Jul 02, 2024, 08:00:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Trening posle potresa mozga  (Pročitano 1418 puta)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Trening posle potresa mozga
« poslato: April 12, 2011, 04:58:49 posle podne »
Imam jedno malo neobicno pitanje. Ovako, pre 4 dana imao sam udes sa motorciklom. Pijani vozac Juga me je isekao pri preticanju, udario me, pao sam, izgubio svest, zaradio brojne poderotine, modrice i manji potres mozga(bio u nesvesti oko 4 min). E sad, posto su me ustanovivsi da nista nisam slomio i da nemam teze povrede, osim ovih navedenih, ovog jutra pustili iz bolnice, ja bih  vas pitao, da li imate neke savete, tipa: da treniram sa manjim opterecenjima dok mi se telo ne odmori, i tako to, ili mogu odmah da se vratim starom rasporedu treninga(5 treninga nedeljno, po 60-75 min). Bio sam u bolnici 4 dana, od toga 1 dan na infuziji(4 boce), a ostatak sam se hranio manje vise normalno, koliko je to moguce u bolnici(donosili su mi posetioci hranu naravno :) posto su u bolnici proteinske namirnice malobrojne ) Znaci da li da smanjim intezitet treninga, ili mogu bez problema da se vratim na stari raspored. Inace, ja se osecam dobro, i osim toga sto sam modar po ledjima i nogama, sto mi zadaje malo poteskoca pri hodanju, osecam se prilicno normalno :)
Hvala unapred, pozdrav!
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening posle potresa mozga
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2011, 05:39:06 pre podne »
cao
vidi,ovde niko nije lekar i nema prava da ti daje savete jer ipak je dosta veliki problem
ono sta bih ja uradio je to da bih sigurno ostao bar 15-20 dana u stanju mirovanja,a nakon toga da krenes lagano sa cardio trenigom
nemoj da se igras jer je mozak veoma cudna stvar u nasem telu i do kraja jos uvek ne ispitan i bas iz tog razloga  nikada nisai siguran kako moze da reguje na stres zvani trening
mora da ti bude jasno da usled treninga dolazi do povecane potrebe mozga za kiseonikom itd itd itd,a sada bas da ga opterecujes odmah nakon povrede tj da mu zadajes dosta stresan zadtak mislim da nije pametno...

samo moje misljenje

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Trening posle potresa mozga
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2011, 10:00:25 pre podne »
Hvala na odgovoru. Mislim da cu tako i uraditi. :)
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.