Septembar 27, 2024, 11:21:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.298 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Nesto usput....  (Pročitano 3462 puta)

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Nesto usput....
« poslato: Jun 01, 2011, 12:06:21 pre podne »
Hteo bi usled povrede ligamenata kolena malo da ojacam noge, a posle stvarno preko godinu dana prilicno bezuspesnih pokusaja, mislio sam da uzmem nesto sto bi mozda malo jace stimulisalo misice nogu.
Naravno, moram da napomenem, da mi nije cilj da nabudzim noge za ko zna sta, vec da misic gornjeg dela noge ojacam dovoljno da bez problema drzi sve na svom mestu.
Ako je neko dobio paket vezbi prilikom povrede kolena ( to su uglavnom ona 3-4 pokreta ) zna o cemu pricam. Problem je sto su meni noge izuzetno genetski lose i jako slabo reaguju generalno na trening, pa sam mislio necim da ih malo jace stimulisem.
Razmisljao sam o winstrolu, kao necemu sto sam vec vise puta uzimao svojevremeno dok sam se bavio sportom aktivno ali koliko sam cuo iako bi za jedan deo ovih "treninga" bio ok, on nije neko sjajno resenje za same ligamente. ( razmisljao sam o njemu iskreno zbog njegove sposobnosti da vrsi jaku sintezu proteina, pre svega ). Posle mi je neko preporucio Anavar, medjutim, osim nekog sturog opisa ovde, nisam nesto bas uspeo da nadjem, a ni da se uverim da je to ono sto bi mi mozda pomoglo.
Pa eto ako ima neko neki predlog ili iskustvo......
Probao sam bas sve i svasta, i trening ovaj i trening onaj, kojakve kilograme suplemenata ovakih onakvih, i one za zglobove i ne znam sta sve ne jos ali jednostavno ne ide.
Pa ako moze neko konkretno, sta kako i koliko dugo bio bi zahvalan

Znaci jos jednom, nije cilj nikakva masa, satiranje od treninga, takmicarska forma, lecenje kompleksa i slicno. Prosto i jednostavno, maksimalno moguce iskoriscavaje ortopedskih vezbi cija se ponavljanja mere u stotinama.....
« Poslednja izmena: Jun 01, 2011, 12:08:17 pre podne detritus »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2011, 12:11:22 pre podne »
ako moze neka slika nogu da vidimo o cemu je rec.I bilo bi dobro da ispises ishranu,suplementaciju pa i trening da viidmo da li se tu krije problem.Mozda ti je problem fleksibilnost,mozda ti vecina opterecenja ide na gluteus kada radis cucanj blablabla....tako da ako mozes sto vise toga ispisati bice nama lakse da ti pomognemo

Mislim necu da mracim i kenjam,ali mozda je malcice glup razlog uzimati hemiju da bi malo pojacao noge,siguran sam da nisi bas probao sve oko treninga itd.  samo moje friendly misljenje ;)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2011, 12:27:45 pre podne »
Sliku trenutno nemam, sutra ako uspem da okacim.
Oko treninga samog, trenutno, poslednijh par nedelja, a to ce se verovatno i nastaviti, ne mogu da posvetim nikako vreme teretani, i ako uspem da odem, to je neka vrsta kruznog treninga, vise da se razmrdam, nego da uradim nesto bas konkretno.
Sto se tice ishrane, ranije sam stvarno pazio oko 5 obroka, sve lepo sklopljeno kako treba, i suplementacija je bila ok ( ni tada nije bilo rezultata ).
Sada, 3 obroka ( govedina i piletina su obavezni i deo rucka, dok je dorucak kao i vecera bozemesacuvaj, eventualno tunjevina i ovsene kad uspem da se iskombinujem vremenski ), bez suplementacije trenutno, a uzima bi whey uz neku hemiju naravno ( a obe ove stvari, klopa i suplementavija se verovatno nece ni menjati u nekom standardnom treningu, iz prostog razloga sto vremenski nemam teoretsku sansu da se organizujem kako treba......probao, trajalo oko mesec dana i poludeo, jbg, previse posla u firmi )
Oko vezbi za noge, da pojasnim
Cucanj sam radio ( obe varijante, duboki i plitki ) medjutim, pravi mi problem nakon nekog vremena. Bicikl takodje.
Stvar se svela na presu ( ali neke kontrolisane tezine ) predju i zadnju ekstenziju ( prednja iako posle treninga i dan posle stvara utisak da je zavrsila posao, posle par dana, pravi veci problem nego korist, jer ceo jedan deo kolena pocinje da boli )
Da sumiram, sve ove standardne vezbe u prvi mah izgledaju kao da daju rezultat, madjutim vec dok se dodje do narednog treninga za noge, bolovi su veci nego pre prvog. A probao sam stvarno mislim sve kombinacije za ovih godinu dana, i tezine i ponavljanja, sve moguce mislim.
Jedina situacija kada nemam bol, a koliko toliko je rezultat ok, su upravo te ortopedske vezbe i recimo kada uzmem onu pilates traku, pa recimo sa tim opterecenjem pojacam te iste vezbe.....

Ne shvatam kao kenjanje naravno  ;) iako naravno kao i svi smatram da je hemija poslednja stavka, posle godina, klope, suplemenata i treninga, ja sam nazalost sve ovo prethodno ispucao bez rezultata u mnogo kombinacija. Pa reko eto, da vidim, jel ima neko ideju, sta je najpametnije uzeti....

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2011, 12:39:50 pre podne »
Nemoj se uvrediti,ali kako mislis i uz steroide nesto da napravis ako nemas vremena da jedes,neredovni treninzi itd?

Za noge....cucanj,cucanj i jos cucnja...kakve crne prese i extenzije,niko nije noge nabildovao od toga.Kontrolisan duboki cucanj,6-12 serija i nema potrebe cak nista vise da radis za noge.Presa je ok,ali to dosta ide na gluteus.I ne moze se uporediti sa vezbom gde ti se celo telo krece kroz prostor,presa moze gore probleme od tih koje pominjes sa cucnjem da ti napravi sto se tice zglobva itd.

mislim ja tebe razumem,posao u firmi itd,ali opet pitanje,mislis da ce ti 500mg testa ili nesto pomoci da nadomestis obroke i unos proteina i ugljenih hidrata?Shvatas me,hemija samo povecava sintezu proteina,sto znaci da treb uneti VISE nego inace.Ako ne stizes unositi proteine,barem unosi kvalitetne UH i to dosta njih.

Ja iz licnog primera mogu da ti k zem da mi noge sada najbolje idu kada na treningu za noge radim 12 serija klasicnog cucnja plus jos 4-6 neke varijacije cucnja (a butine mi nisu jaca strana tako da ti zaista ovo toplo preporucujem),presu i slicno nisam pipnuo pola godine.

Opet da se ne lazemo,da,uz hemiju ce cak i taj unos trenutni proteina itd da se bolje iskoristi,ali racunaj da ce posle koriscenja apsolutno sve da ode jer nemas cime da zazdris to,u smislu hrane.I zapitaj se da li je 1-2kg misica koje ces izgubiti posle ciklusa jer jednostavno nemas potreban unos nutrijenata,vredno da cimas hormone.

ako si zainteresovan da probas lepo bez hemije,sklepacemo ovde i program i sve i najbolje da otvoris temu u delu sa slikama i okacis te problematicne noge,ali jednostavno shvati,koliko ulozis toliko ces dobiti,da je hemija sve,po gradu bi hodale planine od 120kg na 3%bf...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2011, 09:36:37 pre podne »
Slazem se sa ovim sto si rekao, ali preskocio si jednu bitnu stavku, nemam vremena da se posvetim treningu u gym-u kao ranije. A znam da je jedan trening, pa sledeci posle 4 dana, pa opet sledeci posle 3, nesto sto ne donosi rezultate. Ove vezbe sa druge strane, radim dok gledam tv, ili bilo sta drugo

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2011, 10:03:44 pre podne »
nisam preskocio,rekoh neredovni treninzi.Jednostavno ne mozes mnogo ocekivati tako.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže detritus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2011, 10:56:09 pre podne »
Da videh sad, sry. Znam naravno. Ali imam dosta drugara sa slicnom povredom, koji su uz visemesecne vezbe ( ove iste kao moje ) uspeli da to srede. Ja sam samo mislio, da to malo "ubrzam", jer se u osnovi za ovu vrstu povrede i ne preporucuje rad u teretani ali eto, ja volim da se pravim pametan, pa cu na kraju doci do onoga sto je doktor rekao na pocetku  :)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #7 poslato: Jun 01, 2011, 01:03:08 posle podne »
Lepo je Flip sve rekao, a i ja bi da te pitam samo zbog cega zuris?

Prosto i jednostavno, maksimalno moguce iskoriscavaje ortopedskih vezbi cija se ponavljanja mere u stotinama.....

Za ovo svakako nije potreban AAS, jer terapija koja se prepisuje posle povreda kao to je tvoja, je takva sa razlogom - da ti se telo ne forsira jer moze doci do ponovne povrede, nego da bi polagako ojacao i usao u trenazni proces...

Doktor ti je verovatno rekao za bazen i jos neke vezbice koje treba da radis u obimu koji se lagano povecava - ne forsiraj iz najbolje namere ti kazem...  ;)

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #8 poslato: Jun 01, 2011, 04:31:22 posle podne »
Pa čučanj možeš raditi i doma, za početak bez utega sa više ponavljanja a posle možeš kupiti utege, šipku itd. Nitko ti ovde nemože dati savet kako da si ti popraviš noge ako ti  sam nemaš volje da ih popraviš...

Van mreže car...kralj...prvak u skoku u dalj!!

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #9 poslato: Jun 01, 2011, 09:58:39 posle podne »
Ja iz licnog primera mogu da ti k zem da mi noge sada najbolje idu kada na treningu za noge radim 12 serija klasicnog cucnja plus jos 4-6 neke varijacije cucnja (a butine mi nisu jaca strana tako da ti zaista ovo toplo preporucujem),presu i slicno nisam pipnuo pola godine.

jbt ja radim 6-7 serija cucnja i posle toga mogu samo da bacim peglu...pokidam se propisno...ali 12....sad sam se zabrinuo...koliko ti vremenski traje trenng za noge?

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Nesto usput....
« Odgovor #10 poslato: Jun 01, 2011, 10:04:48 posle podne »
ma ovo je trenutno :D inace ne radim preko 4 serije cucnja,sad mi tako zapalo :D tih 12 odradim u 15 minuta,takav je trening at the moment. Moram da stignem Vukshu nogatog ;D


nije bacanje pegle,nego reanimacija fazon xD
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure