju potrebno do sedam sati,kazein obezbedjuje jedan spor,ravnomeran dotok aminokiselina koji sprecavaju katabolizam misica.Ranije se smatralo da bi kazein trebalo da se uzima pre odlaska na spavanje I izmedju obroka,ali novija istrazivanja ukazuju na to da kazein moze zapravo da pomogne  kad je rec o izgradnji misica kao I kad je rec  o usporavanju njegove razgradnje.

U jednom istrazivanju je otkriveno da  kazein dovodi do povecanja sinteze proteina nakon treninga,dok je u drugom dokazano das u utrenirani muskarci koji kombinuju kazein sa surutkom u sejku koji piju nakon treninga za deset nedelja dobili znatno vise misicne mase nego oni ispitanici koji su pili samo surutku bez kazeina.Prema tome ,pored tog sto bi kazein trebalo piti pre odlaska na spavanje I izmedju obroka,mi vam predlazemo I dag a dodate I u vas sejk nakon treninga.
DOZA-dodajte izmedju 10 I 20 grama kazeina u 20 do 40 grama surutke u proteinski sejk koji pijete posle treninga.Takodje vam preporucujemoi dozu od 20 do 40 grama neposredno pre odlaska na spavanje.Oni koji zaista zele da povecaju misicnu masu trebalo bi da uzimaju izmedju 20  I 40 grama kazeina sa sejkom koji piju izmedju obroka.

ARGININ

Kao jos jedna aminokiselina koja je veoma popularna medju bodibilderima,arginin je prakticno glavna aktivna supstanca svakog proizvoda za podizanje nivoa azotnog oksida na trzistu.U telu argininse lako pretvara u  azotni oksid,koji regulise hipertrofiju,zatim poveca snagu unutar misica,pa cak I pospesuje gubitak masti,sto su I potvrdila  I neka skorija istrazivanja na sportistima.

Najvaznije korisno dejstvo azotnog oksida jeste njegova sposobnost da siri krvne sudove.Na taj nacin se povecava I dotok krvi u misice,cime se povecava I dotok kiseonika,hranjivih sastojaka I anabolickih hormona.Pored toga arginin povecava nivo hormona rasta,sto ga samo potvrdjuje kao suplement bez kojeg ne bi trebalo da bodibildujete.
DOZA-da biste povecali nivo azotnog oksida,uzimajte izmedju 3 I 5 gramaL-arginina,arginin-alfa-ketoglutarata,arginin ketoizokaproata,arginin Malaga, ili arginin etil estera pre dorucka,30 do 60 minuta pre treninga I 30 do 60 minuta pred spavanje.Ako vam je cilj da maksimalno povecate nivo hormona rasta,povecate svaku dozu na 7 do 10 grama.

BCAA

BCAA predstavlja grupu  od tri najvaznije aminokiseline za rast misica u koju spadaju leucin ,izoleucin I valin.Leucin je prakticno najvazniji od ove tri aminokiseline,jer,kako su mnoga istrazivanja pokazala,on moze da podstakne sintezu proteina,odnosno process unutar misicnih celija koji stvara  hipertrofiju.

Medjutim ova tri elementa najbolje deluju zajedno I na takav nacin imaju citav niz korisnih dejstava.Npr,one pomazu kada je rec o oslobadjanju insulina,sto je zapravo ono sto vam je potrebnonakon treninga kako biste stimulisali rast misica I kako biste doveli hranjive sastojke poput aminokiselina,glukoze(koju talozi glikogenu misicima nakon treninga)I  kratina do misica.

Istrazivanja sun am takodje pokazala da suplementacija sa ovom grupom aminokiselina blokira katabolicki hormone kortizol za vreme treninga(kortizol blokira  anabolicka dejstva testosterone I tako dovodi do pojacane misicne razradnje.)Pored toga suplementacija ovim aminokiselinama negde u periodu oko treninga pomaze da se u velikoj meri ublazi upala misica.
DOZA-nasa preporuka vam je da uzimate  izmedju 5  I 10 grama BCAA uz dorucak,zatim uz sejkove I pre I nakon treninga,a takodje I uz kasni  obrok u toku dana.

KREATIN

Ovo je I definitivno najefikasniji suplement u istoriji.Ima bukvalno na stotine studija koje govore u prilog njegove sposobnosti da stimulise rast misica I  poveac njihovu snagu.Kreatin vas cini znatno snaznijim  jer doprinosi zasicenosti misica uz pomoc brze energije koja im je potrebna da bi mogli da izvode  ponavljanje za ponavljanjem.

Kreatin takodje dovodi vodu u  celije misica ,cime im daje  biomehanicku prednost I dovodi do povecanja obima misica.Napokon ,keratin dovodi do rasta misica  tako sto povecava I nivo IGF-1 u misicima.
DOZA-uzimajte od tri do pet grama kreatina u obliku kretin malata,keratin monohidrata,keratin etil-estera ili keratin alfa-ketogluterata uz vas sejk pre I posle treninga.

 SURUTKA/PROTEIN

Ovo je suplement bez kog bukvalno ne bi mogli da zivite.Osnovna prednost surutke je u tome sto je on  protein koji se najbrze vari.To znaci,da kada  surutku uzmete pre I nakon treninga ona zapravo pstaje jedan od najefikasnijh proteina za stimulaciju rasta misica.
Surutka takodje sadrzi I veoma velike kolicine BCAA kiselina,a neka novija istrazivanja pokazuju da ona sadrzi I  male proteinske fragmente koji se nazivaju peptide I koji imaju dejstvo da povecaju dotok krvi u misice.

DOZA-neposredno nakon budjenja uzmite izmedju 20 I 40 grama surutke jer ce se vase telo na takav nacin prebaciti u anabolicki modus odmah izjutra,kada se inace nalazi u katabolickom stanju.

Trideset minuta pre treninga  uzmite proteinski sejk koji sadrzi 20 grama surutke.Zatim u roku od pola sata nakon odradjenog treninga treba da popijete jos jedan sejk sa 20 do 40 grama surutke zajedno sa 10 do 20 grama kazeina.Takodje surutku mozete dodati I u sejk koji pijete  izmedju obroka.


(X-)FITNESS  broj46

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2011, 07:54:17 pre podne »
Pedja uzimas li whey ti pred trening mislim na koncentrat?
p.s u tekstu se misli na whey kad kazu surutka?...na primjer ja kad sam uzimao whey prije i poslije treninga bolje rezultate sam imao nego na pr ujutru i poslije treninga ili samo poslije treninga...
« Poslednja izmena: Jun 12, 2011, 08:03:51 pre podne jovann »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2011, 05:23:15 pre podne »
o ovme sam davno pisao
NE UZIMAM PRE TRENINGA NITI GA TREBA UZIMATI PRED TRENING

evo jedan deo za foruma gde je pokrenuta prica o tome dali whey protein ili ne,i ako da zasto DA i koji i ako NE zasto NE itd.

ovo je jedno moje malo obrazlozenje (ili bar pokusaj) da se na "nasem"prostom jeziku u stvari kaze zasto da NE i ako DA onda koji pa da se svako nadje u prilici da sam oceni sta mu je ciniti da financjski moze to da postuje,tj da NE BACA PARE na stvari na koje misli da su OK.

Ima dosta obracanja prema mom drugaru SASI DIMITRJIVCU pa da Vas ne zbuni kome se ja to obracam jer je text u stvari samo copy sa foruma gde je pre toga u stvari krenula cela prica

www.real.x3mforum.com

 

Pa redom

 

evo ovako

cuo sam se sa lazicem pa ce mi poslati hydro da ga probam pred trening

licno mislim da nije bito sta ide uz to tj koji brend ali evo konrketno uzmati cu NO explode i cell mas u toku

ali da odgovrim sasi mada mu je filip bas lepo objasnio i neznam zasto agresivan stvar (mada ga krije vesto) prema datom odgovru

 

dakle

isolat i koncentrat ili obratno sigurno nisu dobra opcija TO GLUPA OPCIJA

da ne bih se ponavljao za filipom jer je odista momak lepo razlizio celu pricu ja cu sasi onda da pokusam da objasnim ovako

ukoluko ti vec hoces da poijes hidrolizat 1 sat ili 30ak min pred trening iz kog razloga onda ne bi da varijabla vazila za tajming zvani OBROK?

mislim,koji bi se q..c neko zajebao sa 400-500 gr mesa kada je moguce da se popije protein i ceo % istog ce metaiblicki biti preradjen do najmanje mere tj sa unesenih 40ak gr praska ti si zadoviljio sve svoje potrebe za B?

 

nadam se da je ovaj deo jasan

 

drugi deo

 

uzimati nesto sto se razlaze na ono sta je filip objasnio

ali evo malo da pokusam da objasnim sa strucnog stanovista i nadam se da cu uspeti sto "prostijim jezikom" da to napisem da bi me slae shvatio (nemoj ovo molim te da shvatis pogresno jer ne mislim nista lose)

-dakle..

 

proteini su po sastavu belancevine, organski spojevi gradjeni od aminokiselina (AK) itd itd itd

AK DELIMO U DVE GRUPE-ESENCIJALNE I NEESENCIJALNE (sada nema smisla da pricam ovde i Peptidima itd itd itd jer bi to odvelo u molekularnu bihemiju na kraju hahhahahha) zar ne?

dalje

PROTEIN se dalje deli na JEDNOSTAVNE (koji su gradjeno samo od AK) i tih jednostavnih imamo dve vrste tj FIBRILARNI I GLUBULARNI i imamo drugu vrstu a to su SLOZENI (gradjeni od ostatka proteinskog dela i i prostatkse grupe koja nije protein)

da dalje ne idem u daljenju podelu onda sledi.

 

Onda treba da kazem da protein ima 4 strukturna nivova koji u stvari odredjuju izlged i kvalitet proteina pa onda opet se to deli na,PRIMARNU STRUKTURU,SEKUDNARNU STRUKUTRU,TERCIJARNU STRUKUTRU i KVARTARNU STRUKTURU (kapiram da nema smisla da bez veze trosim vreme na objasnjavnje uloge svake srukture jer to i nije toliko bitno KOLIKO JE BITNO DA SE ZNAJU KOLIKO NIVOA PROTEIN zarad daljnje price)

 

Da ne pricam sada o tome koja je uloga protiena jer valjda to i vrapci znaju,ali bih se osvrnuo na ono sto je poenta ovolikog mog jebenog posta da pokusam da pribilzim celu pricu oko UNOSA I PROBAVE PROTEINA..

 

probava se odvija da bi  materije iz hrane mogle dospeti u krvotok

proteine u organizam unosimo hranom biljnog i zivotinjskog porekla

depoi proteina ne postoje!!!!

ZAKLJUCAK-   nesemo protein = pretvara se u AK jer  samo AK mogu putem creva dospeti u krvnu plazmu

    RASPLET-proteini se izluCuju/ fecesom, znojenjem, rezanjem kose i noktiju

   HCl uzrokuje denaturaciju proteina, zatim u zelucu pepsin deluje na denaturirane proteine i razgradjuje ih do polipeptida (pocepanih proteina) pepsin ceepa peptidnu vezu tamo gde se u AK nalazi aromatski prsten (tako nastaju polipeptidi).... zatim TRIPSIN i KIMOTRIPSIN dalje cepaju peptidnu vezu dok ne nastane DIPEPTID.... zatim se nastavlja= DIPEPTID =SPEC. PROTEAZE = AK = FUCKING KRVNA PLAZMA!!!!

 

 E onda dolazi do zanimljive situacije gde se ova SINTEZA proteina odvija u tri faze

INICIJACIJA,ELONGACIJA,TERMINACIJA...

 

E sada

malo je hebeno uprostiti stvari oko same sinteze tj incijiacije,elongacije i terminacije ali ono sta je bitno je proces br 2 tj elongacije.

ali ajd da probam ovako

To je produbljivanje proteinskog lanca koji ima-pazi sada 3 koraka!!!

necu da pricam o tome koji su to koraci jer nema smisla ali sam samo hteo da se osvrnem na celu pricu u globalu da samo se stvori slika u glavi koliko jedan mali deo molekula tj kroz koliko faza prolazi i sta se sve ne desava sa njim sve do faze TERMINACIJE

 

sve u svemu,nadam se da sam bar malo priblzio celu pricu oko toga i na kraju samo sam hteo da kazem da je ovo sve prica o jednom malom organskom spoju koji prolazi kroz TRLION FAZA da bi dosao tamo gde treba da dodje.

 

i sada da ne ponavljam filipovu pricu samo kratko njegov deo pokaj da povezes sa mojom pricom..

FILIP SAY

"izolat,koncentrat su jos uvek potpun protein sa jakim vezama koji je potrebno svariti.Aminokiseline fakticki preskacu taj korak i idu direkt u creva pa jetra pa misici blabla.E sad sto je lose,lose je jer ces ti tokom treninga variti taj izolat i koncentrat i em sto nece te AK biti dostupne tokom treninga (osim ako ti trening traje 2 sata) em sto ti krv ide bzv dodatno u zeludac da se vari.Otud i ona stara da se ne ide na trening bar sat vremena po jelu."

 

pa onda samo okrenes pricu od nazad prema gore i stvar ce ti biti servirana

dakle APSOLUTNO NEMA SMISLA KORISTI KONCNETRAT ILI ISOLAT PROTEIN PRED TRNEING,SAT,dva,pet 30min PRED TRENING!!

zna se tajming kada se koristi i sa cim

 

sve ovo naravno ve vazi na vec "razbijene"stvari kao sto su EAK,BCAA,GLM,BA itd.....koji imaju ono sto filipenko objasni tj rece..

 

da bi prica bila kompljet ono sto je bitno je

 

FILIP SAY

"Opcija pred trening mzoe biti HIDROLIZAT,on je razbijen na di i tri-peptide i najblize je sto se moze doci do slobodnih ak a da nisu ak."

 

Ovo je iz razloga gore koji sam pokusao da objasnim i siguran sam 90% da stvar mora da radi,ali necu da pricam dok ne probam.Posto sam ja poznat po experimentima nad samim sobom..

 

stay tuned

ps

sale nadam se da ni jednu rec neces shvaiti pogresno iz mog posta


OVO JE DEO SA FORUMA-TREBALO JE SAMO MALO DA SE POTRUDIS I DA SE OVO NADJE
 

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2011, 10:28:08 pre podne »
Ja bi samo da dodam iz licnog iskustva2 stvari - mozda pomognu nekome ko nije probao...  ;)

L-Carnitine 1 ona flasica koju sam popio - bacene pare...  :( Apsolutno identican rezultat na dijeti i bez njega...

Glutamin - suplement koji stvarno vredi svaki dinar, osetio sam da radi (mnooogo olaksava upale u misicima) - pio sam ga posle treninga i ponekad pred spavanje...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2011, 01:12:11 posle podne »
Ja bi samo da dodam iz licnog iskustva2 stvari - mozda pomognu nekome ko nije probao...  ;)

L-Carnitine 1 ona flasica koju sam popio - bacene pare...  :( Apsolutno identican rezultat na dijeti i bez njega...

Glutamin - suplement koji stvarno vredi svaki dinar, osetio sam da radi (mnooogo olaksava upale u misicima) - pio sam ga posle treninga i ponekad pred spavanje...

sasvim realno
ja sam licno probao posto THE ima u caps bip bip bip doze L carnitina i osetio sam nesto stobi trebalo da osetim.ali onda kada sam sracunao da bi me to zadovoljstvo izaslo cak i po mojim nabavnim cenema kao x 2 lipo 6 npr ,e onda sam defitivno rekao ...neces ga miki

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2011, 02:48:06 posle podne »
Dobar tekst...
Mnogi zapostavljaju suplemente kao sto su vitamini/minerali, omega 3...
Pored Whey-a mozda i najvazniji dodaci po meni, ali jbg svi hoce kick u glavu i pumpu na treningu pa se odlucuju za neki NO umesto za ova 2 :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2011, 02:50:55 posle podne »
Dobar tekst...
Mnogi zapostavljaju suplemente kao sto su vitamini/minerali, omega 3...
Pored Whey-a mozda i najvazniji dodaci po meni, ali jbg svi hoce kick u glavu i pumpu na treningu pa se odlucuju za neki NO umesto za ova 2 :)

pa jbg
koji ce im q..c omega kada ona ne daje pumpu i gde si video da subotom uvecer pred grad neko pije omegu
SINAK...dve merice xpanda i pola litre pelinkovca pa da vidis kako vene iskacu..TO JE MOTO NJIHOV...
a jos ako skucaju za plava srca pa u sred zurke ono..uhhhhhh zaboravio sam da popijem,pa pred drustvom macne 5-6 kom.....opaaaaaaa

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2011, 03:19:35 posle podne »
Odlican tekst,to je to sto se tice suplemenata,i pre nego sto krenete da posezete za nekim dza bu giga pumperima,prvo krenite sa vecim opskrbama ovih suplemenata,ja se trudim da sad 4-5 puta na dan pijem multi,uz svaki obrok 5gr ribljeg ulja... BCAA oko treninga sto vise mozete to bolje itd itd.   A ova prica oko wheya pred trening,ne znam sto da se mucite bilo cime kada imate slobodne amino ili u tabs ili u tecnom stanju pa i ptred i tokom treninga dobra opcija.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2011, 03:34:24 posle podne »
Citat
koji ce im q..c omega kada ona ne daje pumpu i gde si video da subotom uvecer pred grad neko pije omegu
ja ih pijem pred grad, i posle grada :D ali mora orbit da se uzme :P

Inace, ja mislim da ne postoji los suplement, nego samo prevelika ocekivanja od njih.
Treba znati sta koji suplement radi, koliko pruza, kako se koristi i koji preduslovi moraju da budu ispunjeni da bi on delovao kako treba. Kada neko postane svestan svega toga onda nece biti slucajeva da se koristi NO a da nema whey-a, o amino kiselinama i da ne govorim.

Sto se moje liste tice ona izgleda ovako:
Whey
Omega 3
Multimineralni kompleks + vitC posebno
i ako se ima para onda i neke aminokiseline oko treninga
ako se ima jos para onda moze i neki NO :)
Uz dobru hranu to bi trebalo da bude to!

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2011, 09:45:13 posle podne »
SINAK...dve merice xpanda i pola litre pelinkovca pa da vidis kako vene iskacu..TO JE MOTO NJIHOV...
a jos ako skucaju za plava srca pa u sred zurke ono..uhhhhhh zaboravio sam da popijem,pa pred drustvom macne 5-6 kom
ojsaaaaaaaaaaaaaa ;D

Trenutno moj omiljeni suplement je kazein. :) Jako koristan.
No curling in the squat rack!

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2011, 03:51:49 pre podne »
Ja bi samo da dodam iz licnog iskustva2 stvari - mozda pomognu nekome ko nije probao...  ;)

L-Carnitine 1 ona flasica koju sam popio - bacene pare...  :( Apsolutno identican rezultat na dijeti i bez njega...

Glutamin - suplement koji stvarno vredi svaki dinar, osetio sam da radi (mnooogo olaksava upale u misicima) - pio sam ga posle treninga i ponekad pred spavanje...

sasvim realno
ja sam licno probao posto THE ima u caps bip bip bip doze L carnitina i osetio sam nesto stobi trebalo da osetim.ali onda kada sam sracunao da bi me to zadovoljstvo izaslo cak i po mojim nabavnim cenema kao x 2 lipo 6 npr ,e onda sam defitivno rekao ...neces ga miki

Pedja, znam da nema smisla uzimati L carnitine, ako se za manje pare moze dobit bolji sagorjevac, ali ako bi ipak zbog nekih razlogau, uzimali L carnitine, koje bi to doze bile ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2011, 05:15:30 pre podne »
prilcino velike

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2011, 02:44:39 posle podne »
Ja bi samo da dodam iz licnog iskustva2 stvari - mozda pomognu nekome ko nije probao...  ;)

L-Carnitine 1 ona flasica koju sam popio - bacene pare...  :( Apsolutno identican rezultat na dijeti i bez njega...

Glutamin - suplement koji stvarno vredi svaki dinar, osetio sam da radi (mnooogo olaksava upale u misicima) - pio sam ga posle treninga i ponekad pred spavanje...

sasvim realno
ja sam licno probao posto THE ima u caps bip bip bip doze L carnitina i osetio sam nesto stobi trebalo da osetim.ali onda kada sam sracunao da bi me to zadovoljstvo izaslo cak i po mojim nabavnim cenema kao x 2 lipo 6 npr ,e onda sam defitivno rekao ...neces ga miki

Pedja, znam da nema smisla uzimati L carnitine, ako se za manje pare moze dobit bolji sagorjevac, ali ako bi ipak zbog nekih razlogau, uzimali L carnitine, koje bi to doze bile ?
po meni 3g te oznoji lepo,mada ako mozes jos vise odlicno(3g u jednom doziranju)pa racunaj prosecna flasica ima 30g cena oko 1800 odprilike,nije jeftina zajebancija bolje onda uzmes dobar sagorevac;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: DESET NAJBOLJIH SUPLEMENATA BEZ KOJIH NE MOZETE DA ZIVITE
« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2011, 05:26:09 posle podne »
Hvala Naturalni!

Jasno mi je da je sagorjevac isplatniji...