Septembar 27, 2024, 07:11:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Albumin u mokraci  (Pročitano 11803 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Albumin u mokraci
« poslato: Maj 26, 2011, 01:54:00 pre podne »
Danas sam odradio test krvi i mokrace. Sve je super osim 2 stvari. Bela krvna zrncai su malo poviseni na 12 000 po mm 3  a druga tvar je da je u mokraci nadjeno tragovi albumina a to je protein. Da li je to normalno pri visokom unosu proteina? :)
Doktor je ignorisao to i dao mi neke tabletice da smanjim taj broj krvnih zrnaca na ispod 10 000 a ovah albumin ignorisao. Ja mu rekao da sam na dieti i da unosim puno proteina ali nije ga zanimalo izgleda
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2011, 02:29:25 pre podne »
albumini i ne moraju da budu problem ukoliko su ti ostali parametri u redu (konkretno urea i kreatinin) i to znaci da su ti bubrezi u redu.e sad,meni su npr bii povecani ali jako malo ,tipa ako je granica 50 meni je bilo 52 ili 54 ali to ce ti lekar reci da moze da bude posledica vadjenja krvi.znaci totalno glupa stvar, OSIM ako ti albumini nisu vise uvecani!! a sto se tice belih krvnih zrnaca vidi sa tim tabletama sta i kako ali mozda se radi i o nekom manjem virusu,prehladi...nisam siguran dal si na nekoj kuri ili si zavrsio sa njom ,pa kako onda idu parametri posle toga.
Jedi Master

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2011, 02:38:02 pre podne »
Pa sve je ok ostalo a i doktor me nije poslao na onaj 24h test skupljanja uzoraka mokrace da bi utvrdili tacni iznos ja mislim. Na nalazu pise Abumin - Tragovi
Ja unosim oko 3.5 gr proteina sto je preko 320-330gr  po kg telesne mase... Od toga oko 220 iz hrane a ostatak puder.
A sto se tice prehlade verovatno jel sam se pre par dana osecao kao da cu da se prehladim i zezalo me grlo jedno 5 dana ali sam se izborio bez icega ozbiljnog. Na kuri nisam bio.
« Poslednja izmena: Maj 26, 2011, 02:43:12 pre podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2011, 03:13:02 pre podne »
onda se opusti,ako su ti ostali parametri u redu i lekar nije nista naglasio mirno spavaj
Jedi Master

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2011, 07:57:02 pre podne »
Povecanje proteina u urinu moze da se javi i od povecanog fizickog napora kao i od bilo koje upale, a s obzirom da imas povecan broj belih krvnih zrnca verovatno je to. Slusaj docu sta ti prica i opusti se ;)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2011, 02:10:02 posle podne »
Ne bih ja bas da se opustam i slusam dominikanskog docu :) Ovde se medicina zavrsava u vecernjoj skoli a licno sam znao coveka koji je umro posle saobracajke 10-tak dana posto doktori nisu provalili da ima unutrasnje krvarenje. Vise su vracevi nego doktori ovde :( Bolje da pitam vas :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže shock

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
  • You Know What You Want...Wait For It, It's Coming
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2011, 07:13:52 posle podne »
Ne bih ja bas da se opustam i slusam dominikanskog docu :) Ovde se medicina zavrsava u vecernjoj skoli a licno sam znao coveka koji je umro posle saobracajke 10-tak dana posto doktori nisu provalili da ima unutrasnje krvarenje. Vise su vracevi nego doktori ovde :( Bolje da pitam vas :)
Izgleda da je Dominikanska Republika jedina "gora" od Srbije xD

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: Albumin u mokraci
« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2011, 04:28:05 posle podne »
Srbi imaju dobre lekare. A ti dominikanac si malo prehladjen, mozda neka upalica mokracnih kanala ili slicno. Opusti se kao sto rekose.
Be yourself no matter what they say.