Septembar 20, 2024, 08:39:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Vene na listovima  (Pročitano 14995 puta)

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Vene na listovima
« poslato: Maj 19, 2011, 07:41:08 posle podne »
 Ovako: Treniram oko 8 godina u teretani sa prekidima, inače sam se ranije bavio košarkom  a i dan danas igram basket. Ono što sam primetio nakon trčanja, basketa i slično je da mi na listovima baš poiskaču vene. Kada legnem ili podignem noge vrate se u normalu. Fora je što mi to ranije nije bilo toliko izraženo, tek od pre nekih godinu dana, kada sam promenio rutinu treninga nogu- uveo redovno čučnjeve promenio vežbe i intenzitet za listove i slično. Napredak u masi i obimu listova sam na taj način postigao, ali i vene su narasle. Da li da smanjnim gas ili šta da radim?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2011, 08:46:14 posle podne »
Vene su kao i sve stvar genetike , ukoliko si smanjio bf vaskularnost moze doci do izrazaja... znaci to zavisi od genetike neko ima izrazene vene neko nema , treba voditi racuna ako primetis da se one sire ili da imas ispucale kapilare u ostalim slucajevima ne predstavlja neki problem osim ako ti smeta vizuelno..

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2011, 10:12:35 posle podne »
Vene su kao i sve stvar genetike , ukoliko si smanjio bf vaskularnost moze doci do izrazaja... znaci to zavisi od genetike neko ima izrazene vene neko nema , treba voditi racuna ako primetis da se one sire ili da imas ispucale kapilare u ostalim slucajevima ne predstavlja neki problem osim ako ti smeta vizuelno..

 E sad si me presekao. Smanjio sam bf, mada ne dramatično...i dalje imam kilu dve viška na stomaku ali su mi noge prilično suve. Ali kapilari su mi u zadnje vreme ispucali na desnom listu i na butinama...od prilike 5-6 cm duzine plave linije. Kad sam ih video sam se usro pa sam smanjo tezine za listove (gurao sam oko 150 kg u seriji). Da batalim ili šta?


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2011, 11:02:02 posle podne »
pa aj jbg sta ti mislis da treba da radis? :) ne znam koliko imas godina ali vene ti ubrzo nece biti zahvalne ako forsiras tim tempom , sta ce ti 150 kg za listove , oni jeste da treba da se opterete da bi rasli ali ne na taj nacin i ne sa tolikom kilazom ... ne vidim razloga da iko koristi u bilo kom kontekstu tolike kilaze za bilo sta sto je vezano za hipertrofiju al ajd nema veze ... batali to i uzmi neku kremu za te kapilare , to ti je moj savet , ja da sam na tvom mestu , cuvao bih te vene na nogama iz vise razloga ...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2011, 09:44:30 pre podne »
pa aj jbg sta ti mislis da treba da radis? :) ne znam koliko imas godina ali vene ti ubrzo nece biti zahvalne ako forsiras tim tempom , sta ce ti 150 kg za listove , oni jeste da treba da se opterete da bi rasli ali ne na taj nacin i ne sa tolikom kilazom ... ne vidim razloga da iko koristi u bilo kom kontekstu tolike kilaze za bilo sta sto je vezano za hipertrofiju al ajd nema veze ... batali to i uzmi neku kremu za te kapilare , to ti je moj savet , ja da sam na tvom mestu , cuvao bih te vene na nogama iz vise razloga ...

 29 godina imam i do pre godinu-dve dana nisam imao tih problema.Možda to ima veze i sa visinom?  U principu ne preterujem sa kilažama ali nisam imao ideju kako više da nateram listove na rast :D Imam prilično jake (ali ne i masivne) listove pa me je to povuklo da idem do 150 kg....I činjenica da su porasli posle dugo vremena....Kada sam video vene i kapilare,poslednji trening sam radio sa 100 kg ali sam usporio pokret u gornjoj i donjoj fazi pokreta i efekat je bio sličan kao sa većom kilažom. Mogu da još smanjim kilažu i da otežam formu, čisto probe radi....pokušaću.
 Dobro kažeš da treba sačuvati vene, ja sam ipak samo rekreativac.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2011, 12:24:30 posle podne »
Takodje ako neko u porodici ima prosirene vene ili sl. postoji verovatnoca da si i ti sklon tome i da kroz godine krene da se ispoljava...

Poseti lekara svakako, i ne forsiraj tezine (2011. godina je, ima mnogo boljih nacina za kvalitetan trening)...   ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #6 poslato: Maj 20, 2011, 07:38:29 posle podne »
pa aj jbg sta ti mislis da treba da radis? :) ne znam koliko imas godina ali vene ti ubrzo nece biti zahvalne ako forsiras tim tempom , sta ce ti 150 kg za listove , oni jeste da treba da se opterete da bi rasli ali ne na taj nacin i ne sa tolikom kilazom ... ne vidim razloga da iko koristi u bilo kom kontekstu tolike kilaze za bilo sta sto je vezano za hipertrofiju al ajd nema veze ... batali to i uzmi neku kremu za te kapilare , to ti je moj savet , ja da sam na tvom mestu , cuvao bih te vene na nogama iz vise razloga ...

 29 godina imam i do pre godinu-dve dana nisam imao tih problema.Možda to ima veze i sa visinom?  U principu ne preterujem sa kilažama ali nisam imao ideju kako više da nateram listove na rast :D Imam prilično jake (ali ne i masivne) listove pa me je to povuklo da idem do 150 kg....I činjenica da su porasli posle dugo vremena....Kada sam video vene i kapilare,poslednji trening sam radio sa 100 kg ali sam usporio pokret u gornjoj i donjoj fazi pokreta i efekat je bio sličan kao sa većom kilažom. Mogu da još smanjim kilažu i da otežam formu, čisto probe radi....pokušaću.
 Dobro kažeš da treba sačuvati vene, ja sam ipak samo rekreativac.


pa moj ortak je u 31 godini operisao prosirenu venu , sto kaze Milos ako imas u porodici tu sklonost vodi racuna , i mom ortaku je keva imala prosirenu venu ...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2011, 09:01:26 posle podne »
 Pa koliko znam moji nisu imali problema sa proširenim venama, doduše nisu ni  vežbali u teretani :D Da se razumemo, meni se vene vide samo nakon nekih intenzivnih aktivnosti a ne uvek. Popucali kapilari su mi naravno ostali.
 Evo baš danas sam pitao trenera u teretani šta da radim sa listovima (pokazao sam mu ispucale kapilare) a on kaže da to treba tako?! I da je to normalno ako mi raste mišić... Još nešto, kapilari su mi ispucali ranije na leđima tj, latisimusu nekoliko cm u dužinu kada sam silovao neke težine.E sad ispadne da kad treniram sa normalnim opterećenjem (za mene) da mi kapilari ne fasuju...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #8 poslato: Jun 26, 2012, 01:16:46 pre podne »
da ne otvaram novu temu za glupost,prikacicu pitanje ovde...

nesto sam paranoiso pa da priupitam,da li je normalno sledece :
poiuzlecu mi uvek plave vene,pa prednjem ramenu,gornjim grudima i bicepsu(na bicepsu su uvek i kada ne treniram duze vreme)...
posto mi mob. ima kameru kao toster,prikacicu sa neta sliku sa slicnim venama ..

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #9 poslato: Jun 26, 2012, 06:52:04 pre podne »
da ne otvaram novu temu za glupost,prikacicu pitanje ovde...

nesto sam paranoiso pa da priupitam,da li je normalno sledece :
poiuzlecu mi uvek plave vene,pa prednjem ramenu,gornjim grudima i bicepsu(na bicepsu su uvek i kada ne treniram duze vreme)...
posto mi mob. ima kameru kao toster,prikacicu sa neta sliku sa slicnim venama ..

PA to je valjda normalna pojava kad smanjis BF da ti polako iskacu vene,neznam sta je cudno kad se upumpa krv usled treninga one su jos izrazenije,takozvana vaskularnost.
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #10 poslato: Jun 26, 2012, 01:39:14 posle podne »
ma ja sam nesto tripovao,zato sto kad vidim nekom vene uvek su ovakve

a moje ove plave ziljave :)

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #11 poslato: Jun 26, 2012, 01:42:13 posle podne »
Ja mislim kad bi se dovoljno spustio bf,da bi i mi sa tim plavim imali normalne  :D
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Milic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #12 poslato: Jun 26, 2012, 06:53:36 posle podne »
plave vene nisu kul nikako :D

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2012, 06:59:55 posle podne »
plave vene nisu kul nikako :D

pa smorih se...ja pratim modu,a za kolekciju prolece-leto 2012 moraju braon-zuckaste da budu...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Vene na listovima
« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2012, 08:00:23 posle podne »
 Hahaha tema i dalje živi. Ma zavisi i kakva ti je koža. Moja je bela i bukvalno se svako sranje vidi na njoj. Svaki kapilar i svaka plava vena :D  Mada body fat je ključni faktor. Što se tiče listova, nisam ih trenirao cca pola godine, a i ostale mišiće sam batalio (povremeno malo odvežbam).
 Sad smešno je to što sam se ugojio, imam oko 110 kg i listovi su mi narasli 2 cm,u obimu :D jedino što sam dosta igrao košarku (sa većom težinom sam ih pogađao valjda) i što uradim iskorake sa ili bez bučica jednom do dva puta nedeljno po 4-5 serija. Znam da ćete mi napisati da je salo, ali nije, noge su mi poprilično suve i dalje :D