Jul 07, 2024, 10:22:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.252 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 2213 puta)

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Ishrana
« poslato: Mart 31, 2011, 09:40:53 posle podne »
Pozdrav ljudi nov sam ovde,imajte malo razumevanja ako napisem neku glupost. :)

Bavim se fudbalom vec 12 godina, s prilicnim uspehom ali ipak imam nekih nedoumica u vezi ishrane i treninga u teretani.Verujem da dosta vas ovde ima mnogo vise iskustva nego mnogi "kvazi" kondicioni treneri koji se profesionalno bave time. ;)

Zelim da "gruvam" noge i povecavam eksplozivnost i to mi uspeva, ali da pritom izdefinisem gornji deo ne nabacujuci mnogo mase.
Imam 18 godina,visok sam 185 i trenutno imam 78kila sa zavidnom gradjom ali ipak uvek moze bolje i zeleo bih da jos pojacam gornji deo,sto je moguce bolje izdefinisem.
Ne koristim nikakve proteine ,aminokiseline, itd, vec samo vitamine,pretezno  biofar...Molio bih vas da mi date predloge u vezi sa ishranom, i treninga zasto da ne, ali pritom uzimajuci u obzir da ta ishrana zadovoljava i potrebe na zelenom tepihu,unapred hvala...;)
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2011, 05:38:54 pre podne »
pozdrav i dobro dosao
na zalost kao i kod mnogih,lomljava oko izgeda i prof bavljenja sportom!
jednostavno moras da hsvatis da ti ili si fudblaer ili si rekreativac u teretani sa nekim svojim zacrtanim ciljem ili si bb-r
nema tu mnogo mesta za finese
stvar je u tome da tvoj sport zahteva poptuno drugacije ISHRANU od onoga sta bi trebalo da JEDES da bi postigao tvoj zeljeni cilj
prevedeno-gotovo nemoguce

mozda si ti i video nekog fudalbera koji je "dobro" gradjen ali veruj da to nema nikakve veze sa njegovom ishranom vec sa njegovom genetikom!

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ishrana
« Odgovor #2 poslato: April 01, 2011, 05:56:13 posle podne »
pozz pedja,
Upravo to, zato sam i zatrazio pomoc...jedno nikako ne ide sa drugim..:pPP
Nervira me to sto su mi ruke,trbusnjaci i ramena fino "uradjeni",a grudi izmedju njih deluju nekako prazno,pa bih se bacio da definisem to...
Kakvu ishranu bi mi ti preporucio u mom slucaju..?
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2011, 09:14:47 pre podne »
ali kako da ti ja napisem nesto prijatelju sto je NEMOGUCE da iyvedes
jedno moras da upropastis..ili fudbal ili ovo...
mislim
nemoyes s baviti fudabolm a izgledati npr kao naturalni ili ovaj momak sto sam ga premao gary kohut iltd_

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ishrana
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2011, 04:35:30 posle podne »
aha kapiram te...mozes li da mi pomognes sa ishranom u vezi fudbala, kao sto rekoh masa u nogama,(listovima,kvadricepsima,lozama)...?? ne verujem da ce ostatak tela ostati imun na vezbanje... Polako prestajem da radim gornji deo u teretani ali zato radim propadanja,zgibove,sklekove i trbusnjake u vecim kolicinama...
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Ishrana
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2011, 07:35:16 posle podne »
nalazim se u ovojo prici samo je malo drugacije, ja sam se bavio boksom dosta dugo i tu je kao sto znate potrebno dosta kondicije, izdrzljivosti brzine, a najmanje mase i mishica zbog fleksibilnosti i pokretljivosti tokom borbi. Ali jebiga, kao i ti, navukao sam se na Bodybuilding, i boks zapostavio, ne skroz ali ga radim sto manje mogu da mi ne ometa napredak u teretani...slicna stvar je i kod tebe sa fudbalom...

kao sto pedja kaze jednostavno ne mozes se baviti bodibildingom, tj. hteti da nagruvas grudi ili sta vec i trenirati fudbal intenzivno. sta da ti kazem,  odluci se za 1 od te 2 stvari i kreni da radis to i samo to ako zelis da postignes nesto u tome.

Sto se tice ishrane u vezi fudbala prvenstveno, evo jednog clanka pa procitaj ako te zanima, mozda ti da odgovor na neka pitanja...
http://www.bodybuilding.com/fun/peak10.htm

Da nisi iz pozarevca mozda ?
« Poslednja izmena: April 08, 2011, 07:39:59 posle podne roki123 »

Van mreže dusan_23

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ishrana
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2011, 10:01:35 posle podne »
Ne, samo sto ja nisam prestao da se bavim fudbalom,vec se njim profesionalno bavim..:) Iz Kragujevca sam inace..
Kapiram vas u potpunosti,malo sam se zaneo izgleda..:) A sto se tice boxa ,ostajem pri tome da je dak najbolji kardio trening,i kad god imam slobodnog vremena u stilu Badr Harija idem da se obracunam sa dzakom..ahahah...:D
Trening je zega,stalna borba za dah,ali van njega ti si samo plen lak...

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Ishrana
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2011, 11:36:13 posle podne »
sve u vezi boxa je kardio... dzak, brza kruska, vijaca, shadow box, sparing...
radi onda teretanu rekreativno, pomiri se sa svojom genetikom i to je to, sta drugo da ti kazem, nek je sa srecom