Septembar 27, 2024, 10:15:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija  (Pročitano 3285 puta)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« poslato: April 27, 2011, 09:45:47 posle podne »
Dakle, postavljam pitanje umesto prijatelja koji me je zamolio

Situacija je da je on zadobio povredu 12og ili 11og prsljena kicme i posle toga ostao nepokretan u donjem delu tela, tj nogama, dakle u nemogucnosti je da trci. Zeli da skine salo sa gornjeg dela tela, on i ne izgleda lose u gornjem delu, ali bi zeleo da skine koji kilogram. Moze li se nekako ovo odraditi bez trcanja ?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2011, 01:13:12 posle podne »
Nije bas moguce parcijalno skidanje sala (npr. samo sa stomaka i sl.), a trcanje svakako nije jedini/najbolji nacin da dodje do tog cilja.

Kalorijski deficit (dobra dijeta - ovo je osnovno) i bilo koja fizicka aktivnost prilagodjena njegovom trenutnom stanju (umerenim tempom npr. 45min) bi trebalo da donesu rezultat.Sto se tice izbora vezbi, ja ne znam koje je u mogucnosti da radi, ali neka razmotri i npr. mogucnost neke vrste kruznog treninga sa kratkim odmorima izmedju.  ;)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2011, 01:29:36 posle podne »
Pa u stanju je da radi bilo sta za gornji deo tela koliko znam. Prilicno je jak u gornjem delu (sto je i logicno), moze da uradi dosta zgibova itd. Jel ima poente da uzme neki ripper ili ne ? Naravno, uz sredjenu ishranu i vezbanje svakog dana.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« Odgovor #3 poslato: April 28, 2011, 01:50:38 posle podne »
Ne mora svaki dan da trenira, a ako je klopu i trening ispostovao, sagorevac je dodatni plus koji moze da mu pomogne da podigne malo telesnu temperaturu, izbaci vodu, i eventualno dobije malo energije pred trening.

Vrlo je pozeljno da trening radi ujutru na prazan stomak, sagorevac isto na prazan stomak ili 30 min pre treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« Odgovor #4 poslato: April 28, 2011, 03:43:48 posle podne »
Nije bas moguce parcijalno skidanje sala (npr. samo sa stomaka i sl.), a trcanje svakako nije jedini/najbolji nacin da dodje do tog cilja.

Kalorijski deficit (dobra dijeta - ovo je osnovno) i bilo koja fizicka aktivnost prilagodjena njegovom trenutnom stanju (umerenim tempom npr. 45min) bi trebalo da donesu rezultat.Sto se tice izbora vezbi, ja ne znam koje je u mogucnosti da radi, ali neka razmotri i npr. mogucnost neke vrste kruznog treninga sa kratkim odmorima izmedju.  ;)

bravo
odlican savet
hvala!!

Van mreže Miloss

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2011, 09:46:59 posle podne »
Postoji rucni ergometar koji se koristi za testiranja osoba sa paraplegijom. To je kao neki mali rucni bicikl (da se tako prosto izrazim), sastoji se od dve pedalei rotirajuceg tocka izmedju, stoji na stolu i koristi se jos u fizikalnoj terapiji za jacanje gornjeg dela tela i kondiciju. Mislim da moze da se nabavi ili napravi za male pare...prilicno prosta a korisna spravica
pozzz :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc za mrsavljenje, za prijatelja, specificna situacija
« Odgovor #6 poslato: Maj 03, 2011, 03:22:25 posle podne »
Postoji rucni ergometar koji se koristi za testiranja osoba sa paraplegijom. To je kao neki mali rucni bicikl (da se tako prosto izrazim), sastoji se od dve pedalei rotirajuceg tocka izmedju, stoji na stolu i koristi se jos u fizikalnoj terapiji za jacanje gornjeg dela tela i kondiciju. Mislim da moze da se nabavi ili napravi za male pare...prilicno prosta a korisna spravica
pozzz :)
da,ali to koje mere moze da se radi na nekoj manje sofisticiranoj spravi a da od nje bude koristi tokom citavog vremena......