Septembar 19, 2024, 05:16:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: povreda  (Pročitano 12817 puta)

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
povreda
« poslato: April 04, 2011, 10:56:25 posle podne »
Nesrecnom igrom slucaja dosao sam do jedne ideje, pa rekoh da podelim sa vama.
Izvrnuo sam nogu na basketu. Nije strasno, ali eto, boli, nervira, i par dana cu morati da odlezim, a mesec dana barem da ne igram.. Nazalost. Trenutno lezim, drzim nogu u blagoj visini, i mazem hepatrombin mast..  Ko je imao iskustva sa ovim, nek prenese, da neki savet ili nesto pametno kaze. A ideja je, da takodje delimo iskustva, savete kako se izleciti sto bolje, kako tretirati, i jos vaznije kako izbeci povredu.. U sportu, zivotu, teretani.. Mislim da bi to bilo korisno imati na forumu. Ako mozda ovako nesto postoji, (ja stvarno nisam video, a provodim dosta na forumu) moderator moze da premesti, ili brise.. Sve je iz najbolje namere, veliki pozdrav svima, i cuvajte se! :-)
Stood strong troughout the years

Van mreže izvzgi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 106
Odg: povreda
« Odgovor #1 poslato: April 05, 2011, 12:50:57 pre podne »
ja sam pre desetak dana izvrnu levi nozni zglob.vidi nema tu neke filozofije odmah cim si u prilici led i to  bukvalno par sati da se tako tretira a onda hepatrombin,masiranje sa ruskom vodicom ili konjskom mascu.kada prodje koji dan i otok pocne polako da se povlaci onda lagane vezbice i istezanje i to je to.

Van mreže Awwr25

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • AXS
Odg: povreda
« Odgovor #2 poslato: April 12, 2011, 08:47:09 posle podne »
i ja pre desetak dana nezgodno skocio na basketu i koleno sam povredio istego ligamente i koleno mi se nadulo i polavelo.
stavljo sam neki burov gel i pio chymoral.Otok se povlaci ali ja nemogu da cucnem nikako i da sidjem niz stepenice treba mi vecnost,a nemam pojma sta bi mogo od vezbi da radim za jacanje ....

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: povreda
« Odgovor #3 poslato: April 12, 2011, 09:22:04 posle podne »
NIMULID je odlican trans gel  za takve povrede,najbolje je snimiti zglob ja sam isto tako izvrnuo zglob i desilo mi se da je 3mm kosti opalo od zgloba i kalcifikovalo se tako da imam povremeno bolove,a to je zato sto nisam snimio nogu nego  isto tako samo mi  davali savete..tako da sad imam trajnu povredu...najbolje ti podji kod doktora i snimi to,iz licnog iskustva ti kazem..pusti to led i cudesa snimi i da znas na cemu si a mozda i gips treba ili samo da se bandažira..ali obavezno podji dotkoru i trazi da se snimi.
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: povreda
« Odgovor #4 poslato: April 12, 2011, 11:50:45 posle podne »
Ja sam pre 10 dana povredio nogu.. 6 dana da se oporavi mi trebalo.. opet me jebe kad radim cucanj i to lepo.. a pre 4 dana sam sjebao ruku :(

Van mreže Awwr25

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • AXS
Odg: povreda
« Odgovor #5 poslato: April 13, 2011, 05:36:52 posle podne »
ja sam koleno snimio i nista nije slomljheno ali i posle 15dana jos uvek ne mogu da cucnem...

Van mreže Miloss

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: povreda
« Odgovor #6 poslato: April 30, 2011, 10:16:20 posle podne »
Odmah posle povrede (izvrnuce skocnog zgloba) treba staviti stacionarno led (kesu leda, krpu ili peskir izmedju leda i noge/oko pola sata/podignes nogu na malo visi nivo od tela) 24-48h jer je doslo, pored istezanja ligamenata, i do povrede krvnih sudova i na taj nacin ces spreciti (koliko toliko) stvaranje veceg otoka. Nakon toga je cilj sto pre otkloniti taj otok i zaostalu krv krioterapijom, znaci mazes ledom (napunis casu sa vodom i ubacis kasiku/stapic i zaledis) oko 5 minuta/nemoj duze, posle toga malo ugrejes(dovoljno je staviti peskir oko noge) i nakon toga namazes hepatrombin GEL i lioton/diklofen GEL zajedno. Mozes to da radis nekoliko puta dnevno.
Samo da se ogradim :) to radis samo ako nije povredjena kost i sa prethodnim nalazom lekara... :)
Ima jos par fora, naizmenicno topao i hladan tus i stavljanje noge u slanu vodu, ali ja mislim da je ono bolje...
Samo izbegavaj razne nadrilekara i nadrikiroprakticare koji "vracaju zglobove na mesto" na osnovu svog, bogom danog, osecaja...moj savet!!!

Van mreže wolf2506

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: povreda
« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2011, 12:08:27 pre podne »
Btino je da  prvo ustanovis tezinu povrede. Tvoja povreda, uganuce zgloba je najcesca povreda u sportu i ona se lako leci, ali ako je ne lecimo pravilno mogu nam ostati trajne posledice na tom ligamentu . Uganuce je blago ili ozbiljno u zavisnosti od toga da li mozes da hodas ili ne. Potoje tri stepena uganuca  1. istegnuti i olabavljeni ligamenti 2. istegnuti i delimicno pokidani 3. potpuno pokidani ligamenti. Ako ne mozes da se oslonis na stopalo idi kod lekara da ti prepise terapiju. U slucaju da nije tako neprestalno hladi mesto uganuca svaka 2sata po 20 min i tako 3 dana. Probaj i sa potapanjem naizmenicno u toplu pa u vodu sa ledom kako bi ti se krvni sudovi opustili.