Avgust 02, 2024, 10:12:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.266 poruka u 18.762 tema - 20.965 članova - Poslednji član: MichaelHon
X3MShop banner

Autor Tema: letnji period: defka+boks  (Pročitano 1416 puta)

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
letnji period: defka+boks
« poslato: Maj 24, 2011, 12:26:29 pre podne »
Krenuo bih za par dana u bokserski klub, pa mi treba dobar savet kako isplanirati 7 dana u nedelji. Najveća mi je frka da ne uletim u preforsiranost miksom ova dva sporta.

BK Fontana drži treninge 5 puta nedeljno (ponedeljak-petak). Hvala puno na odgovorima.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: letnji period: defka+boks
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2011, 10:22:23 pre podne »
A koji je drugi sport pored box-a? Kad su treninzi? kakva ti je suplementacija? Koliko ti traju treninzi box-a?

Sta je cilj - da napredujes u box-u ili da skines salce?Da li si trenirao box ranije ili tek pocinjes sa ciljem da skines mast? itd... daj malo informacija  :)

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: letnji period: defka+boks
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2011, 01:13:49 posle podne »
Tek treba da krenem sa treninzima, ali sam video na youtube-u celokupan dril. Malo trčanja, trbušnjaci, preskakanje konopca i onda na kraju udaranje u džak.

Što se tiče supsa, planirao sam da nastavim korišćenje proteina, Bcaa i Gluta. Onako po PS-u, kako to i ide.

Trening traje jedan sat i sastoji se od:
-istezanja
-trčanja
-vežbi u mestu
-vežbi na spravama
-6-7 rundi sparinga ili rada sa trenerom
-gimnastie

Nikad nisam trenirao box, a što se tiče cilja, pa ajde nemam tu ja puno opcija...da kažemo da skidam salce ;)

Ishrana je na mestu, supsi tu...jedino što ne znam da li pored uobičajenih još nešto da uzimam.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: letnji period: defka+boks
« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2011, 02:02:12 posle podne »
Posto su trenizni box-a popodne ili uvece verovatno, mozes da ubacis jutarnji odmah kardio po ustajanju...

Pocni recimo 3x nedeljno jutarnji kardio i 5x box popodne pa vidi kako ide, 2 dana imas za odmor i tada ne radis nista...

Uz dobru klopu i suplementaciju trebalo bi da resis problem...   :)

I drugo - ovo nije NAJEFIKASNIJI nacin za skidanje sala ako zbog toga biras ovu kombinaciju (ne znam koliki je visak kila koje imas, jer to moze da predstavalja problem da adekvatno ispratis trening box-a i izvuces maksimum iz njega)... Ovo ti kazem jer sam u zadnjih 2 meseca u vise kick-box klubova imao prilike da vidim ljude sa viskom kilograma koji su se odlucili na kick kao opciju za skidanje kilaze (vise su u aerobik fazonu nego kick), a sam trening nije tako koncipiran i onda izvuku 75-80% ocekivanog rezultata...  ;)


Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: letnji period: defka+boks
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2011, 07:44:13 posle podne »
zaboravih da naglasim to... od 17:00-18:00 su treninzi ;)

Sad je jedini problem kako ubaciti teretanu u ciklus. Nemam obavezu da idem 5 puta nedeljno na box.

malo sam pretrazivao forum pa sam naišao na sledeću temu i piratov post:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13630.0.html

udaranje u vrecu ti nije bas klasican kardio ali je odlicna vezba, moze se reci za zatezanje... nemoj ga bas posle treninga s tegovima... u stvari nije ti bas najbolja opcija ako si na masi....  ali ako si na defki , recimo udaras vrecu pre treniga i posle odradis lagano toniranje misica s tegovima... e to bi moglo u tom slucaju da bude jako zanimljivo , a ovako nije losa stvra -ali ga radi skroz odvojeno...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: letnji period: defka+boks
« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2011, 08:06:35 pre podne »
Mozes teretanu utorak i petak umesto box-a (neki kruzni trening npr..)  ;)

Van mreže Bitanga2

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: letnji period: defka+boks
« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2011, 03:29:10 posle podne »
Ima da probam to, hvala puno Miloše ;)