Septembar 13, 2024, 10:07:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.280 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa gluteusom  (Pročitano 2396 puta)

Van mreže AIC

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Problem sa gluteusom
« poslato: Jun 02, 2011, 11:21:42 posle podne »
Bavim se ovim nesto manje od godinu dana,ne idem  u teretanu,od sprava kuci imam klupu za bench sa mogucnostima podesavanja naslona,lat masinu,bucice i olimpijsku supku,tako da ne radim noge na spravama....u pocetku je sve bilo u redu,gluteusi su se razvijali simetricno.Vezbe sa opterecenjem za noge radim jednom nedljeno i jednom nedljeno trcanje kao kardio trening,medjutim  u poslednja 2-3  meseca sam primetio da mi se unutrasjni misic kod prepona i gluteus na levoj nozi ne razvija simetricno sa misicama na desnoj.Prvo sam mislio da je to ok,valjda normalno ,posto sam levonog....razlika ni sada nije nesto preterena ili mnogo vidljiva,ali na primer osetim da mi uze farmerke vise zatezu desnu od leve noge.
od vezbi za noge sam ranije radio sumo cucanj,cucanj sa tegovima iza i ispred(onako kad je sipka na ramenina),iskorak, cucanj na jednoj nozi(3-4 vezbe po treningu) , ali u poslednje vreme nemam mnogo vremena i snage od fakulteta tako da radim samo 2 vezbe(jednu za kvadriceps i jednu za gluteus),inace svi treninzi su mi manje hard,ali mi je to sad manje vazno jer mi je bitno da ne ispadnem mnogo iz kakve takve forme.
Posto imam problem sa simetrijom gluteusa ne mogu da radim vezbu za gluteus koja ukljucuje obe noge odjednom posto osecam da mi se sva tezina prebacuje na desnu nogu koja je jaca,tako da mogu da radim samo iskorak i cucanj na jednoj nozi(bar  od onih vezbi koje sam do sada radio)....to ni ne bi bio problem,nego sto kada i radim iskorak osecam da ne pogadjam ni misic kod prepone ni gluteus,vec mi se tezina prebacuje na kvardiceps i zadnju lozu.
ranije prilikom izvodjenja ove vezbe osecao sam na obe noge kako se lepo ukljucuje sva 3 misica(onaj kod prepone,zadnja loza,gluteus).I tezinu sam dosta smanjio,na kraju sam pokusao da radim ovu vezbu bez opterecenja (inace radim sa nesto vise od 30kg) i ne mogu da izolujem unutrasnji misic i gluteus na levoj nozi...jednostavno ne znam sta se desilo.Molim vas za savet,( pitao sam neke ljude koji  kao da znaju sta pricaju ,ali mi se cini da ipak samo tako izgledaju (kao da povecam tezinu za levu nogu,da radim vise ponavljanja itd sto mi se nije ucinilo logicnim)) ,jer ja stvatno postajem ocajan!!!  :'(


Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Problem sa gluteusom
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2011, 12:50:48 pre podne »
Nisi jedini i mene je citava lijeva strana veca....

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Problem sa gluteusom
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2011, 01:43:06 posle podne »
Ne znam koliko vremena imas za trening, ali ako je glutes problem, uzmi vezbe kojima izolujes bas taj misic i radi jednu stranu pa drugu (iste tezine i isto ponavljanja, samo uspori pokret i pojacaj koncentraciju).  ;)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.333
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa gluteusom
« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2011, 02:25:08 posle podne »
asimetrija gluteusa..
e jbg....

Van mreže AIC

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Problem sa gluteusom
« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2011, 08:28:10 posle podne »
 ok ljudi,iskreno vam  hvala na savetu :)

@Milosh
i sam sam slicnog misljenja(posebnog koncentrisanja na vezbu) s obzirom da je stvar ne mogucnosti izolovanja misca a ne nedovoljnosti snage prilikom izvodjenja pokreta.