Septembar 29, 2024, 11:34:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?  (Pročitano 6968 puta)

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« poslato: Maj 24, 2011, 11:44:37 posle podne »
Evo zadnjih par dana, ja i drug smo gledali Mr. Olympije iz s pocetka 90-tih godina i par posljednih Olympija, pa smo malo uporedjivali konstitucije danasnjih bodybuildera i nekih legendi iz 90-tih (Shawn Ray, Kevin Levrone, Vince Taylor, Flex Wheeler itd.). Po meni su simetrija i estetika potpuno unisteni kod danasnjih bodybuildera, ali to je moje subjektivno misljenje. Interesuje me sta vi mislite-danasnji bodybuilderi ili legende koje sam naveo ?
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže Pionesa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2011, 11:50:38 posle podne »
To je stvar ukusa.Danas gledaju dad budu sto siri i mesnatiji.Prvi dvd koji sam dobio da pogledam je bio sa Ronniem i rekoh wow.Medjutim kad sam video Shawna i Flexa tu su mi se oci zalepile i onda sam poceo da gledam na bb kao na ART a ne na masovno prepucavanje.
"Confidence is the most important thing you can teach someone... if you can teach them confidence, you don't have to teach them anything else."

Van mreže Srki022

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 322
  • FLEX Gym
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2011, 01:18:39 pre podne »
Slazem se sa Pionesom bb iz 90-ih je neponovljiv...  Flex,Shawn,Kevin legende  8)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2011, 08:27:38 pre podne »
Builderi devedesetih su preteca danasnjih mass-monstera i oni koju su utabali stazu bodybuildingu koji danas gledamo. Pro bodybuilding je preminuo odlaskom Haneya. Sve nakon toga je samo borba za pronalazenjem masine koje je genetski obdarena da moze izdrzati masivne doze ljekova kako bi svoja tjela od 165-175 cm uspjeli jednom godisnje da spuste na izrezanih 110-115-120 kg i to negdje pokazu.

Rekreativni bodybuilding - jedan od najboljih sportova.

Takmicarski bodybuilding - nevidjena budalastina koja ne treba ikome ko ima bilo sta pametno da radi u zivotu.

Samo moja dva centa.  ;)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #4 poslato: Maj 25, 2011, 10:51:37 pre podne »
nazalost, BB je otisao u nekom drugom pravcu (gdje estetika i lijepa figura nemaju mjesta) i to najbolje pokazuje ova slika
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže Pionesa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2011, 02:57:44 posle podne »
Rekreativni bodybuilding - jedan od najboljih sportova.

Takmicarski bodybuilding - nevidjena budalastina koja ne treba ikome ko ima bilo sta pametno da radi u zivotu.

Samo moja dva centa.  ;)
[/quote]

Ovo je nesto najgluplje sto sam cuo.Bez uvrede naravno.Ali moras da znas da ne zele svi da budu kao branch iliti mass monsteri.
Rekreativni bb?Godinama gledam likove niti se pomeraju ni gore ni dole :/ Dodju u teretanu da se zajebavaju.Jer nemaju para za grad a vikendom idu da se olese u nekom klubu i tu puknu par hiljada za pice da bi posle sutra rekli "ala sam se razvalio(proveo)" telefon,nepravilno izvodjenje vezbi,prica i pauze po 10 min.Cemu to???Ja ako cu da se druzim i pricam pozoves osobu u kafic gde vec.A ne u teretani sigurno.Za mene teretana ima jednu jedinu svrhu.Ne pricam,niti gledam sta drugi rade i kako rade stavim Mp3 i hardcore trening.
"Confidence is the most important thing you can teach someone... if you can teach them confidence, you don't have to teach them anything else."

Van mreže Pionesa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2011, 03:00:27 posle podne »
Legende
"Confidence is the most important thing you can teach someone... if you can teach them confidence, you don't have to teach them anything else."

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #7 poslato: Maj 25, 2011, 03:01:37 posle podne »
Rekreativni bodybuilding - jedan od najboljih sportova.

Takmicarski bodybuilding - nevidjena budalastina koja ne treba ikome ko ima bilo sta pametno da radi u zivotu.

Samo moja dva centa.  ;)

Ovo je nesto najgluplje sto sam cuo.Bez uvrede naravno.Ali moras da znas da ne zele svi da budu kao branch iliti mass monsteri.
Rekreativni bb?Godinama gledam likove niti se pomeraju ni gore ni dole :/ Dodju u teretanu da se zajebavaju.Jer nemaju para za grad a vikendom idu da se olese u nekom klubu i tu puknu par hiljada za pice da bi posle sutra rekli "ala sam se razvalio(proveo)" telefon,nepravilno izvodjenje vezbi,prica i pauze po 10 min.Cemu to???Ja ako cu da se druzim i pricam pozoves osobu u kafic gde vec.A ne u teretani sigurno.Za mene teretana ima jednu jedinu svrhu.Ne pricam,niti gledam sta drugi rade i kako rade stavim Mp3 i hardcore trening.
[/quote]


Kirk Karwowski style :)
http://www.youtube.com/watch?v=E58g-3K_wtY
Dont tell me how many chicks u banged..and if i told you twice, 45 flying at ya :D
Hardcore
« Poslednja izmena: Maj 25, 2011, 03:04:08 posle podne BokY_LA »

Van mreže miljkoo

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2011, 03:09:34 posle podne »
Pionesa mislim da nisi svatio Vladara! kad je rekao rekreativno vezbanje, mislio je na ljude koji treniraju za svoju dusu, za izgled.. itd, koji nemaju takmicarske ambicije! A ne na ove rekreativce sto si ti spomenuo, jer taj koji dodje u teretanu da bi pricao sa nekim, koji izmedju serija prica po 10 min itd, on nije rekreativac on je samo osoba koja je dosla u teretanu da kaze da trenira i po mogucnosti da se malo kurci po teretani kako sve zna on itd, nista vise!!  ;)

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #9 poslato: Maj 25, 2011, 03:21:52 posle podne »
Pionesa, gresis. Ko uopste uzima u razmatranje likove o kakvima ti pricas? Ja njih ne mogu nazvati rekreativcima tipa na kakve je Vladar mislio.
Ali ti mogu reci na mom licnom primeru, da iako se ne takmicim i ne uzimam steroide, i bez obzira izgledam li ovako ili onako, da sto se tice treninga, redovnosti i posvecenosti, muke i prolivenog znoja, ishrane i ostalih detalja, tebe mogu jedino nazvati takmicarem, a sebe rekreativcem, a jednako smo bilderi i ti i i ja!

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #10 poslato: Maj 25, 2011, 03:36:01 posle podne »

Ovo je nesto najgluplje sto sam cuo.Bez uvrede naravno.Ali moras da znas da ne zele svi da budu kao branch iliti mass monsteri.
Rekreativni bb?Godinama gledam likove niti se pomeraju ni gore ni dole :/ Dodju u teretanu da se zajebavaju.Jer nemaju para za grad a vikendom idu da se olese u nekom klubu i tu puknu par hiljada za pice da bi posle sutra rekli "ala sam se razvalio(proveo)" telefon,nepravilno izvodjenje vezbi,prica i pauze po 10 min.Cemu to???Ja ako cu da se druzim i pricam pozoves osobu u kafic gde vec.A ne u teretani sigurno.Za mene teretana ima jednu jedinu svrhu.Ne pricam,niti gledam sta drugi rade i kako rade stavim Mp3 i hardcore trening.
imas po teretanama boljih rekreativaca, nego takmicara po takmicenju..tako da..

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #11 poslato: Maj 25, 2011, 03:39:17 posle podne »
Ovo je nesto najgluplje sto sam cuo.Bez uvrede naravno.Ali moras da znas da ne zele svi da budu kao branch iliti mass monsteri.
Rekreativni bb?Godinama gledam likove niti se pomeraju ni gore ni dole :/ Dodju u teretanu da se zajebavaju.Jer nemaju para za grad a vikendom idu da se olese u nekom klubu i tu puknu par hiljada za pice da bi posle sutra rekli "ala sam se razvalio(proveo)" telefon,nepravilno izvodjenje vezbi,prica i pauze po 10 min.Cemu to???Ja ako cu da se druzim i pricam pozoves osobu u kafic gde vec.A ne u teretani sigurno.Za mene teretana ima jednu jedinu svrhu.Ne pricam,niti gledam sta drugi rade i kako rade stavim Mp3 i hardcore trening.

Biti profesionalac u BB znaci biti mass freak  ;) To cime se ti bavis i svi "takmicari" u Srbiji je u stvari rekreativan BB, obican hobi od kojeg nema ni P od profesionalizma tj. zarade.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #12 poslato: Maj 25, 2011, 03:45:22 posle podne »
ovo je sigurno 200 ti put da se prica na ovu temu

Van mreže DinoIvana

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 211
  • respect treba zasluziti
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #13 poslato: Maj 25, 2011, 03:47:17 posle podne »
ja bih izneo svoje misljenje u vezi nekadasnjih bildera poput wheelera,levrona,saw reya itd.
mnogo talenata u danasenje vreme ima u nasem sportu na profi sceni ali jos uvek ne sa tom genetikom i  predispozicijama kao navedeni!
 kriterijumi su bili drugaciji  u to vreme a i uslovi za jednog takmicara ako me razumete sta zelim reci!
danas postoje bilderi  koji su nenormalno veliki i nenormalno dobri na profi sceni kao phil heath,dexter od stare garde,viktor martinez koji ima savrsenu figuru i fantasticne oblike, ali nazalosat niko nije jos uvek kao flex,rey,vince tayrol itd. od svih navedenih ljudi,sudije,profesionalci svima nalaze mane,tipa radi:za martineza da je  100% spreman uvek bi bio 1st! takodje za ostale pojedince.
a sto se tice legendi,navedenih, uvek odrani do kosti sa 15-25kg.manji od danasnjih a x -puta lepsi.
cilj ove price je da je genetika presudna na profi sceni! sa svim dansnjim uslovima koji dansnji vrhunski bilderi imaju ne mogu biti jeda flex!  
ne radi se o velicini, ni kg. nego o genetici!
to je moje misljenje. sto ne znaci da je ispravno!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodybuilderi 80-tih i 90-tih ili danasnji bodybuilderi ?
« Odgovor #14 poslato: Maj 25, 2011, 03:52:43 posle podne »
genetika presudna na profi seceni..
o boze..................

i najvise volim kada neko kaze-blago tebi ti imas genetiku......yeaaah..right......i onda citav zivot provede u kafatni samo zato sto je shvatio da nema genetiku (citaj NEMA JAJA DA STEGNE I DA TRENIRA I HRANI SE KAO NEKO KO HOCE DA DOBRO IZLGEDA)
i ja vise vbolim da jedem jagnjetinu ali jbg....ne mogu da izadjem on stage na 1kg janje dnevno nikako...

ufffff
« Poslednja izmena: Maj 25, 2011, 03:54:18 posle podne Pedja_Petrovic »