Jul 07, 2024, 04:59:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.253 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana+kardio+keto...SAVETI  (Pročitano 8995 puta)

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Teretana+kardio+keto...SAVETI
« poslato: April 11, 2011, 11:12:43 pre podne »
E ovako, imam par pitanja..
Ja sam na nekoj obicnoj ,,visoko proteinskoj'' dijeti i unosio sam dosta UH, i trudio se sto manje masti...i radio kardio 25 min HIT trening 5,6 dana nedeljnoj...to radim vec jedno 15 dana...
Sad sam odlucio da predjem na ovu KETO dijetu... Necu skroz izbaciti unos UH, svescu ih negde na minimum, posle treninga 50g pirinca, i mozda ujutro nesto malo ovsenih... jel to uredu?!
Proteine cu nastaviti ko i do sad... oko nekih 23-30g po obroku. A na masti necu obracati paznju nesto posebno, trudicu se da ne unosim uopste zasicene... a nezasicene cu uzimati iz ribe i tako...mozda uzmem omega3 ako ce mi pomoci a nisu skupe.... Pored ovoga imam i whey protein sa vrlo malo UH i njega cu piti posle treninga...
To je to sto se tice ishrane....

Sad trening:
Sad kad idem posle podne u skolu, nedelju dana radim pre podne teretanu, nedelju dana posle podne zbog obaveza, no nije bitno, mora tako.
Program u teretani mi je sledeci:

PONEDELJAK-NOGE
UTORAK-GRUDI,BICEPS
SREDA-PAUZA
CETVRTAK-LEDJA
PETAK-RAME,TRICEPS
I kombinujem trbusnjake posle treninga uglavnom 4,5,6 puta nedeljno.

Sad bih tu ubacio kratak HIT trening od oko 20-25 minuta.
Da li je bolje da kad radim PRE PODNE TERETANU, radim HIT UVECE POSLE SKOLE, ili da ga radim odmah posle teretane na traci 20 minuta?

I KADA IDEM POSLE PODNE U TERETANU, jel bolje da radim HIT ujutru na prazan stomak, ili isto kad i teretanu?

Sad taj HIT trening, to nije pravi HIT nego sam ga tako nazvao jer radim trening sa promenama ritma...prvo 10 minuta trcim srednji ritam, pa 10 minuta- 1 min 80%, 1 min 50%... i onda jos koji minut lagano i to je to...
DA li je to ok?

Nemam BCAA i GLUTAMIN da pijem na prazan stomak ujutro, nego bih bukvalno trcao na prazan stomak :))

CILJ mi je da istopim malo sala sa stomaka i dupeta... Nema puno, pocele su plocice da mi se ocrtavaju, znaci vide se malo... al ima jos masti tu na stomaku za skidanje...
Mislim da mi je ishrana OK...

NE bih dugo radio ovu dijetu, mozda nekih 10-15 manje-vise dana.. Posto vidim da je Pedja rekao da su odlicni rezultati vec posle 7 dana...ali ne ocekujem tako brzo napredak...

I da, ne brinem puno o tome hocu li u toku ovoga izgubiti puno misicne mase, jer ni nemam puno misicne mase  :D

I jos ovo, sad treba za koji mesec da napunim 17 godina, da li moze da mi steti ta dijeta posto sam jos dosta mlad...

Visok sam 192 cm, do nedavno sam imao 89kg, sad otkad sam malo smrsao, po mojoj slobodnoj proceni imam nekih 85-87 kg...

Znacili bi mi mnogo odgovori, hvala svima puno!  :)  :-*

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2011, 11:46:47 pre podne »
Citat
E ovako, imam par pitanja..
Ja sam na nekoj obicnoj ,,visoko proteinskoj'' dijeti i unosio sam dosta UH, i trudio se sto manje masti...i radio kardio 25 min HIT trening 5,6 dana nedeljnoj...to radim vec jedno 15 dana...
Sad sam odlucio da predjem na ovu KETO dijetu... Necu skroz izbaciti unos UH, svescu ih negde na minimum, posle treninga 50g pirinca, i mozda ujutro nesto malo ovsenih... jel to uredu?!
Proteine cu nastaviti ko i do sad... oko nekih 23-30g po obroku. A na masti necu obracati paznju nesto posebno, trudicu se da ne unosim uopste zasicene... a nezasicene cu uzimati iz ribe i tako...mozda uzmem omega3 ako ce mi pomoci a nisu skupe.... Pored ovoga imam i whey protein sa vrlo malo UH i njega cu piti posle treninga...
To je to sto se tice ishrane....
Nije u redu jer to onda nije keto dijeta, na keto dijeti se ne unose UH osim jednom ili dva puta nedeljno najcesce subota i nedelja). Keto dijeta se zasniva na mastima kao izvoru energije, tako da ne mozes da ih izbegavas, odnosno da ne obracas paznju na njih ili da unosis samo iz ribe.


*Kardio je uvek najbolje raditi ujutru na prazan stomak, ali ako obaveze nedozvoljavaju onda ga ubaci u neki deo dana, mozes posle tegova.
*Salo ne moze da se topi samo sa dupeta i stomaka nego se topi ravnomerno sa celog tela, a sa dupeta i stomaka ce nateze da ode.
*Napisi kakva ti je ishrana, po prvom delu poruke ne bih rekao da je ok, pogotovo sto ono sto si zamislio nema veze sa keto dijetom
*Ako ces da radis dijetu 15 dana onda nemoj ni da je pocinjes

Toliko za sada :)
Napisi malo detaljnije ishranu da bi mogle greske da se isprave, kojih verovatno mnogo ima. Ne znam zasto uopste ides na definiciju, tj. na keto dijetu ako nemas sta da definises. Izgledaces kao tapacirani kostur posle nje. Imas ok kilazu za svoju visinu, tebi treba dobra ishrana i dobar trening da bi nabacio misice!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2011, 12:38:26 posle podne »
mico je rekao sve
mnogo gresis i jako malo infomracija si u opste dao i o hrani i o treningnu
i da
pedja sigurno nije nije da mozes da bilo sta uradis za 7 dana sa ovom dijetom i nemam pojma od kuda ti ideja da BILO KOJA DIJETA na ovome svetu moze da se drzi samo 15ak dana i da ces imati odlicne reuzlatete kako ti rece da ces da uradis
sve u svemu
mnogo gresis

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2011, 06:49:28 posle podne »
Ma pisao san brzinu nije bas sve tako. -.- Ne ocekujem ja da smrsam za 15 dana ko konj, jer nisam debeo... mislio sam da tako 2-3 nedelje ne unosim UH, jer sam procitao tamo da se ne preporucuje da predugo traje.... Onda bi se vratio na neku normalnu dijetu s malo uh...

Ishrana mi je do sad bila:
5,6 obroka.

1. 4 belanca, 1 zumance + ovsene 100g
2. rucak, belo meso/riba...
3. 50g lesnika, nekad badema...
4. tunjevina + 100g integralnog pirinca
5. 150-200g ella sira...
6. pwm whey...

Nije bas tim redom, ali to je to to uglavnom sto jedem...

Sad bih onda izbacio ovsene i pirinac... mozda malo pirinca posle treninga ako treba....?!

Hoces da kazes da treba da se trudim da unosim masti? posto sam ja napisao ovo: ,,A na masti necu obracati paznju nesto posebno, trudicu se da ne unosim uopste zasicene... a nezasicene cu uzimati iz ribe i tako''. Nije mi problem, ako treba da uzimam zasicene masti toga imam na pretek...domaca sunka, kobasica... ;) :DDDD
I napisao sam da bih uzeo OMEGA 3 ako mi trebaju?!

Znam da se salo ne topi samo sa onoga sa cega ti hoces... i znam da to ide poslednje... i rekoh da ne marim sto cu jos malo smrsati na ostalim delovima...

Idem na keto dijetu jer sam procitao da je najbrzi nacin da se skinu masti... Hteo sam da skinem to malo sto imam sad tokom Aprila/maja... I da onda krenem da radim masu.....

Hvala... :))))))))

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2011, 07:02:01 posle podne »
Dodje covek, pita za savet, lepo mu se kaze da ne moze to tako kako je zamislio, ali ne vredi...okrene se i nastavi po svom :)
Ajde, javi rezultate posle 2-3 nedelje dijete :D

PS. Ovaj obrok br. 3 nije obrok, i nadam se da je obok br.6 slucajno tu zavrsio, zna se sta je pwm i kada se uzima

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2011, 10:31:18 posle podne »
Sta ovde sad nije dobro...  ???  :'(  Pitao si kako sam se do sada hranio, i napisao sam kako sam se DO SADA!  I naglasio sam da ne idu obroci tim redom. To je ono sto jedem u toku dana od hrane! I napisao sam da bih slicno jeo na KETO dijeti, samo da bih IZBACIO UH, ili ih smanjio na minimum... To je onako kako ste me savetovali?!?!?!?!?!?!?

Sad mi nije jasno sto se tice masti?!!?!?!?! Cas treba, cas ne treba... pa treba nezasicene, a ne treba zasicene... pa onda treba zasicene da bih imalo sta telo da trosi kao gorivo umesto UH.... pa ne treba... nije mi to sad jasno nista.. pitao sam kakve masti treba da unosim i koliko? jer mi sad to nije jasno!  -.-

I STA MI SAD NIJE DOBRO U SVEMU OVOME? ne radim po svome...nego hocu sto vise da kazem u postu pa ispadne da pametujem teram po svome i slicno...

Da li je ova ishrana samo bez UH radnim danima dobra? Vikendom cu unositi umereno UH jer koliko sam shvatio treba da se nadoknadi ili sta vec. AKO NE TREBA RECITE! ja sam samo tako shvatio...

Trening u teretani je 4 puta nedeljno i koliko znam dobar je... POSTO MASA I DEFINICIJA SE RADE U KUHINJI?! tako da tu ne mogu pogresiti toliko.

ODMOR MI JE DOBAR...spavam 8 sati i sve to...

Mozete mi jos reci kad jos treba da radim kardio... koliko nedeljno puta????

Pitali ste me za ishranu, ja napisah ishranu i ispade da teram po svom....  :'(

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #6 poslato: April 11, 2011, 10:35:08 posle podne »
Svaki obrok mora imati protein.

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #7 poslato: April 11, 2011, 11:22:59 posle podne »
Pa 5/6 mi ima protein, i to ima dosta P bar za moju kilazu i cilj ja msm. Ti bademi su mi kao neki medju obrok, cisto da ih unesem posto sam citao, to pojedem u skoli... jer stvarno nemam sta drugo da jedem u skoli, a sendvice nmg jer nema kod mene integralnih kifli/hleba, blender nemam. A rekli su mi da obicni whey nema svrhe da pijem u skoli... Tako da mi je ovo najbolja opcija... A + sam izbacio UH.
 :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #8 poslato: April 11, 2011, 11:33:14 posle podne »
Pa 5/6 mi ima protein, i to ima dosta P bar za moju kilazu i cilj ja msm. Ti bademi su mi kao neki medju obrok, cisto da ih unesem posto sam citao, to pojedem u skoli... jer stvarno nemam sta drugo da jedem u skoli, a sendvice nmg jer nema kod mene integralnih kifli/hleba, blender nemam. A rekli su mi da obicni whey nema svrhe da pijem u skoli... Tako da mi je ovo najbolja opcija... A + sam izbacio UH.
 :)

Nije dosta proteina, i nemas ih dosta na svoju kilazu...tacnije imas ih bas malo. Saberi koliko imas u svakom obroku pa ces videti.
1. 15-16gr
2. 40gr, i to ako pojedes 200gr belog mesa, ali AKO..
3. 0 (ne bas nula, ali badem je izvor masti a ne proteina)
4. 20ak
5. 20ak
6. 20ak
Blender nemoj da jedes, tesko ces ga svariti :D
U skolu mozes da poneses tunjevinu pa jedi.
Nije poenta samo izbaciti UH, treba znati kako se to radi i kada se radi. Postoje pravila kako se radi keto dijeta, detaljno je opisano.
I dalje mislim da tebi ne treba nikakva dijeta nego jedna dobra masa

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #9 poslato: April 12, 2011, 12:23:04 pre podne »
A ja sam racunao drugacije P.
1. racunao sam da svako jaje ima 6-8g proteina, to je minimum 24g + casa mleka koju popijem sa ovsenima 6-8g...pa mi ispadne 30g P minimum. Ali eto sad znam. hvala
2. Ok.
3. Znam da je izvor masti zato sam i ubacio samo zbog toga. Zdravih masti...
4. Tunjevina koju uzimam je u pakovanju od 180g. Od toga je 130g ribe, a 100g ribe sadrzi 27.1g proteina, iz cega zaklucujem da 130g sadrzi minimum otprilike 33-4 g proteina.
5. Na ambalazi ella sira pise da 450g ima unutra. 100g sadrzi 12g P, iz toga izvlacim da pred spavanje se trudim da pojedem oko 200g a to je 24g proteina... A sledeci dan pojedem onih 250 sto ostane a to je oko 30g P. Mada kako je poceo da mi se gadi ella sir verovatno cu ga izbaciti, jer ovo je mucenje. Par puta sam ga pio sa vodom, i dok pijem ok. Ali posle mi je katastrofa u stomaku.
6. PWM- mi jedna mera sadrzi 24g P., a ja uzimam oko 35-40g wheya posto nemam oznaceno na shejkeru 30g i to mi taman ispadne oko 30g P.
Samo sto pwm pijem samo 4 puta nedeljno tj kad radim teretanu pa posle. sto je i logicno jer je PWM u pitanju  ;D ;D ;D Pio bih ga vise nego nisam imao vise para pa sam kupio 900g, sad treba da uzmem pakovanje od 2.3kg pa cu da derem svaki dan + pwm.

Ma treba meni masa, ali hocu da stomak sredim?! Aj daj neki predlog molim te... Znaci hocu neku malu masicu da nabacim, ali hocu pre svega stomacic da okinem...

Sad razmisljam o ovoj keto dijeti...Ona u stvari ne sluzi za mrsavljenje na koje ja mislim, nego samo za definiciju pred takmicenje jel?!

U skolu nmg da nosim tunjevinu jer mi se ulje razlije i to ne lici ni na sta... a ja ne mogu da nosim veknu hleba u skolu zbog nje a pritom i nije zdravo toliko hleba. Ako uskoro stignu neke nove integralne malo vece nego ove koje su ko kroasani, nosicu tunjevinu...ovako nmg... Trazim resenje za skolu, al bezuspesno, a i sad ce raspust... ;)

Aj molim te mi napisi ovo za masu i stomak... Ja cas radim masu, pa za 2 nedelje definiciju, ni ja nzm sam sta radim... i uvek sam manje-vise na istom. :D

I ako nije problem i mislis da treba, promeni mi trening u teretani i kardio...mislim na broj puta nedeljno i to...

Hvala :)))

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #10 poslato: April 12, 2011, 12:41:03 pre podne »
Stavi slike!

Ne mozes da racunas koliko celo jaje ima proteina a da jedes samo belance.
Ne znam koja to tunjevina ima 27gr proteina na 100gr, nisam nikada sreo tako nesto, uglavnom uvek racunaj oko 20gr i ribu i belo itd. Inace tu tunjevinu u ulju bi trebao da izbegavas osim ako nije u maslinovom, imas tunjevinu u salamuri pa nju jedi.

Radi prvo rotacije, a za keto nemas nikakve potrebe. U stvari ne treba ti nikakva dijeta, ali kada si vec navalio onda radi...tvoje telo, ti biras sta ces od njega da napravis

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #11 poslato: April 12, 2011, 05:48:06 pre podne »
kao sto mico savetuje
ovo sto ti pokusavas je neki oblik LOW CARB dijeti i nju sigurno ne bi trebalo ni da radis niti da se vodis sa tim
neke lagane rotacije da uradis bilo bi mnogo pametnije ali naravno nikako sa ovim jelnivkiom jer ti je mico ukazao na niz gresaka koje imas

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #12 poslato: April 12, 2011, 09:37:40 pre podne »
Stavicu slike popodne kad dodjem iz skole. Ova tunjevina je neka ,,Bensons'' iz Matijevica, nju mi je neko davno na nekom drugom forumu preporucio da jedem. Promenili su joj ime, pre se zvala Glenrick. A iscedim je koliko mogu, i gotovo da nema ulja.

Zar ne treba samo da pojacam sve ovo u ishrani i to ce biti ok?! da dodje na oko 30g. Hrana je ko hrana kvalitetna samo su male kolicine jel??!

Ne znam sta su rotacije, potrudicu se da nadjem na forumu.

hvala. :D

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #13 poslato: April 12, 2011, 10:12:17 pre podne »
Stavicu slike popodne kad dodjem iz skole. Ova tunjevina je neka ,,Bensons'' iz Matijevica, nju mi je neko davno na nekom drugom forumu preporucio da jedem. Promenili su joj ime, pre se zvala Glenrick. A iscedim je koliko mogu, i gotovo da nema ulja.

Zar ne treba samo da pojacam sve ovo u ishrani i to ce biti ok?! da dodje na oko 30g. Hrana je ko hrana kvalitetna samo su male kolicine jel??!

Ne znam sta su rotacije, potrudicu se da nadjem na forumu.

hvala. :D

Izvoli, rotacije: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.1350/topicseen.html

Van mreže sinisa94

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Teretana+kardio+keto...SAVETI
« Odgovor #14 poslato: April 12, 2011, 10:35:35 pre podne »
E hvala :) Nzm da stavim slike.. jel moram prvo na net da ih postavim pa tek onda ovde jel? -.-