Jun 18, 2024, 03:32:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.195 poruka u 18.756 tema - 20.950 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.  (Pročitano 9227 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #15 poslato: April 30, 2011, 02:15:07 posle podne »
Prosao sam najtezi test sinoc. Jeo juce ceo dan naravno, sve ukupno 1kg piletine 100gr UH i mnogo povrca, uvece u 10 i 8 jaja.. Posle toga izadjem, pio vodu samo celo vece. A kad smo oko 1:30 otisli u hooters da ovi drugari jedu krilca umirao sam od gladi vec. I tako gladan sam uspeo da ih gledam kako jedu ona krilca, i nisam zjebao dietu. Proud :)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #16 poslato: April 30, 2011, 02:16:55 posle podne »
Jbg navikne se covjek, ja prekoputa rostiljnice cekam djevojku, a od tamo miris dopire, ufff...

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #17 poslato: April 30, 2011, 02:27:56 posle podne »
vidi obzirom da si do decembra resio da se sredis, moj ti je savet sledeci, a ovo je na osnovu onoga sto sam isprobao na sebi, pa bih da podelim sa tobom  da izbegnes istu gresku
poceo sam sa rotacijama i sa njima je trebalo da idem mnogo duze nego sto sam isao (mada je kod mene bio i finansijski faktor)
nista ti nece bolje savuvati misice od carb rotacija

e sad glavni savet je sledeci, ja sam radio rotacije 100-200-0-150-100-75-0 a krenuo sam sa 92KG, tebi bi posto vec imas dosta vremena do decembra savetovao da krenes na rotacije koje imaju vise UH od ovog primera i da onda picis tako MINIMUM 3-4 nedelje da vidis kako ide (znaci minimum 3-4 pa tek onda menjas, a ne odmah posle prve)! Ne dozvoli da gubis vise od 1kG nedeljno, cak stavise, obzirom da si resio da se dovedes u red do decembra, krenui sto laganije, pola kile nedeljno, znaci za tri cetiri nedelje 2KG sasvim dovoljno, bices siguran na taj nacin da si izgubio masti!

nemoj brzati, lagano sa dijetom, rotacije su po onome sto sam ja video sjajan nacin za pravi gubitak tezine, jer nista ti nece bolje sacuvati misice od proteina i UH na dijeti
nemoj da krenes sa premalo UH ili proteina ili masti, vec sa dozama koje ce da ti donose gubitak tezine od nekih pola kile nedeljno... uvek ako bas zelis mozes da zaostris dijetu i da PROMENIS odnos UH proteina i masti (znaci ne samo bukvalno smanjih recimo UH, nego smanjis UH i povecas proteine, pa vidis kako ide)...

ne zaboravi zdrave masti ;)

imas dosta na forumu o karb rotacijama, pronadji info...
i nemoj misliti da rotacije rade 6 nedelja pa onda moras na low carb pa onda na keto! NE sa rotacijama idi bukvalno do kraja, sve dok 3-4 nedelje nema napretka (a cak i tada mozes menjanjem nekih parametara da nastavis sa rotacijama, samo uvodjenje HIIT-a par puta nedeljeno umesto kardia low inteziteta ce te pokrenuti u novi napredak) ili ako dodjes u cajtnut sa vremenom pa bi da ubrzas dijetu...
i da, slikaj se i meri obime da bi pratio progres...
« Poslednja izmena: April 30, 2011, 02:35:11 posle podne aleksandar84 »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #18 poslato: April 30, 2011, 06:04:16 posle podne »
vidi obzirom da si do decembra resio da se sredis, moj ti je savet sledeci, a ovo je na osnovu onoga sto sam isprobao na sebi, pa bih da podelim sa tobom  da izbegnes istu gresku
poceo sam sa rotacijama i sa njima je trebalo da idem mnogo duze nego sto sam isao (mada je kod mene bio i finansijski faktor)
nista ti nece bolje savuvati misice od carb rotacija

e sad glavni savet je sledeci, ja sam radio rotacije 100-200-0-150-100-75-0 a krenuo sam sa 92KG, tebi bi posto vec imas dosta vremena do decembra savetovao da krenes na rotacije koje imaju vise UH od ovog primera i da onda picis tako MINIMUM 3-4 nedelje da vidis kako ide (znaci minimum 3-4 pa tek onda menjas, a ne odmah posle prve)! Ne dozvoli da gubis vise od 1kG nedeljno, cak stavise, obzirom da si resio da se dovedes u red do decembra, krenui sto laganije, pola kile nedeljno, znaci za tri cetiri nedelje 2KG sasvim dovoljno, bices siguran na taj nacin da si izgubio masti!

nemoj brzati, lagano sa dijetom, rotacije su po onome sto sam ja video sjajan nacin za pravi gubitak tezine, jer nista ti nece bolje sacuvati misice od proteina i UH na dijeti
nemoj da krenes sa premalo UH ili proteina ili masti, vec sa dozama koje ce da ti donose gubitak tezine od nekih pola kile nedeljno... uvek ako bas zelis mozes da zaostris dijetu i da PROMENIS odnos UH proteina i masti (znaci ne samo bukvalno smanjih recimo UH, nego smanjis UH i povecas proteine, pa vidis kako ide)...

ne zaboravi zdrave masti ;)

imas dosta na forumu o karb rotacijama, pronadji info...
i nemoj misliti da rotacije rade 6 nedelja pa onda moras na low carb pa onda na keto! NE sa rotacijama idi bukvalno do kraja, sve dok 3-4 nedelje nema napretka (a cak i tada mozes menjanjem nekih parametara da nastavis sa rotacijama, samo uvodjenje HIIT-a par puta nedeljeno umesto kardia low inteziteta ce te pokrenuti u novi napredak) ili ako dodjes u cajtnut sa vremenom pa bi da ubrzas dijetu...
i da, slikaj se i meri obime da bi pratio progres...

Uhhh hvala druze za ovako opsirno objasnjenje. Pa vidi, krenuo sam sa low carb dietom i cepam je vec 4 dana. Ne prelazim 100gr UH dnevno, ali vidim  vec nekoliko ljudi mi je pomenulo da bi mi rotacija donela bolje rezlutate. Vidi ja imam tih 18% body fat, ja hocu da ga spustim na 8% i onda krenem na masu, Uz masu da podignem opet mozda malo taj body fat posto mora da se podigne, ali gledacu sto manje tj sto kvalitetnije da se hranim. Procitacu malo vise danas o rotacijama, pa mozda i krenem od ponedeljka. Nisam se merio uospte, ne zanima me vise vaga niti obim, gledam se u ogledalu. Zadnje 3 nedelje nisam bio na striktoj dijeti, ali sam smanjio unos uh bio poprilicno, i 0 secera, a uz to jeo normalno. Iposle te tri nedelje samo malo sredjenije ishrane vidim super rezlutate. koza na bicepsima se stanjila, malo na stomaku, jel kad se sagnem i stomak mi se nabora vidim da izgleda drugacije. Ajde krecem da citam o rotacijama, hvala.
Ps sto se tice proteina razvaljujem se, uzimam bar jedno 270gr iz hrane plus whey 75gr plus 50 gr kasein... Sve ukupno skoro 400 gr sto mislim da je super.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #19 poslato: April 30, 2011, 09:41:29 posle podne »
pa da , svi ti kazu da krenes na rotacije prvo, zato sto je to kao neka progresija rotacije UH -> low carb -> keto...
100gr uh dnevno je malo (ali pretpostavljam da se to malo kompenzovalo nekim procesima jer unosis 400gr proteina kako kazes sto je isto previse)...
druga stvar i low carb dijeta mora da ima dane sa povecanim unosom UH, tako da i o tome vodis racuna kad krenes na low carb, ali prvo rotacije...

a 4 gr proteina po kg je previse, optimizuj malo to, dani kad ima vise UH unosi manje proteina i jako malo masti (takozvane u tragovima) a kad smanjis UH povecaj proteine i zdrave masti...

obrati paznju i na kardio... jutarnji na prazan stomak je odlicna stvar ali samo pametno, low intensity, od 30 pa polako povecavaj do 50-55min, ali samo laganim tempom

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #20 poslato: Maj 01, 2011, 01:39:28 posle podne »
Hvala na savetima, da li je ok da vecinu UH uzimam iz Ovsenih? Bilo bi idealno za mene, em mi se svidjaju em su lake za spremanje :)
Pocecu rotaciju od prekosutra...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #21 poslato: Maj 01, 2011, 01:45:33 posle podne »
i ja sam mislio da mogu samo belo sa rostilja pa je dojadilo, pa sam onda spremao u rerni sa nekim zacinskim biljem pa je dojadilo, pa onda kuvano u ekspres loncu pa je dojadilo...

ocu da kazem, kombinuj ovsene, pirinac, krompir...pilece belo, curece belo, telece, junece krtina

koju si rotaciju odabrao, po koliko grama UH po danima?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #22 poslato: Maj 01, 2011, 10:09:56 posle podne »
i ja sam mislio da mogu samo belo sa rostilja pa je dojadilo, pa sam onda spremao u rerni sa nekim zacinskim biljem pa je dojadilo, pa onda kuvano u ekspres loncu pa je dojadilo...

ocu da kazem, kombinuj ovsene, pirinac, krompir...pilece belo, curece belo, telece, junece krtina

koju si rotaciju odabrao, po koliko grama UH po danima?

mislio sam da uradim  0-100-250-0-150-100-200
Mislim da nije previse uh ispravite me ako gresim. Na mojih 102 kg, imam unos 1 puta nedeljno  250 mislim da je to ok???? Ako treba nesto da se menja...
Vise volim malo manje uh nego malo vise. Postovacu slike malo kasnije sad me drug slikao na brzinu telefonom, pa da vidim sta kazete. Mozda me prebacite na ishranu za masu hahaha :)
« Poslednja izmena: Maj 01, 2011, 10:17:18 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #23 poslato: Maj 01, 2011, 10:13:59 posle podne »
Zaboravio da pomenem, metabolizam mi je takav da kad sam jedan jedini put sredio ishranu dok sam bio na kuri za masu, za nepune 4 nedelje sam izgubio 4% BF. Bio tada u Holandiji, neki njihov bivsi sampion zaboravih mu ime mi prodao hemiju i napravio ishranu. Cak sam imao u iskrani toliko UH da nisam mogao da pojedem sve, morao sam da bacam malo pirinca jer sam bio prepun, ali svakako sam izgubio 4% BF. Kako je to moguce? Ja najvise masnoca dobijem iz slatkisa, obozavam slatkise pio sam po 2l kole dnevno, bar 100 gr cokolade i jos po sladoled-dva....
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #24 poslato: Maj 02, 2011, 04:41:03 posle podne »
Cak sam imao u iskrani toliko UH da nisam mogao da pojedem sve, morao sam da bacam malo pirinca jer sam bio prepun, ali svakako sam izgubio 4% BF. .

cini mi se da ne znas dovoljno svoje telo (kao ni ja uostalom) i da je zato bolje krenuti sa vise UH i pratiti sta se desava prvih 3-4 nedelje...
imas dovoljno vremena do decembra, a na taj nacin ostavljas sebi prostora da ostanes duze u igri sa UH pre prelaska na low carb  i keto...
pogotovo ovo mislim jer ti nisi imao do sada sredjenu ishrnau pa samim tim ni ne znas koliko tebi u stvari hrane treba, jer cista hrana (sve kuvano, pirinac belo belanca itd) je cista hrana, najcesce ljudi sa samom promenom na cistu hranu krenu da mrsave...

bilo bi lepo da se neko iskusniji javi i da ti kaze kakve rotacije da primenis za tih prvih par nedelja... ja bih isao i jace od toga, mozda 150-300-0-250-150-75-0 ili mozda cak da jedna od ove dve nule bude 50gr uh, jer kao sto rekoh imas vremena do decembra...
ali najbolje da te neko iskusniji posavetuje, pogotovo zato sto vidim da pricas i o nekim dodacima u vidu steroida tako da u tom slucaju nemam pojma sta ti koliko cega treba

pozz

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #25 poslato: Maj 02, 2011, 05:13:47 posle podne »
Cak sam imao u iskrani toliko UH da nisam mogao da pojedem sve, morao sam da bacam malo pirinca jer sam bio prepun, ali svakako sam izgubio 4% BF. .

cini mi se da ne znas dovoljno svoje telo (kao ni ja uostalom) i da je zato bolje krenuti sa vise UH i pratiti sta se desava prvih 3-4 nedelje...
imas dovoljno vremena do decembra, a na taj nacin ostavljas sebi prostora da ostanes duze u igri sa UH pre prelaska na low carb  i keto...
pogotovo ovo mislim jer ti nisi imao do sada sredjenu ishrnau pa samim tim ni ne znas koliko tebi u stvari hrane treba, jer cista hrana (sve kuvano, pirinac belo belanca itd) je cista hrana, najcesce ljudi sa samom promenom na cistu hranu krenu da mrsave...

bilo bi lepo da se neko iskusniji javi i da ti kaze kakve rotacije da primenis za tih prvih par nedelja... ja bih isao i jace od toga, mozda 150-300-0-250-150-75-0 ili mozda cak da jedna od ove dve nule bude 50gr uh, jer kao sto rekoh imas vremena do decembra...
ali najbolje da te neko iskusniji posavetuje, pogotovo zato sto vidim da pricas i o nekim dodacima u vidu steroida tako da u tom slucaju nemam pojma sta ti koliko cega treba

pozz

Hvala druze na pomoci, ali evo nedelju dana low car diete i izgubio 2.25 kg. Ne znam da li je otislo ista misica, ali znam da sala jeste posto vidim u ogledalu. Zadnja 3 dana sam pitao neke iskusnije sa foruma, rekli su mi da ostanem na low carb. Mislim da mi rotacije kasnije nece ni trebati ali o tom potom. Sto se tice sredjivanja do decembra, nisam mislio da smrsam do decembra... Vec da smrsam i odradim 12 nedelja kvalitetne mase uz neku hemiju do tada... To mi je neki cilj za sada, a posle decembra cu zadati neki novi... kad bih uspeo da smanjim BF na nekih 7-8% i posle toga uz kvlitetnu masu odem na 98kg do decembra bio bih presretan.
Ps. Izgubio 2.25kg 1 nedelja, idemo dalje.. Javljam sledecu nedelju...
A sto se tice suplementacije ubijam se od od bcaa-gglutamina-creatina i poceo danas y toku treninga liquid amino
Bwm 20gr glut 20 gr bcaa 15 gr creatina
dwm liquid amino-voda
pwm  whey 60 gr- 20 glut-20bcaa - 15 creat
getorade napravim ima malo UH pa ga pijuckam do kuce polako u voznji posto nemam malto a i zedan sam kao kamila
« Poslednja izmena: Maj 02, 2011, 05:17:05 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #26 poslato: Maj 02, 2011, 06:41:38 posle podne »
30g creatina???

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #27 poslato: Maj 02, 2011, 06:59:57 posle podne »
30g creatina???
10-10 zajebo se. 3 male kasicice ispada nesto oko 10 gr. Mislio sam da je 15 bez da izmerim. Trener mi rekao 3 male kasikice pre (kad se probudim posto treniram posle sat vremena)  i 3 posle treninga.
« Poslednja izmena: Maj 02, 2011, 07:04:33 posle podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #28 poslato: Maj 02, 2011, 07:27:01 posle podne »
30g creatina???

... i to na dijeti  ???

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Moj plan ishrane za sledecih 6 nedelja.
« Odgovor #29 poslato: Maj 02, 2011, 07:41:06 posle podne »
30g creatina???
10-10 zajebo se. 3 male kasicice ispada nesto oko 10 gr. Mislio sam da je 15 bez da izmerim. Trener mi rekao 3 male kasikice pre (kad se probudim posto treniram posle sat vremena)  i 3 posle treninga.


Opet ti ispada oko 30gr creatina, jedna kafena kašika=5gr.

Izbaci kreatin na definiciji.
Pain is temporary, Pride is forever