Septembar 29, 2024, 01:18:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Nekoliko pitanja...  (Pročitano 4588 puta)

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Nekoliko pitanja...
« poslato: Maj 25, 2011, 06:23:30 posle podne »
Da li kreatin sme da se pije sa mlekom?
Ili recimo ako popijem kreatin sa dekstrozom, da posle toga popijem mleko?
Ono sto me zanima da li mleko oslabljuje efekat kreatina ili glutamina?
Da li je u redu da se pije tokom punjenja oko 20-30 grama kreatina, a posle 10 gr(5 pre, 5 posle treninga)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2011, 06:28:43 posle podne »
1.NE
2.NIKAKO i ni POD RAZNO
3.NE OSLABLJUJE ALI JE GLUPOST PITI GA SA ISTIM
4.PUNJENJE mozes ako si vec zavalio da radis 3 x 5 gr prvih 10 dana (mada se to ne radi vise) i klaisika..5 gr pred i 5 gr posle treninga

5.pitanj
DALI TI ZNAS STA JE GRADIVNA MATREIJA
DALI ZNAS DA OD KREATINA NECES DOBITI MASU
DALI ZNAS DA MLEKO NIJE BAS TAKO DOBRO KAKO TI JE PRENETO OD MALIH NOGU/

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2011, 08:03:58 posle podne »
Gradivna materija  je naravno protein, energetska su ugljeni hidrati, valjda si na to mislio kada si pitao gradivna materija...
Znam da necu, ali daje snagu i volumizira misicne celije, dovoljno da bih ga koristio...
Nije dobro za profi bidlere ili za one kojima je bitna def. ili za sve ne valja? I zasto?

Spartak

  • Gost
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2011, 08:12:44 posle podne »
moras da shvatis da nije isto potkozna voda i volumizacija misicnih celija vodom ( ovo drugo vam cini misic punijim), ne gubi se definicija, mada doduse takmicari ga izbacuju...tu se ipak trazi poptuno dry look.Za rekreativca ne mislim da smeta
« Poslednja izmena: Maj 25, 2011, 08:17:27 posle podne Spartak »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2011, 05:30:45 pre podne »
Gradivna materija  je naravno protein, energetska su ugljeni hidrati, valjda si na to mislio kada si pitao gradivna materija...
Znam da necu, ali daje snagu i volumizira misicne celije, dovoljno da bih ga koristio...
Nije dobro za profi bidlere ili za one kojima je bitna def. ili za sve ne valja? I zasto?
pa pitam iz razloga sto nisi rekao niti koji ti je cilj,niti kakva ti je hrana niti bilo sta drugo osim sto si postavio POCETNICKA pitanja i kreatinu na koja imaodgovr pa iz tog razloga sam shvatio da u pricipu i nisi dugo u celoj ovoj prici

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2011, 06:23:35 posle podne »
Ne, ne pijem kreatin, pio sam samo protein tj. pijem, raspitivao sam se ja ranije o tome za vojnu akademiju sumnjam da se secas ali me je zanimalo posto sam cuo da ne valja da se pije sa mlekom i to mi nije bilo jasno, nego nisi mi rekao zbog cega toliko ne volis mleko?

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2011, 11:02:16 posle podne »
A da obrnes pitanje, znaci zasto bi ga pio, sa nutritivne strane?

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2011, 11:09:54 posle podne »
imam i ja pitanje vezano za mlecne proizvode ...posto ih konzumuram u lepim kolicinama,koliko su oni stetni?
pre svega za zdravlje a potom i za bodibilding(gde predpostavljam da je problem mast...jos nesto?)

OBOZAVAM mlecne proizvode i pijem prosecno litru jogurta dnevno...a od kad sam poceo da jedem ovsane pahuljice i musli pijem i dosta mleka...musli su neke fit,kao za mrsavljenje da nema secera,posto sam procitao ovde na forumu da su musli govno -( tako pise :P ) zato sto imaju puno secera
+pio sam i whey uz mleko nisam znao treba sa vodom(a sta mu mleko radi?)...sa mlekom mi je lepse pijem protein,nego jedem cokoladu,pio bi ga ceo dan...dok je sa vodom bljutav ukus bolje da ga nema...pijem dymatize nutrition sa ukusom cokolade...kakvi su drugi ukusi,koje vi pijete?jel isto bljutavo sa vodom?da bi znao koj ukus sledeci da kupim posto je ovaj sa vodom krs,da ne bacam pare na testiranja :) .

Citat
raspitivao sam se ja ranije o tome za vojnu akademiju
falila ti je tezina,a nisi teo izgubis snagu ako se secam :) jel si prosao na testovima,si upisao?
« Poslednja izmena: Maj 26, 2011, 11:13:08 posle podne shommy.990 »

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2011, 11:52:01 posle podne »
A da obrnes pitanje, znaci zasto bi ga pio, sa nutritivne strane?
Pa dobro sad, mleko ima mane kao i prednosti.
Mane: najociglednija je laktoza, neko ce od 250ml da se usre da izvinete, i naravno laktoza je secer (sto ne mora svakom da smeta takodje), onda mlecne masti, "lose masti" medjutim pozeljno je uneti i malo zasicenih masti, tj. drzati u balansu mono, poli i zasicene.
Prednosti: mleko je izvor najkvalitetnijeg proteina nama poznatog tj. whey i kazein (mada ga ima 3g u 100ml), poznato je da je mleko jako efikasan napitak u hidrataciji misica, i u sebi poseduje male doze vitamina i minerala.
Pa kome moze da se uklopi, nece skoditi u umerenim kolicinama. Meni licno laktoza ne predstavlja problem, i na masi (tj. u poslednje vreme stalno posto treniram jos jedan sport)  jedem ovsene sa mlekom, znaci popijem u proseku pola litra dnevno, i prija mi.
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2011, 05:37:13 pre podne »
stevcho  je u pravu
ali ovde momci ne pricaju od tome da ovde racuna da im se npr 500ml mleka ukalpa u ukan unos vec ga piju zato sto im je protein lespi sa mlekom nego sa vodom ili kao sto neko gore rece-MUSLI ZA MRSAVLJENJE...mislim....

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #10 poslato: Maj 27, 2011, 11:54:10 pre podne »
pa tako pise na kesi :)
to sam reko zato sto je 1 pun secera...cini mi se 22 grama,i 7 gr masti...a ovaj fit nesto manje 7gr secera i ne znam kolko masti manje nesto

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #11 poslato: Maj 27, 2011, 12:21:45 posle podne »
pa tako pise na kesi :)
to sam reko zato sto je 1 pun secera...cini mi se 22 grama,i 7 gr masti...a ovaj fit nesto manje 7gr secera i ne znam kolko masti manje nesto

I NA TARABI PISE DA JE PERICA J..O MARICU.....a nije

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #12 poslato: Maj 27, 2011, 06:46:16 posle podne »
Citat
I NA TARABI PISE DA JE PERICA J..O MARICU.....a nije

hahahhahaa a cije je onda ono kopile jovica :)

Van mreže scout

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Si vis pacem para bellum!!!
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #13 poslato: Maj 27, 2011, 10:06:59 posle podne »
Prvo za mleko da se ubacim, ja od kako sam na ishrani pirinac, tuna, ovasne, belo meso, junetina, jaja idem 1put u 3 dana u wc(a pojedem 1,5kg obroka min dnevno) pa onda zamislite kako izleda taj odlazak, nije ni cudo sto mi se pogorsali hemoroidi i ranije sam imao problema sa zatvorom na bazu kad odem ne idem i po ned dana u wc... Znaci ranije kad sam pio dosta cokoladnog mleka isao sam bar 1put u 2 dana... Da li da ubacim bar 1l obicnog mleka ili jogurta u ishranu(mnogo se slabo gojim)
Drugo pitanje za musli... Kupio sam bas sad ovaj sto bas nije za mrsavljenje da sutra malo osvezim dorucak presele mi ovasne u zadnja mesec dana, pise na kutiji (uh-77,18 od toga secer 35,07) jel to znaci da su kvalitetni uh na 100 gr (77,18-35,07=42,11)?
Si vis pacem para bellum!!!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Nekoliko pitanja...
« Odgovor #14 poslato: Maj 27, 2011, 10:51:22 posle podne »
ja pijem mlecne proizvode ko blesav a stolicu imam ko naslikanu da se pohvalim :P ...kenjam u podne kao pravi sampioni hahahahahhahaha ("7 i po") salim se
ima ljudi kojima smeta laktoza...recimo psi ne podnose mleko, keru kad dam mleko nije mu dobro 2 dana iskenja se ko da mu je poslednji put u zivotu dvoriste mi lici na septicku jamu... :D
niko mi ne odgovori na pitanje da li je zdravo odnosno nezdravo piti po 1l jogurta i 1l mleka na dan??? ne mislim samo u okviru bodi bildinga,vec inace za zdravlje oganizma...